FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-11-10 14:40  [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ukazanie się modelu tego amerykańskiego okrętu ucieszy zapewne modelarzy, ponieważ niewiele już zostało pancerników z II wojny światowej których modelu kartonowego nikt dotychczas nie wydał. Jeśli się nie mylę to Oklahoma z Modelika jest pierwsza. Autor: Michał Glock. Model mieści się na 22 arkuszach A3 z częściami do wycinania + rysunki montażowe i opis. Deskowane pokłady wydrukowano tym razem z zastosowaniem delikatnej tekstury. Podstawowy jasnoszary kolor to raster, ale delikatny i bez lupy niewidoczny. Do modelu można dokupić zestaw wręg w niewygórowanej jak na ilość arkuszy (8 x A3) cenie 45,00 zł. Tektura żółta, jakość cięcia znakomita (od miesiąca mamy nowy, profesjonalny laser). Warto według mnie te 45 zł wyłożyć, bo szkielet jest stosunkowo rozbudowany, a kształt wręg ze względu na bąble przeciwtorpedowe dość skomplikowany. Cena detaliczna samego modelu wynosi 75,00 zł.
Model od kilku dni jest już wydrukowany i od dzisiaj dostępny w naszym sklepie internetowym www.modelik.pl Jak zawsze można tam obejrzeć przykładowe arkusze, rysunki montażowe - zapraszam. Zdjęć sklejonego modelu nie ma, ale zainteresowanym na życzenie mogę przesłać na maila kilka zdjęć surówki kadłuba.
Model jak zwykle dla każdego: i dla tych co lubią modele kartonowe sklejać i dla tych których podstawowe hobby to wystawianie recenzji : -).



--
JOL

 
27-11-10 15:06  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Teledzin   

Pancernik ten uczestniczył w II wś, ale według planu generalnego projekt obrazuje stan okrętu na 1930 rok. Pozdrawiam

 
27-11-10 17:30  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
ŁukaszM   

Z tego co pamiętam :) okręt brał udział w 2 wojnie ale tylko w sumie w malym epizodzie. Po PH już niestety nikt nie widział go już pływającego w bojowych warunkach...

Post zmieniony (27-11-10 17:33)

 
27-11-10 17:30  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Bardzo się cieszę. Okręcik bez dziesiątek luf artylerii przeciwlotniczej, staromodny, do pary z Arizoną.

A można spytać na podstawie jakich planów model został opracowany? Bo te od Waldkowiaka przedstawiają okręt z lutego 1941 (kopie z Booklet of General Plans"). O innych dostępnych planach nic mi nie wiadomo. Recenzować nie będę, bo zwyczajnie nie chce mi się. Cieszę się, że tematyka okrętów US Navy ma szansę rozwoju.

PS. Łukasz, okręcik po PH został najpierw odwrócony na równą stępkę, a następnie podniesiony z dna, czyli uzyskał pływalność. 28 grudnia 1943 roku okręt stanął w suchym doku. W stoczni naprawiono kadłub, który bez nadbudówek stał sobie aż do 1947 roku, by podczas holowania go do stoczni złomowej urwać się z holu i zatonąć. Oczywiście ta "pływalnosć" nie miała nic wspłnego z warunkami bojowymi ;)

--

Post zmieniony (27-11-10 17:46)

 
27-11-10 19:04  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Temat świetny. Jestem ciekaw jak wygląda ten teksturowany pokład w rzeczywistości, bo ten na skanie, który można zobaczyć na stronie wydawnictwa troszkę mnie rozczarował :(

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
27-11-10 22:44  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ciekaw byłem najblizszych nowości Modelika, ale nie myślałem, że przywalicie tak konkretnie :)

--

Post zmieniony (27-11-10 22:44)

 
27-11-10 23:40  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
ROBO 

 - 10

....a to zaskoczenie takie pod Mikołaja pewnie :P co prawda nie cierpiec amerykanskich pancerow ale w potoku japonsko-niemieckiej pancernej floty fajnie obaczyc cos inszego :)

modelik, tam macie duze pole do popisu w tym temacie tylko oby .....zapeszac jednak nie bede ;;;

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
27-11-10 23:55  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wylądował w rubryce "must have" .

--

 
28-11-10 10:10  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Mnie też cieszy ta nowość;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
28-11-10 21:24  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A mnie tak średnio cieszy, dlaczego odpowiedź poniżej.
Najpierw zadam kilka pytań ( na które najprawdopodobniej nie uzyskam żadnej odpowiedzi........... no ciekawe)
1. Z jakich materiałów korzystano przy opracowywaniu modelu?
( podobne pytania zadałem przy okazje dwóch niedawnych wielkich okrętowych nowości i.............nie uzyskałem odpowiedzi..........).
2. Czy były to może "ksera" np. otrzymane od osoby o inicjałach S.L. wielkiego znawcy US battleships? Jeśli tak to te ksera otrzymał ode mnie - taka w zasadzie mało istotna informacja ale owe ksera planów amerykańskich przedstawiały widok USS "Oklahoma" na luty 1941.............
Dobra ktoś powie okręt niewiele się zmienił przez ten czas -no tego nie byłbym taki pewien, wiele drobnych różnic z pewnością było. A diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.
3. Dlaczego wydawnictwo/autor upiera się przy nie pokazywaniu surówki?
Przecież to w zasadzie prawie już standard, mało tego pokazanie surówki można/należy traktować jako ISTOTNY element promocji modelu. Mało tego pokazuje nam modelarzom że to opracowanie zostało sklejone - vel. przetestowane a tak........
Owszem są autorzy którzy nie pokazują surówek i ich modele są sklejane/-lne - wystarczy prześledzić relacje ale są też tacy którzy powiedzmy nie mają najlepszej marki i może dobrze byłoby to zmienić wstawiając surówkę która nam pokaże że jednak taki model można skleić.
Kolejny element to także ewentualna możliwość wprowadzenia korekty.
Wzorcowy przykład to zapowiedź krążownika "Zara" z WAK-u , gdzie przypomnę, po ukazaniu się tematu kilka osób pokazało błędy opracowania i projektant zdążył wprowadzić korekty co zaowocowało lepszym modelem. Dobry przykład?
Po za tym przesyłanie zdjęć surówki kadłuba osobom które o to poproszą na emaila raczej nie rozwiązuje sprawy - a co jak poprosi o to 500 osób ??? Nie lepiej wstawić takie zdjęcia jak nie tu to u siebie na stronie??? Tyle o surówce.
4. Niestety pokład nie wygląda najlepiej a zaserwowany nam przykładowy arkusz z elementami oklejek części podwodnej kadłuba w zasadzie odstrasza swoim czerwonym pożarowym kolorem.............niż zachęca do zakupu.......
Gdybyśmy zobaczyli wcześniej surówkę można byłoby to poprawić (mała korekta) ale skoro już jest wydrukowany to w zasadzie po ptakach...........

To tyle,

Pozdrawiam,

Mariusz Janiszewski vel "Janisz"
modelarz, recenzent ( nie mylić z krytykiem ), kolekcjoner

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024