FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-08-11 12:52  [R/G] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

W mojej relacji z budowy A-56, viltianus zaproponowała utworzenie wirtualnego Klubu Miłośników Starych Torpedowców. W związku z tym, że pomysł bardzo mi się spodobał ( i chyba nie tylko mnie ), a i tak miałem w planach wykonanie kilku torpedowców z I WŚ, ,,dopieszczając" Pioruna wziąłem się za Kita i Bezszumnego. Okręty do gigantów i trudnych w sklejaniu nie należą, ale trochę zabawy z nimi będzie. Modele będą malowane Humbrolami. W porównaniu do A-56 przede wszystkim chcę poprawić wykonanie ,,drutologii" poprzez zastosowanie cieńszych drucików (będzie to dla mnie trudne z moimi paluchami ale może się uda). Na pierwszy ogień poszedł Bezszumnuj. Szkielet skleja się bez najmniejszych problemów, delikatne szlifowanko i wszystko pasuje jak ulał. W poszyciu kadłuba nie pasował mi jeden z elementów rufowych, ale ,,szpachel i kit zrobią git". Na początek tradycyjnie okładka wydawnictwa, złożony na sucho i jeszcze nie oszlifowany szkielet, oraz kadłub po pierwszej warstwie farby i wstępnym szlifowaniu.


--

Post zmieniony (07-12-11 12:45)

 
06-08-11 12:57  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to se popatrzymy ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-08-11 14:12  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Popatrzymy, popatrzymy. :)
Biorąc pod uwagę moje "zabójcze" tempo pracy na pewno zostanę wyprzedzony, więc zamierzam czerpać pełnymi garściami z twojej ( znaczy - cudzej :) ) pracy.
Twoja relacja to ciekawostka i niespodzianka tym fajniejsza że od kilku dni pracuję nad swoimi torpedowcami.

Napisałeś wyraźnie ale spytam mimo to :
wszystko ci pasowało w kadłubie ? U mnie powtórzył się błąd w obu szkieletach. Mały ale jednak. Ciekawi mnie czy to moje nieudacznictwo czy coś innego.


Będę wyglądał dalszej części relacji. :D

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-08-11 09:06  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bardzo się cieszę, że Klub Miłośników Starych Torpedowców ma się coraz lepiej.
Już się moszczę w fotelu celem podglądania.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-08-11 15:59  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dzisiaj tylko jedno zdjęcie, tj. szkieletu Kita. Może niektórzy będą się śmiali, że w tak małym modelu dałem tyle wzmocnień pod poszycie, ale skoro chcę malować model, a przed tym oczywiście przeszpachlować nierówności, to wolę poświęcić godzinkę i dwie podstawki pod piwo (są do tego świetne, bo dość gube, ale w miarę miękkie i wspaniale się je szlifuje ) ale mieć pod poszyciem solidne podparcie. Kadłub Bezszumnego jest aktualnie szlifowany i malowany. Kasiu (jeśli tak można) powiedz mi skąd ,,wytrzasnęłaś" to zdjęcie w relacji piottera ? Szukałem w internecie zdjęć tych torpedowców, ale za choinkę nic ciekawego nie mogłem znaleźć.


--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-08-11 16:41  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A nie boisz się że i tak przetrzesz oklejki kadłuba na wręgach ?
Może lepiej było dać wypełnienie z docinanej pianki ?
Ale tak tylko głośno myślę.

A co do zdjęć - вот он, choć zdjęcia inne i trochę małe.
W ogóle to ciekawa strona jest. ;)

--

Post zmieniony (09-08-11 16:52)

 
09-08-11 18:06  Odp: [R] Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dzięki za zdjęcia. Przy takim wypełnieniu jeżeli elementy dobrze pasują praktycznie oklejki nie sa potrzebne, ewentualnie można zrobić z kalki technicznej, ale nie tylko na wręgach, ale i pomiędzy nimi tak żeby środek poszycia się nie mógł zapaść ( o grubość kalki ). A tak szczerze to robę to drugi i trzeci :) raz w życiu (pierwszy przy A-56) i jakoś nie przetarłem (narazie ) poszycia. Może dlatego, że robię to na kilka razy (szlifowanie, malowanie aerografem, szpachlowanie i jeszcze raz i jeszcze raz, aż do skutku.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-08-11 22:17  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Do KMST chętnie się dopiszę - co nieco na mnie też czeka. ;-) G-5 raczej się nie pisze... a szkoda :D

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-08-11 16:21  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Jak narazie trwają prace przy obu kadłubach. Na początku linie podziału blach na burtach wytrasowałem igłą, ale podczas szpachlowania i malowania ich wygląd przestał mi się podobać i postanowiłem nakleić na burty paski papieru (wzorem kilku modeli wykonywanych na tym forum). Na zdjęciach kolejno ,,goły" kadłub

Z naklejonymi pskami papieru (zeskanowane burty i wydrukowane na zwykłym papierze)

I na koniec pomalowane wszystko podkładem oraz wklejone obręcze przy bulajach (w Bezszumnym będą pomalowane na kolor kadłuba i dlatego już je wkleiłem, a Kit w malowaniu ,,pokojowym" będzie miał miedziane i dlatego wkleję je dopiero po pomalowaniu burt). Zamiast paska do naklejenia na stuku burt z ,,pierwszym" pokładem ,zamieszczonego w wycinance przykleiłem drut (za radą viltianus w relacji piottera).

Mam jeszcze pytanie. W wycinance bulaje w nadbudówce dziobowej po jej bokach są okrągłe, natomiast z przodu mają kształt elipsy. Czy jest to jakiś błąd w projekcie/druku, czy naprawdę były ,,jajowate" ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-08-11 17:08  Odp: [R] Torpedowce - Kit i Bezszumnyj 1:200-Dom Bumagi (KMST).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,już mi się podoba,jakim klejem kleiłeś do kadłuba paski papieru?,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024