FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
16-07-11 02:13  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Odwiedził mnie kuzyn i chciał, żebym pokazał mu Trójmiasto. Dziś byliśmy w Gdyni, zwiedzaliśmy m.in. Dar Pomorza. W pomieszczeniu z modelami, ku ogromnemu zdziwieniu, zobaczyłem znajome z forum modele Pani Kasi, m.in. Drednoughta czy Bieszumnyj. Dopiero "na żywo" widać jakie to malutkie:-) Kapitalna sprawa, pozdrawiam:-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-07-11 08:25  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Andrzej, ależ nie udawaj, że nie widzisz, tylko mów, co jest źle, teraz i zawsze, amen!
Rufa faktycznie jeszcze nie jest porządnie dopracowana, masz świętą rację.

Przez cały weekend pracowicie wycinałam szkielet Miśkowej nadbudówki (numeracja od 1 do 106 bodajże, niektóre z dodatkowym indeksem literowym), zaś wczoraj po południu w końcu zaczęłam go składać. Składałam, składałam... nie poskładałam jeszcze wszystkiego, ale coś już widać.

Dla porównania - obok Misiaczkowej nadbudówki postawiłam torpedowiec Conflict, w tej samej co Misiek skali 1/400:

A na koniec ustawiłam szkielet na Miśkowym kadłubie i obu ich zamknęłam w szafce:

Szkielet jeszcze nie przyklejony oczywiście.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-07-11 08:40  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!

W tle widać już "załogę" w pełnym rynsztunku czekającą na wodowanie :-).

Niepasują mi wały śróbowe. Wyglądają jak by były złamane w miejscu wyjścia z kadłuba, nie są również równoległe do dławików a raczej powinny być - chyba że jest to przyczyna pobytu Tarkwiniusza w doku.

Pozdrawiam Pirania

 
18-07-11 08:49  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Mnie te wały też dziwnie wyglądają. Z rysunku montażowego w wycinance odczytałam takie właśnie załamanie na wyjściu, ale chyba muszę dokładnie przejrzeć zdjęcia i ewentualnie poprawić.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-07-11 19:02  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na zdjęciach nigdzie nie znalazłem tego fragmentu, mimo, że ciutkę ich nagromadziłem. Natomiast tak to wygląda na rysunku (który tak do końca nie jest całkiem absolutnie wiarygodny, ale zawsze to coś).


--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
18-07-11 19:52  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wprawdzie na przedstawionych fotkach tego nie widać, ale potwierdzam naocznie stwierdzone dokonanie poprawki uprzednio usterkowanej klapy.
Pozostałe ujawnione usterki ujęto bezpośrednio w protokole pokontrolnym z wizyty w stoczni i powinny zostać usunięte w obopólnie ustalonym terminie...
Za tymczasowa komisję odbioru częściowego
Andrzej

Post zmieniony (18-07-11 20:12)

 
19-07-11 08:07  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

OK, no to nie ma zmiłuj, będziem poprawiać wały.
Dzięki.
Udało mi się doskładać do końca nadbudówkę. Parę elementów jeszcze zostało, ale zasadniczo wiem, gdzie każdy z nich powinien się przynależeć ;)


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-07-11 08:01  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

U Miśka będzie dziś tylko relacja pyszczna. Zaglutkowałam krawędzie szkieletu nadbudówki, przetarłam je papierem ściernym, i tak minął mi wczorajszy wieczór. A dziś rano robiłam tylko Abaddona.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-07-11 08:05  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Usiłowałam wczoraj zabrać się za poszywanie burt nadbudówki, ale... aż wstyd mówić... czytanie ze zrozumieniem (oczywiście czytanie renderów) przekroczyło moje możliwości intelektualne. Krótko mówiąc - chwilowo nie ogarniam tej kuwety, której na imię zawiła numeracja części nadbudówki. Projektant twierdzi, że części nadbudówki powinny mieć numerek poprzedzony literką "N" - część ma, ale nie wszystkie. Pies je drapał chwilowo. Może przez weekend jakoś to rozbiorę; na razie zajęłam się robieniem drobnicy pokładowej. Dziś powstało 12 "półkluzek". Pomalowałam je częściowo, od dołu. Dokończę malowanie jutro.

Przykleiłam też szkielet nadbudówki do pokładu. Moje "machrowanie" z przeskalowywaniem i dopasowywaniem oklejek do szkieletu dało efekt, którego się spodziewałam - nadbudówka jest za długa i nieco za wąska w stosunku do konturu wyrysowanego na pokładzie. Nic to, wyretuszujemy.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-07-11 15:52  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jak na razie wychodzi świetnie! Mam nadzieje, że będzie można obejrzeć to cacuszko w Łodzi :)

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024