FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-01-12 09:56  [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich mam na imię Marcin mam 30 lat wasze forum wertuję już od jakichś 3 miesięcy, postanowiłem wyjść z cienia i założyłem swoje konto na tym forum.
Przygotowuje się do budowy okrętu ORP Wicher (II) z WAK-u. Jestem na etapie zbierania materiałów wszelkiego rodzaju drutów i innych elementów które przydadzą mi się do budowy okrętu.
Poszukuję łańcuchów które będą pasowały do mojego okrętu w tym celu zapytałem u źródła i skonsultowałem się z Panem Romanem Cholewiakiem w celu ustalenia jakiej średnicy powinny być te łańcuchy. Bardzo szybko uzyskałem odpowiedz która mnie trochę zmartwiła; łańcuch główny powinien mieć skok 0,7 mm a łańcuchy boczne stoperów 0,5 mm i napisał jedną niepokojącą rzecz czy takie małe łańcuchy będą w sprzedaży.

W tym celu grzebałem w internecie i szukałem w różnych sklepach internetowych i najmniejszy jaki znalazłem to 1,0 mm więc pytanie i prośba do was koledzy może macie jakieś inne źródła gdzie takie łańcuchy o takich średnicach mógłbym kupić.
Jeżeli ktoś z was ma doświadczenia z tym modelem lub wcześniejszym Wichrem z okresu II wojny światowej to może podpowie jakie wykorzystał przy swoim modelu rozmiary łańcuchów.

Jeżeli macie też jakieś materiały graficzne to również bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Marcin

 
16-01-12 11:34  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj.
Moim zdaniem mógłbyś z powodzeniem zastosować łańcuch 1 mm.
W odniesieniu do 0,7 mm (czyli dokładnie skalowany) nie jest aż taka różnica, zginie w innych detalach.

A poza tym, skoro nie zacząłeś jeszcze budowy...
Był taki znany poeta, co to u "schyłku żywota" (bez analogii do Ciebie!) miał tyle optymizmu, że o tym sobie napisał wiersz, iż mianowicie budowę domu rozpoczął by od „dymu z komina” (L. Staff ?).

Cenimy zapał i optymizm, ale łańcuchy niech poczekają, będą Ci potrzebne za co najmniej... roczek . Mam nadzieję, że ich brak nie wstrzyma Cię z rozpoczęciem budowy modelu.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-01-12 13:20  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Może lepiej poświęcić czas i energie przeznaczoną na szukanie gotowego łańcucha na wykonanie lańcucha samodzielnie. Trochę cwiczeń i spokojnie wykonasz samodzielnie wymagany łańcuch. Nawet jeśli nie bedzie idealnie prosty i trochę przeskalowany - satysfakcja z własnorecznego wykonania gwarantowana.

Pozdrawiam Pirania

 
16-01-12 14:06  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam,

Poszukaj w sklepach z tanią biżuterią, na pewno coś znajdziesz. W galeriach handlowych niemal w każdym sklepie odzieżowym mają stoiska z taką biżuterią.

Pozdrawiam

--

 
16-01-12 14:42  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nawet jeśli nie bedzie idealnie prosty i trochę przeskalowany - satysfakcja z własnorecznego wykonania gwarantowana.

Pozwolę się nie zgodzić. Elementy powtarzalne powinny być powtarzalne. Co mi po satysfakcji z własnego wykonania jak taki łańcuch będzie źle wyglądał.
Kupić, nawet ciut większy. Zapewniam autora tematu że łańcuch nie będzie jedynym elementem tego okrętu który nie będzie trzymał skali. Pewnych rzeczy się przeskoczyć nie da.
Słusznie Art napisał. Zacznij budowę. Zanim dojdziesz do łańcucha to okazji będzie mnóstwo do zdobycia takiego jak ma być.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
16-01-12 18:26  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

http://rbmodel.pl/index.php?action=products&group=086

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
16-01-12 20:24  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki koledzy za słowa otuchy, Art po części masz racje ale lubię mieć wszystko zanim zacznę pracę aczkolwiek nie wytrzymałem i już zacząłem budowę oczywiście od szkieletu. Tak jak mówisz na łańcuchy przyjdzie czas ale można się już za nimi powoli rozglądać i dłubać przy modelu.

Pozdrawiam
Marcin.

 
16-01-12 21:25  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spróbowałem na chybcika coś wymodzić. Sądzę, że zdjęcia wyjaśniają wszystko:



Jak widać uzyskałem sporą ilość oczek łańcuszka rozcinając nożykiem modelarskim nawinięty drucik wzdłuż złożonych drutów ale nie podejmuję się tych oczek poskładać w łańcuszek. Trzeba by mieć dwie precyzyjne pęsety i lupę z podświetleniem a tego nie mam, inaczej się nie da. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-01-12 22:08  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Ostoja łapami i jedną pęsetą i bez lupy też się da - tak powstają moje łańcuszki (rozmiar ogniwa 0,5mmx1mm).... ;-)
A ile ogniwek się gubi.... :-))))))))))))

--

 
16-01-12 22:17  Odp: [Pytanie]Łańcuchy do okrętu
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Marcin, zajrzyj tutaj http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=153655&t=106680#reply_153655, wpis z 28.02.09 godz. 23:05

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024