FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-07-11 09:44  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Gdzie go podstawić?" - Chyba prosto do lodówki, nie wiem tylko czy Edek posiada taką wielką bo jeszcze kartonik. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-07-11 09:53  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
Edekyogi 

 

viltianus napisał:
> OK. Gdzie go podstawić?> --
Bocznica przy Warszawa Zachodnia. Będę miał najbliżej ;-)

Post zmieniony (08-07-11 09:54)

 
11-07-11 07:47  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Biorąc pod uwagę trwające roboty torowe na linii Warszawa - Gdynia... może z rozliczeniem poczekajcie, aż remont sie skończy, bo maślanka nie ma aż tak długiego terminu przydatności do spożycia! :-)
Pozdrawiam

 
11-07-11 10:05  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Edekyogi, na na mikromistrzostwach w Łodzi będziesz?
Przyciągnęłabym ten wagon na sznurku za sobą :)

Co się zaś tyczy Miśka: podoklejałam mu wszystkie podwodne dziabongi, sc. stery, wały śrub (bez samych śrub), sonary, i podłużne cośki wzdłuż burt, które kojarzą mi się z odbojnicami, ale które odbojnicami zapewne nie są.

Następnie przeszlifowałam część podwodną, pomalowałam i zabrałam się za podstawkę.
Misiek ma ok. 63 cm długości i ok. 10 szerokości, więc jego "dokiem" stał się panel podłogowy o wymiarach 80x20 cm (za dostarczenie mi doku wielkie podziękowania dla Andrzeja). Dok pomalowałam piaskową farbą o szarozielonkawym odcieniu, ładnie imitującą fakturę (nie kolor) betonu, potem zawashowałam na czarno. Rozjaśnię ją do normalnego, betonowego koloru, z zaciekami smarów, kałużami wody etc.
Kilbloki robiłam z 3-mm listewek, sklejonych po trzy, tak by stery i inne płetwy Miśka nie dotykały dna doku. Nie są jeszcze porządnie dopasowane ani pomalowane, ale są. Misiek już na nich stoi.


Burtami Miśka zajmę się za chwilę, jak dokończę malować dok i jak wycieniuję część podwodną okrętu.
Na razie Misiek poszedł spać do szafy:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-07-11 10:28  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wielkie modelisko i tempo,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-07-11 12:23  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Podglądam i kibicuję na bieżąco.Ciekawy jestem jak poradzisz sobie z instalacją radarów?.Do twojej skali nie ma blaszek fototrawionych.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
11-07-11 12:25  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na morce, czyli ORP Świnoujście, radary robiłam sama. Tutaj tez myślałam, żeby je dziubać od podstaw, ale zajęłoby mi to z pięć lat. Do 400 blaszek nie ma, ale są do 350 - WEM i GMM. Uznałam, że jeśli pożyczę sobie same czasze radarów, tragedii być nie powinno.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-07-11 12:55  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,a może przejdziemy łagodnie do skali 1:350,tym bardziej ,że sporo planów jest w tej skali oraz blach.A przeskalowanie też nie stanowi problemu,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-07-11 13:03  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A może, może...
a bo ja wiem, co mi za pół roku albo rok, albo jutro do łba strzeli...?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-07-11 08:43  Odp: [R] Tarkwiniusz Pyszny, czyli TARK ''Petr Velikij'' 2008, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Przez minione dwa dni zajmowałam się głównie brudzeniem Miśka.
Na zdjęciach (załączonych kilka postów wyżej) widać obsyfiały, obdrapany, poobijany kadłub, nierówno namalowaną linię wodną, białe osady z portowych brudów, etc. Widać też zaniedbane, liszajowato obłażące z farby burty.
Do malowania używałam Tensocromów firmy Lifecolor, kilku szaroniebieskich odcieni Vallejo (pamiętam Lufthansa Blue i French Mirage Blue na rozjaśnienia na burtach), metalicznej srebrnej Oily Steel Vallejo, plus kilku jeszcze odcieni, których teraz za chińskiego boga nie pomnę. Na dno dodatkowo poszło kilka odcieni czerwieni i pomarańczu.
Teraz zostawię na jakiś czas Miśkowe burty oraz dno doku i zajmę się - wreszcie! - wyposażeniem pokładowym i stawianiem nadbudówki.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024