FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
31-12-12 19:56  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Nie ma jak to aerograf albo spray bo farba wtedy pod taśmę nie wpływa a z taśm używam 4CR albo 3M ale ja najpierw przyklejam taśmę do stołu aby osłabić klej a następnie do modelu .
Model wychodzi bardzo fajnie ale jeszcze troszkę walorki i będzie wszystko pięknie się odznaczać.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
01-01-13 10:04  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Aero to podstawa niestety przy takim malowaniu sam się przekonałem.
Kiedyś leciałem pędzlem i nadal to czynię, ale takie kadłuby to jak przedmówca pisze aero lub spray.
Co do pokładu to tak jak kiedyś pisałem, albo kupić cienką sklejkę
http://allegro.pl/sklejka-modelarska-lotnicza-brzoza-250x630-0-4mm-i2887263602.html
może też hipsem 0,25 lub 0,5 mm
i podkleić całość, albo wyciąć w szkielecie otwory takie na wręgi i pokład podkleić na szyny prostopadłe do pokładu z kartonu. Wtedy będzie sztywniejszy i jak ładnie wpasujesz to przy naklejaniu go łatwiej wejdzie. Potem to będzie się trzymał szkieletu tak sadzę.
NA dziobie i na rufie pewnie będzie kratownica wzmacniająca więc też nie powinno się mocno wichrować.
ostatecznie możesz próbować nakleić na coś takiego:
http://allegro.pl/0-4-mm-blaszka-blacha-mosiezna-mosiadz-m63-z4-i2898402769.html
tylko jakim klejem by się trzymało.
Można jeszcze kombinować z twardym pcv o grubości 0,2 mm może grubszym
http://www.e-plexi.pl/?cat=22&PHPSESSID=d0d753e9bf7eae7d860cbb0cf771cabc

Nie mam więcej pomysłów, może ktoś ma inne ))

 
01-01-13 11:39  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cyryl a impregnowałeś czymś karton na który naklejone są deski pokładu? Czasami jest tak że wystarczy przejechać karton po drugiej stronie lakierem, przykleić na to kalkę techniczną i wsadzić pod coś płaskiego lub wygiąć w przeciwną stronę delikatnie na jedną noc.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
01-01-13 12:47  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Jednak czeka mnie inwestycja w kompresor.
Marek
Z tymi szynami chyba spróbuję. Wycinanka nie przewiduje kratownic na dziobie i na rufie, a niestety nie mam danych na ten temat, tzn na rufie są dwie prowadnice dziwigowe, ale one raczej nie pomogą. A i taśma Tamyia obowiązkowo do kupienia, Oklejenie pasów startowych będzie dopiero zabawą.
Witek
Nie impregnowałem niczym tej kalki, teraz to się jej boję jak ognia, dwa razy się zastanowię zanim ją do czegoś użyję;-) ale może podklejenie pokładów na kalkę plus szyny pomogą.
Marzy mi się przyrudzenie modelu, na wzór twojego Yamato, podglądam sposoby, metody itp. żeby nie przegiąć. Ale to odległy temat.
Fajna relacja się zrobiła "Jakich błędów nie popełniać";-)

 
02-01-13 23:05  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Na szybko bo nie mam czasu :
http://www.nauticos.com/midway/IJNwreckanalysis-equipment.htm
Szukaj tez gaken nr 13
http://flickriver.com/photos/acstudio/tags/zuikaku/
model gdzie gościu dorabiał kratownice.
http://ww2db.com/image.php?image_id=8990

 
02-01-13 23:51  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Marek.
Dwie pierwsze strony znam, zwłaszcza tę drugą studiowałem, ale w porównaniu z Gakkenem 13 jest trochę różnic. Mam kilka fotek Z tego Gakkena, który przedstawia model z początku wojny, w szarym malowaniu. Model z kolei przedstawia okręt z końca jego służby, po kilku przebudowach,(np. dodatkowe sponsony z wyrzutniami rakiet)i w kamuflażu, czyli taki jakten z GPMu.
Trzeciej stronki nie ogarniam, nie mogłem tam znaleźć Zuikaku, ale po za tym zdjęcia zdjęcia pierwsza klasa.
Wymówki nie ma kratownice trzeba zrobić.
Dziękuję za pomoc i mobilizację.;-)
http://maquetland.com/v2/imp.php?id=1183
Też fajna strona znaleziona niedawno, Fajnie pokazana nadbudówka.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
27-01-13 13:10  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Cześć.
Zabrałem się za wyposażanie kadłuba. Próbowałem robić reling, ale efekt był bardzo marny nawet nie było co pokazywać. Po trzech dniach prób dałem spokój i kupiłem gotowe. Trudno przynajmniej praca ruszyła trochę do przodu.
Rufa, co nieco dodałem od siebie, można by więcej ale raz że nie mam wiarygodnych danych na temat " co gdzie stało a dwa że i tak niewiele będzie widać.

Pokład nie jest jeszcze przyklejony. Chyba będzie problem z kratownicą pod pokładem na rufie, kutry(maszty trzeba było usunąć) stoją tam prawie na styk z sufitem, czyli pokładem i nie wiem czy jak jeszcze wkleję tam kratownicę to się wszystko domknie.
Chciałbym jeszcze uplastycznić pokład, na próbę wykleiłem część krążkami.

W realu były one raczej na poziomie desek i służyły chyba do zapinania samolotów pasami do pokładu żeby nie pospadały w czasie sztormu. Chciałem uzyskać chociaż namiastkę tych zapięć. Jak to wygląda? jest sens robić?Jest tego trochę i nie wiem czy robić czy nie robić... ech rozterki i przeciąganie czasu w klejeniu. A i przy okazji. Wokół pokładu jest taka ramka, też się nad nią zastanawiam, ale chyba za późno jest żeby ją robić ponieważ szerokość pokładu już uwzględnia tę ramkę, a jak bym jeszcze dodał od siebie te ok 3mm...sam nie wiem...
http://www.flickr.com/photos/acstudio/4167152121/
Dobra nie marudzimy, sklejamy!
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
27-01-13 17:30  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cyryl
Jedziesz niezle. Co do tych otworów na pokładzie to rzeczywiście służyły one do mocowania kotw od samolotów.
Otwory te były nieco zagłębione (poniżej poziomu pokładu) a po ich srednicy przechodził pałąk do mocowania karabinków od lin mocujących samoloty.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-01-13 22:05  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Czyli do poprawy spróbuję je ponawiercać. Dzięki Jorzik za naświetlenie sprawy.
Pozdrawiam

 
31-01-13 12:01  Odp: [Relacja]Wyposażenie IJN Zuikaku GPM1:200(model z czsem:-))
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Oj Cyryl ostatnio pisałem Ci o tych mocowaniach na pokładzie a Ty poszedłeś na łatwiznę. Popraw się oj popraw:-) Model wychodzi coraz lepiej choć malowanie i tak będziesz musiał poprawić ale nie oklejaj już taśmą tylko popraw pędzelkiem.
Mam nadzieje że nie przykleiłeś jeszcze tych szalup do pokładu. Jak już będziesz miał kolor położony tak jak powinien być to połóż na wszystkie części lakier błyszczący ale części nie przyklejaj.

--

Post zmieniony (31-01-13 12:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024