FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-03-11 20:55  [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Nazywam się Bartosz, mam 23 lata, z wykształcenia- świerzy licencjat z administracji publicznej.Zawodowo-technik serwisant. Będzie to moja pierwsza relacja z budowy jak i post na tym forum.Modelarstwem kartonowym interesuje się od dawna jednak miałem dość długą- ok 5 letnią przerwę w tej zabawie(z małymi urlopowymi wyjątkami), ostatnim modelem jaki skleiłem był Daimler Benz projekt F z wydawnictwa modelik, niestety nie zachował się nawet na zdjęciach. Na powrót do hobby wybrałem świeżutki model z pod szyldu WAK, samoloty z okresu początków lotnictwa wojskowego zawsze mnie fascynowały, a ten podczas wizyty w Empiku tak mnie zauroczył ze nie mogłem się powstrzymać przed zakupem.

Kilka słów na początek z pierwszych wrażeń o modelu:

Autorem jest pan M.Lewan , model "na płasko" prezentuje się wyśmienicie, na poszyciu skrzydeł i kadłuba jest nadrukowany efekt "prześwitywania" kratownic kadłuba i szkieletu skrzydeł-wygląda to miodnie.Sam wydruk jest bardzo ładny-kolory spasowane i żywe.

Budowę modelu rozpocząłem zgodnie z instrukcją od złożenia szkieletu silnika i jego atrapy- autor zaleca kilka razy spasować szkielet na "sucho" i ma racje-na dzień dobry wyszedł błąd(niegroźny) z częścią imitującą ścianę komory silnika od strony kabiny pilota- otwór w do wycięcia w części jest umieszczony nie symetrycznie, zgodnie z założeniem autora- jednak sama cześć jest odbiciem lustrzanym i zamiast w lewo, otwór jest przeniesiony w prawo o ok 2mm, wyciąłem brakujący kawałek skalpelem-przymierzamy- wszystko gra i buczy.W otwór ten wchodzi "podłoga" na której osadzona jest makieta głowicy silnika z cylindrami- pod docięciu otworu do wymaganej długości nic nie widać bo jest zasłonięty właśnie tym elementem.
No to teraz fotki dzisiejszych postępów- szkielet i makietę silnika pomalowałem-jakoś nie pasował mi ich wygląd w standardzie. Nie dałem rady niestety wykonać ożebrowania cylindrów-całość była już sklejona i żal mi to było rozrywać.


Pozdrawiam
Reedmooley

--

Post zmieniony (27-03-11 23:00)

 
27-03-11 21:17  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie znam się na samolotach - przydałaby się okładka tego co robisz - wiedziałbym o co chodzi.
Pozdrawiam SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
27-03-11 21:57  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Niedawno była zapowiedź tego modelu. Zasiadam w pierwszym rzędzie i kibicuję, bo też chcę go skleić :-)

--P.S. Co te zdjęcia takie małe?

Post zmieniony (27-03-11 22:22)

 
27-03-11 23:04  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Już poprawiłem miniaturki-wklepałem formułę do zdjęć z ręki i zostawiłem same miniaturki zamiast odnośnika do galerii na fotosiku. Zdjęcie pomalowanego silniczka jest ciut rozmazane-coś mi nie chciał na nim aparat(robię fotki telefonem niestety-bo aparat był mi obumarł) wyłapać przy sztucznym oświetleniu ostrości.Postaram się wrzucić lepsze jak tylko będzie okazja do zrobienia zdjęć przy dziennym świetle.
Pozdro
Bartek

 
28-03-11 16:19  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No to i ja popatrzę jak się mój projekcik klei - wszelki uwagi, łącznie z mieszaniem projektanta z błotem, skrzętnie wysłucham ;)
Cylindry mogłeś owinąć cienkim drucikiem to po pomalowaniu miałbyś imitacje żeberek.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
22-04-11 18:04  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Jak tam postępy nad fokkerem?

Pozdrawiam

--

 
23-04-11 15:14  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fokker niestety od 3 tyg stoi nie ruszony, mam lekki Sajgon w pracy i nie bardzo miałem czas cokolwiek podłubać. Skończona jest kabina i właściwie oklejony kadłubek, w czasie walk z kadłubem nie ustrzegłem się babola- opatrzenie zrozumiałem instrukcję i zamiast wkleić poszycie wewnętrzne kabiny na poszycie zewnętrzne, okleiłem nią segmenty kabiny, i zrobiło się ciut przyciasno, musiałem w końcu wszystko rozkleić i poprawić,do tego wkradł się mały futrzany szkodnik i wywalił mi na biurku otwarty słoiczek z farbką po czym radośnie przedreptał po wszystkim-efekt widać na tej fotce...[stan na jakieś trzy-cztery tyg temu], na szczęście reszta modelu leżała sobie w teczce w szufladzie wiec najbardziej dostała instrukcja.Dla wielbicieli kotów dodam ze zwierze jeszcze żyje i oprócz intensywnego prania z Pactry pod kranem z mojej strony nic więcej mu się nie stało


Po świętach postaram się zrobić update z już sklejonym w całość kadłubkiem.

--

 
23-04-11 19:16  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie pozostaje nic innego jak tylko ścianki kabiny zamalować do "końca" pactrą :-) a kratownicę w kabinie zrobić z drucików.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-09-11 14:54  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Jak tam Fokker? Chce się wkrótce za niego zabrać i ciekawi mnie na jakim etapie są prace przy Twoim.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-09-11 15:57  Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Stachooo- Fokker leży spakowany w kartonie remontowym,razem z większością moich gratów, i nie mam za bardzo kiedy się do niego dobrać niestety-jak już mam wolne to remontuje dalej. Prace skończyłem na sklejeniu kadłuba i silnika do kupy-do tego momentu wszystko było fajnie, jak były jakieś wtopy to tylko z mojej winy(maskownica chłodnicy mi się nie bardzo wpasowała w burty, będę to jeszcze poprawiał jak wrócę do walki nad modelem).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024