FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
27-03-11 20:55  [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Nazywam się Bartosz, mam 23 lata, z wykształcenia- świerzy licencjat z administracji publicznej.Zawodowo-technik serwisant. Będzie to moja pierwsza relacja z budowy jak i post na tym forum.Modelarstwem kartonowym interesuje się od dawna jednak miałem dość długą- ok 5 letnią przerwę w tej zabawie(z małymi urlopowymi wyjątkami), ostatnim modelem jaki skleiłem był Daimler Benz projekt F z wydawnictwa modelik, niestety nie zachował się nawet na zdjęciach. Na powrót do hobby wybrałem świeżutki model z pod szyldu WAK, samoloty z okresu początków lotnictwa wojskowego zawsze mnie fascynowały, a ten podczas wizyty w Empiku tak mnie zauroczył ze nie mogłem się powstrzymać przed zakupem.

Kilka słów na początek z pierwszych wrażeń o modelu:

Autorem jest pan M.Lewan , model "na płasko" prezentuje się wyśmienicie, na poszyciu skrzydeł i kadłuba jest nadrukowany efekt "prześwitywania" kratownic kadłuba i szkieletu skrzydeł-wygląda to miodnie.Sam wydruk jest bardzo ładny-kolory spasowane i żywe.

Budowę modelu rozpocząłem zgodnie z instrukcją od złożenia szkieletu silnika i jego atrapy- autor zaleca kilka razy spasować szkielet na "sucho" i ma racje-na dzień dobry wyszedł błąd(niegroźny) z częścią imitującą ścianę komory silnika od strony kabiny pilota- otwór w do wycięcia w części jest umieszczony nie symetrycznie, zgodnie z założeniem autora- jednak sama cześć jest odbiciem lustrzanym i zamiast w lewo, otwór jest przeniesiony w prawo o ok 2mm, wyciąłem brakujący kawałek skalpelem-przymierzamy- wszystko gra i buczy.W otwór ten wchodzi "podłoga" na której osadzona jest makieta głowicy silnika z cylindrami- pod docięciu otworu do wymaganej długości nic nie widać bo jest zasłonięty właśnie tym elementem.
No to teraz fotki dzisiejszych postępów- szkielet i makietę silnika pomalowałem-jakoś nie pasował mi ich wygląd w standardzie. Nie dałem rady niestety wykonać ożebrowania cylindrów-całość była już sklejona i żal mi to było rozrywać.


Pozdrawiam
Reedmooley

--

Post zmieniony (27-03-11 23:00)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
Reedmooley 3625 27-03-11 20:55
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
SEB 614 27-03-11 21:17
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
stachooo 537 27-03-11 21:57
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
Reedmooley 565 27-03-11 23:04
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
fitter 831 28-03-11 16:19
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
Cordel 580 22-04-11 18:04
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
Reedmooley 537 23-04-11 15:14
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
OSTOJA 712 23-04-11 19:16
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
stachooo 367 15-09-11 14:54
 Odp: [Relacja]Fokker D.VII (lotnictwo Fińskie)Skala: 1:33 wyd. WAK  nowe
Reedmooley 1004 15-09-11 15:57

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024