FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-02-11 20:09  [Relacja/Galeria] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witajcie!

Wpierw się troszkę przedstawię... więc tak: mam na imię Kamila i mam 25 latek :)
Kleję swój pierwszy model i sprawia mi to wielką frajdę. Jestem ciekawa kolejnych części tworzących całość modelu. Do przeprowadzenia relacji namówił mnie mój chłopak darko79. Jestem ciekawa waszych opinii :)
Model pochodzi ze strony Canona działu Architektura.

Kilka słów o obiekcie modelu:

Nikko Toshogu jest świątynią w mieście Nikko, w prefekturze Tochigi. W 1999 roku wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
„Yomeimon” jest bramą, najlepiej znaną częścią świątyni Nikko Toshogu. Ozdobiona jest około 500 grawerunkami i bogato kolorowanymi dekoracjami reprezentującymi elegancję kultury Edo. Zwana jest również „Higurashimon” co znaczy „brama zachodzącego słońca”, ponieważ jej wyszukaność oraz przepych powodują że możesz podziwiając ją nawet przez cały dzień do zachodu słońca.

Zdjęcie oryginału:



1. Poręcze

Zaczęłam od wycięcia poręczy, następnie wyciełam szczeble po ukształtowaniu wszystkiego skleiłam to razem. Problem sprawiło mi ukształtowanie zwieńczenia (grzybka) poręczy oraz przyklejenie szczebelków. Belka poprzeczna poręczy sprawiła troszkę problemów ale nie będzie tego widać gdyż miejsca sklejeń znajdują się od wewnątrz tzn. od strony gdzie będzie przyklejony budynek.
Wszystko widać na zdjęciach.

2.1. Poręcz strona prawa



2.2. Poręcz strona lewa



2. Podstawa

Dość łatwa do zrobienia. Trzeba domyślać się nieraz co do czego dokleić. Niesamowity problem sprawiły mi schody, nie spodziewałam się że aż tak trudno będzie je skleić, ze względu na dużą ilość zgięć. Ale udało się. Efekt poniżej:



Na koniec dokleiłam poręcze do bazy. Efekt na zdjęciach:



Proszę o komentarze...

--

Post zmieniony (13-02-11 17:54)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja/Galeria] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft  nowe
Kamila 11648 12-02-11 20:09
 Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft  nowe
darko79 788 12-02-11 20:16
 Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft  nowe
bezdzik 613 12-02-11 20:17
 Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft  nowe
OSTOJA 519 12-02-11 20:28
 Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft  nowe
Jorzik 598 12-02-11 21:19
 Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft  nowe
Jan Olfan 557 12-02-11 22:19
 Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft  nowe
OSTOJA 633 13-02-11 09:22
 Odp: [Relacja] Yomeimon - Canon Paper Craft  nowe
Hator 679 13-02-11 12:39
 Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft  nowe
Kamila 629 13-02-11 18:04
 Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft  nowe
Kamila 525 13-02-11 18:15

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024