FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-02-11 18:20  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Jan Olfan   

To ja napiszę: Łatwo powiedzieć! I tyczy się to tego "trafienia", i powtórzę "Łatwo powiedzieć" i tyczy się to modelarstwa...:)
I powodzenia życzę.

--

 
14-02-11 20:14  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witajcie w kolejnej odsłonie mojej relacji. Dziękuje za wszystkie wpisy i proszę o więcej...

3.2. Lewa strona

Zrobiona analogicznie jak lewa, ale wiedziałam już na co zwracać uwagę więc część wyszła dużo lepiej. Wszystko proste i ładne :) Na zdjęciach widać ujęcie z przodu, z boku na tył oraz przyłożone obie części pierwszego piętra na podstawę – jeszcze nie przyklejone.



Proszę o dalsze opinie :)

--
Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

 
14-02-11 20:28  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Jan Olfan   

Czy aby nie za bardzo się śpieszysz? Zwolnij:) Podstawa wydaje się być wiotka, czy nie warto jej usztywnić?

--

 
14-02-11 20:50  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Hator   

Jaką grubość ma podstawa? wydaje się mieć 2-3mm. W takim przypadku łatwiej jest wyciąć odpowiedni kształt z tektury o odpowiedniej grubości, a następnie okleić go daną częścią. Takie podklejenie tekturą lub brystolem usztywniają wrażliwe części i nie pozwalają na przypadkowe zgniecenie. Bardzo dobrze widać to na przykładzie schodków. Są długie i zwichrowane. bo prawidłowe zrobienie ich tylko z cienkiego papieru jest bardzo trudne. Przy następnych częściach staraj się brać pod uwagę, czy nie lepiej jest usztywnić część we własnym zakresie, aby potem nie było z nią problemów.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
14-02-11 22:27  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Hator i PiotrJan -> Podstawa jest pudełkiem usztywnionym od spodu dwiema belkami wzmacniającymi, więc dodatkowe wzmocnienie raczej nie jest wymagane. Schody są na dole zwichrowane na dole ale wynika to bardziej z dużej ilości zgięć na małej powierzchni. Myślę że wyszedł tu brak praktyki :) Pocieszające jest to że na żywo nie widać tego aż tak dobitnie jak na zdjęciu :)
Szybkie tempo bo była wolna chwila. Teraz będzie z wolnym czasem troszkę gorzej więc i model będzie wolniej się rozbydowywał :)

--
Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

 
14-02-11 22:50  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Jan Olfan   

Na usztywnieniach nie warto oszczędzać - model ich pozbawiony będzie mniej estetyczny i mniej trwały. Zerknąłem na tę wycinankę, przed Tobą jeszcze duuużo pracy, ciekaw jestem jak to wyjdzie. Trzymam kciuki:)

--

 
15-02-11 21:55  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Hator   

Kamila, chyba nie za bardzo mnie zrozumiałaś. Sklejanie podstawy jako pudełka jest wg mnie stratą czasu, a efekt nie zawsze udany. Te belki pewnie zdadzą egzamin, jak nie zapomnisz się przy dociskaniu tego, co będziesz dokładać na górę. ;-)
Po prostu przy klejeniu budynków jest wiele elementów, które znacznie szybciej i lepiej zrobić z tektury odpowiedniej grubości, żeby potem uniknąć krzywizn. Z czasem sama do tego dojdziesz. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
16-02-11 11:35  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

PiotrJan -> Zdajęsobie sprawę z faktu iż podklejenie podstawy dużo daje i rzeczywiście na samy początku poważnie nad tym się zastanawiałam, ale jak narazie staram się trzymać sposobu klejenia wytyczonego przez projektanta ów modelu, acz kolwiek bardzo cenie sobie rady osób doświadczonych w tym zakresie:-)

Hator -> Zrozumiałam :-) Mój chłopak zawsze mi mówi cztery razy przymierz, a raz przyklej :-) to było do klejenia. Czas jest moim sprzymieżeńcem :-) a poza tym staram się podchodzić to tego co robię z humorem :-) i chcę się tym bawić:-) ale nie zmienia to faktu że zależy mi na tym żeby model był sklejony idealnie - hihihi :-) ale to chyba możliwe za kilka lat praktyki - a moze i w cale:-)

--
Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

 
16-02-11 12:04  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Hator   

Ważne jest, żeby sprawiało Ci to frajdę. Bez tego, nawet najprostszy model może stać się udręką. Co do idealności to już sprawa subiektywna. Jednemu przychodzi to szybko, drugiemu nieco później, a trzeci może nie mieć predyspozycji.
Trzymam kciuki. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
24-02-11 23:20  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witajcie po dłuższej przerwie prace posunęły się do przodu...

3.3. Doklejenie do podstawy i wykończenie pierwszego piętra.

Dokleiłam obie strony piętra do podstawy, efekt widoczny na zdjęciach. Następnie przygotowałam drzwi łączące oba skrzydła, zmontowałam belki stropowe i sam dach. Najwięcej pracy było przy wycinaniu i klejeniu maszkaronów wieńczących kolumny, ale efekt wart włożonego wysiłku :)



Opinie jak zwykle mile widziane :)

--
Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024