FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-03-11 22:20  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Hator   

Kamilo, nie bój żaby. ;-) Tutaj nie ma inkwizycji. Dobrze Ci idzie, jak na pierwszy model. To, że jest dość trudny jak na początek, wprawia Cię jednocześnie w boju. Zyskujesz doświadczenie, więc mimo, że może nie wszystko idzie tak, jakbyś chciała, to jednak mury pną się do góry i to też jest ważne.

Mury są krzywe, bo wydaje mi się, że: albo tam jest im za ciasno, albo to wina pofalowanej posadzki. Tak wynika z tego ujęcia.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
01-03-11 22:47  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Jan Olfan   

Taaa, dalej mnie tam od naszej Kamilki;) Krytykanci, idźcie lepiej do parku wrony płoszyć, a nie młodą Panią Modelarz:) Wydaje mi się, że kłopot z tym modelem, i chyba też z innymi Canona, polega na tym, iż to taka "misiowa" wycinanka, tylko monstrualnie rozbudowana.

 
02-03-11 11:34  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Kamilo, wybacz nie chciałem Cię urazić i tym bardziej zrazić do klejenia. Podziwiam twój entuzjazm do modelarstwa, a ta uwaga o rozdzielczości to w związku z dyskusja na jakimś forum o sens dawania zdjęć w makro, ponieważ jak ktoś zauważył, nikt nie ogląda modelu stojącego na półce podchodząc z lupą w ręku.
Teraz nie pamiętam na którym forum toczyła się ta dyskusja, ale wiem że przyznałem rację temu kto pisał o tej lupie.
Dlatego doszedłem do wniosku że też tak rozumiesz swoją pracę.
Bo model robisz przecież dla siebie i swojej satysfakcji, a jak to będzie miło pochwalić się znajomym, to moje dzieło, mój pierwszy model. :)
Bardzo opacznie zrozumiałaś moje słowa, i przepraszam, już nie będę.
Czekam, tak jak i inni na końcowe zdjęcia modelu, bo wiem że jeszcze dużo pracy przed Tobą.
Trzymam kciuki za Twoje dzieło :)

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
02-03-11 11:38  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Obserwuję,czekam na ciąg dalszy,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-03-11 19:26  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

szpunek -> Dzięki za słowa otuchy. Mam nadzieję że po tym modelu faktycznie będzie kolejny. Sagrada Familia z Canona jest genialnia ale i ogromny nakład sił musiałeś w jej budowę włożyć. Możesz pokazać jakieś fotki? Musi być genialna :)

Hator -> Faktycznie to może być wina posadzki choć bardzo się starałam by wyszła równo. Niestety musiałam zrywać i jeszcze raz przyklejać ten element, ponieważ moja teściowa wylała nań kilka kropel wody :( - to bolało. Oczywiście jest to dla mnie świetna wprawka :)

PiotrJan -> Hihih :) Dziękuję za rycerską obronę :) Modele Canona wydają się proste a w rzeczywistości to naprawdę złożone budowle.

tuchajbej -> Teraz rozumiem co miałeś na myśli. Po prostu to mój pierwszy model i podchodzę do niego baaaardzo emocjonalnie :) Dzięki za wyjaśnienie i proszę o dalsze komentarze... naprawdę każda krytyka mi się przyda...

--
Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

 
02-03-11 20:14  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Cześć Kamilko. Odpoisałaś Hatorowi że teściowa nakapała ci na model. Moja wraz moją żonką dała prawie ukończonego ORP Pioruna do zabawy mojemu wówczas 2 letniemu synowi. Efekt taki że do dzisiaj nie mam serca go naprawić. A co do twojego modelu pięknieje i rośnie w oczach. POZDRAWIAM Qzek3.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
02-03-11 22:36  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
szpunek 

 

Jak już wcześniej napisałem zbyt wiele czasu na klejenie nie mam (raptem ze 2 godz. w tygodniu) i po prostu wstyd mi umieszczać ten model w galerii bo miał być to model taki aby go wykonać bez żadnego retuszu tylko dla frajdy klejenia a nie dla ogólnej pogardy.
Możliwe że podczas weekendu tylko jeszcze nie wiem którego uda mi się pstryknąć parę fotek ale na dzieło sztuki proszę nie liczyć.

--
"Klejenie to przyjemność..."

 
13-03-11 23:03  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Kamila 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

4. Przestrzeń między pierwszym a drugim piętrem

Witajcie po dłuższej przerwie spowodowanej skomplikowaniem elementów klejonych w ramach tego punktu. Musiałam się nieźle nagimnastykować by odczytać prawidłowo rysunek montażowy i skleić wszystko prawidłowo. Elementy te były trudne do wycięcia i sklejenia jednak nadają dużo uroku modelowi. Na razie na dwóch ostatnich zdjęciach widać przyłożone je do dachu konstrukcji, ale jeszcze nie przyklejone.



--
Pozdrawiam serdecznie.
Kamila

 
14-03-11 22:44  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
Jan Olfan   

No jest dłubania... Mam nadzieję, że wystarczy Ci cierpliwości:)

 
16-03-11 09:38  Odp: [Relacja] Yomeimon 1:75 - Canon Paper Craft
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam,

stara i sprawdzona modelarsko-instruktorka reguła mówi, że w naszym hobby, jedna "AleBabka" przypada na czterdziestu "Rozbójników"! ;o)
Ponieważ zwykle (chyba ze swej natury) dziewczęta są też dokładniejsze i sumienniejsze w swej pracy niż zazwyczaj niecierpliwe "chłopaczyska" (wiem co mówię - co rusz się o tym przekonuję na kolejnych rocznikach moich uczniów) - tym bardziej miło mi będzie oglądać również następne Twoje posty na "czarnym forum".

Powodzenia w modelarskich poczynaniach! ( i nie tylko :o) )
PD

PS: niezwykle sympatyczny avatar :o)

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024