FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-01-11 09:42  [R/G] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400) KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pod koniec zeszłego tygodnia nakleiłam na tekturkę wręgi "Biezszumnego" (Dom Bumagi), przeskalowanego z 1/200 do 1/400. Wręgi wyschły, czas zacząć relację.

Najpierw wyjaśnienie tytułu. "Biezszumnyj" początkowo (do 1902 roku) nazywał się "Kasatka", czyli mniej więcej "Orka". Jego bliźniak "Bditielnyj" nosił imię "Kit", czyli "Wieloryb". Jakoś mi się te dumne nazwy podobają mniej niż odzwierzęce - więc, choć buduję okręcik wg stanu po zmianie imienia, dla potrzeb własnych nazywam go "Wielorybkiem".
A marynarskie gacie pochodzą z tego zdjęcia:

Początkowo chciałam pokazać Wielorybka w boju (Bitwa na Morzu Żółtym), kiedy to zwiewał przed pociskami "Nisshina", ale... sama ze sobą uzgodniłam, że ani trochę nie podobają mi się rachityczne, kikutkowate maszty, które wtedy nosił. Zdecydowanie wolę wersję nieco późniejszą, już z masztami "radiostacjowymi":

W bitwach żadnych okręcik już wtedy nie brał udziału, więc pokażę go w momencie postoju w porcie - o mniej więcej tak:

Okręcik, pomost, cumy i suszące się na olinowaniu gacie :)

Na początek tradycyjnie szkielecik:


Zdjęcia rodzinne z pancernikiem "Piotr Wielki", który równolegle buduję...

...i z małym niszczycielem NSM "Lutetia", który niedawno skończyłam:


Wielorybek ma w skali 1/400 ok. 15 cm długości. Śliczna mała rzecz.

Początki poszywania i podkładowania kadłuba:

Ślicznie wyoblony bak:

Krawędzie łączenia zaglutkowałam i oszlifowałam, żeby nie zgubić beczułkowatego kształtu.

Naklejony pokład:

Mniej więcej w tym momencie przekonałam się, że w przypadku tej akurat wycinanki trzeba dokładnie czytać opis. Pokład "spodni" jest zaoblony pod kształt wręg, pokład "wierzchni" nieco bardziej płaski. Na krawędziach powstają uskoki - całkowicie zaplanowane:

Projektant kazał okleić te miejsca paseczkami papieru, ja uzupełniłam szpary plasteliną.

Z pomocą Głównego Konstruktora kotki Glajdy...

...zmajstrowałam na razie polery, dziobowe i rufowe ustrojstwa do wiązania cum, legary pod kotwice:

Założyłam z drucika tory minowe:

I dzielnie walczę z rolkami, po których przesuwa się lina od koła sterowego do steru - w tym modelu lina jest widoczna na zewnątrz i została dokładnie zaprojektowana!

Z czystej żywej złośliwej ciekawości nie upraszczam detali, póki jestem w stanie.

Przemalowałam burtki Wielorybka, zawashowałam...


Zaczęłam też robić mechanizm sterowy na rufie:


Rzut oka na całość:


Fajna malutka rzecz, tyle Wam powiem.

--

Post zmieniony (08-08-11 11:00)

 
18-01-11 10:27  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Masz dobrą załogę ,Ciągniesz kilka projektów ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-01-11 11:07  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Idziesz" jak burza, chyba Twoja załoga mniej śpi od mojej. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-01-11 11:20  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Moja załoga to 6 kotów, pies i ja.
2 ręce, 28 łap.
Dajemy radę :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-11 06:25  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Oj, łapę to trzeba do tego mieć, oj tak...

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
19-01-11 08:39  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Uzgodniłam sama ze sobą, że najfajniejsze na okrętach jest robienie drobnicy pokładowej - więc dzisiaj dokończyłam robić rolki-prowadnice do lin sterowych (na kółeczku naklejony krzyżyk), nakleiłam falochron i klapki na pokładzie (te okrągłe to, mniemam, zsypnie węglowe). Zostały mi 4 klapki, może potem objawi się miejsce, gdzie je przykleić.

Dziabongi chyba wkrótce się skończą, niestety, i trzeba będzie się wziąć za nadbudówki i kominy...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-11 09:05  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ale masz tempo dziewczyno ! Pilnie będę wyglądał postępów.
U mnie prace na pewno nie będą przebiegały w tak szybko.

A jeszcze w temacie marynarskich gaci - mnie się marzy Bojarin w nietypowej gali banderowej ;).

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
19-01-11 09:11  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Piotter - ja jestem człowiek wolny, bezdzietny, bez rodziny, bez zobowiązań, za to z dodatkowymi 28 kocio-psimi łapami do pomocy. Mam sporo czasu.

Bojarin w gali gaciowej jest niezwykły. Piękny.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-11 11:33  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moim zdaniem francuski pancernik Solferino przebija wszystkich swoją "galą" banderową

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9d/Solferino%281861%29.jpg

--

Post zmieniony (19-01-11 11:35)

 
19-01-11 12:04  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

To co, ogłaszamy konkurs?
Najpiękniejsza gala gaciowa na okręcie na przestrzeni dziejów?
:o)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-11 14:22  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Konkurs jak konkurs ale ciekawe by było zrobić tyle gatek w 1:200.
Albo nie przymierzając 1:400 :D.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
20-01-11 08:27  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie no, gatki to będę musiała zrobić, nie ma zmiłuj :)
Czy ktoś wie, jakie gacie nosili na przełomie wieków rosyjscy marynarze?

Zmajstrowałam - z ciekawości, jak to się będzie sklejać - 4 duże nawiewniki na pokładzie. Sklejało się fajnie. Projektant starannie rozróżnia faje prawoburtowe od lewoburtowych - kształtka części dopasowana jest do krzywizny pokładu. Nawet w mojej skali 1/400 ten drobiazg ma znaczenie...

Dokończyłam mechanizm steru i pomalowałam go:

Teraz jeszcze tylko przeciągnąć nitki - ale to zrobię nieco później, jak już ustawię sterówkę.

Zmontowałam też jakiegoś małego dziabonga z dwiema korbkami na baku. Nie wiem, co to. Podejrzewam, że jakiś element związany z kotwicami:

Dokleiłam też zawiasy klapkom oraz kilka kolejnych klapek.
Coraz fajniejsza zabawa :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-11 10:08  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

viltianus: "Czy ktoś wie, jakie gacie nosili na przełomie wieków rosyjscy marynarze?"

Ha, ha, ha - przypuszczam, że obszerne z troczkami i klapą z tyłu. :-)))

--

Post zmieniony (20-01-11 10:12)

 
20-01-11 10:14  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Klapa klapą, troczki troczkami, a kolor?
Tylko mi nie mówcie, że izabelowaty... ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-11 10:26  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zalezy z której strony ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
20-01-11 10:29  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Po praniu też?

(głupawka w pełnym rozkwicie, sorki...)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-11 10:35  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładniusio,na burtach są nacięcia,jak zrobione bulaje ? pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-01-11 10:38  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nacięcia nagniotłam igłą, bulaje robiłam wg patentu Andrzeja
1. okrągłe dziurki uciętą igłą do zastrzyków,
2. obwódki od środka złotą farbą,
3. wnętrze burt i wręgi pomalowane na czarno,
4. burty od spodu "oszklone" lakierem bezbarwnym błyszczącym.
Wszystkie farby akrylowe, Vallejo i Citadel.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-01-11 08:22  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Opracowanie Domu Bumagi jest naprawdę dokładne, mnóstwo radości daje sklejanie wszystkich tych malutkich dziabongów.
Dzisiaj zmontowałam drugi element windy kotwicznej - pierwszy powstał wczoraj:

Świetliki maszynowni:

Zejściówka i jakieś dwie rury obok:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-01-11 08:51  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Klapa klapą, troczki troczkami, a kolor?"

Przypuszczam, że szary bo czasami matros za jakieś przewinienie musiał wyszorować pokład własnymi gaciami, fajnie było jak miał tylko jedne :-)))

"mnóstwo radości daje sklejanie wszystkich tych malutkich dziabongów."

Czy po przeskalowaniu wycinanki drukujesz ją na cienkim papierze o gramaturze 80 g/m2?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-01-11 09:00  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

He... a ja miałam nadzieję na majty w biało-niebieskie pasy...
Ech-ju, jak zapłakał Krecik.

Przeskalowaną wycinankę drukuję (albo lepiej kseruję) najpierw na zwykłym 80-gramowym papierze (2 egzemplarze), potem dodatkowo na grubszym (ok. 100-120 g) - 1 egzemplarz. Burty i duże (niezwijane) nadbudówki lepiej mi się skleja ze sztywniejszego papieru.
Ksero jest lepsze, daje wyraźniejszą kopię.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
24-01-11 08:52  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nareszcie wyszłam z architekturą ponad kadłub :)

Postawiłam nadbudówkę, ZSD, kominy. Na kominach krzywo zamocowałam szczebelki drabinek. Zrobiłam też parę dziabongów typu dziobowy nawiewnik i kolejne jakieś klapki.
I czas zacząć myśleć o podstawce...



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-01-11 08:22  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zakomponowałam wczoraj podstawkę pod Wielorybka:

Legenda:
Szara osełka imituje portowe nabrzeże, mała żywiczna pacynka imituje holowniczek, który podpłynął do okrętu i z pokładu którego pan fotograf robi zdjęcie marynarskim gaciom (pan fotograf będzie, aparat fotograficzny na statywie też), moja łapa imituje samą siebie, a Wielorybek imituje Wielorybka.

Bawiłam się dziś drutowaniem Wielorybka - założyłam słupki relingu na ZSD:

...oraz podpory wraz z krzyżakami pod skrzydłami pomostu dowodzenia:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-01-11 08:57  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Poustawiałam dziś i przycięłam słupki relingu na mostku i na ZSD, zmajstrowałam też legary pod łodzie nad świetlikami. Dumna z siebie jestem, bo legarów udało mi się nie uprościć :)


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-01-11 10:06  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Chyba żartujesz ? Ja nie wiem czy ja to w ogóle na modelu postawię bo takie . ;)
..

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
26-01-11 10:18  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Piotter, to wcale nie jest takie straszne. Jeśli robisz w standardzie, to owszem, czeka Cię trochę dzięciolenia przy legarach (ja zrobiłam je z drutu, z wycinanki wykorzystałam tylko ażurowe stojaczki i małe dziabongi mocujące stojaczki do legarów). Całość zajęła mi ze 30 minut roboty, włącznie z przyklejeniem.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-11 08:23  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wyrównałam wczoraj wyloty ryjków fajek, bo obszarpane były, że aż bolało:

A rano wzięłam się za 75-mm działko na baku:

Ustawiłam na miejscu, dziś będę malować.

Zrobiłam też reling wokół ZSD:

Pomalowane ryjki i legary:


--

Post zmieniony (27-01-11 08:27)

 
27-01-11 10:23  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
Edekyogi 

 

Skąd wy bierzecie takie ogromne jednogroszówki? Też chcę taką mieć...
A tak na poważnie - przy takim mikrodziałku to za kanoniera robi chyba mrówka :-)
Modelik jest po prostu wymiatający!!!

 
27-01-11 10:32  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Te groszówki to moje koty po nocach z plasteliny lepią. Potem malują na złoto ;)

Kanonier ma w tej skali wzrost 4,0-4,5 mm. Zrobiłam niedawno figurkę sternika w skali 1/400 właśnie - nawet oczka i buźkę udało mi się mu namalować.

Modelik jest śliczny, fantastycznie zaprojektowany, zdetalowany, przemyślany. Cud, miód i orzeszki normalnie. Czysta przyjemność sklejania (w przeciwieństwie do WMC-owskiego Piotra Wielkiego, z którym równolegle walczę).

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-11 14:36  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trochę za mała głębia ostrości na zdjęciach, szczególnie na ostatnim - więcej światła by się przydało i należałoby robić zdjęcia z większej odległości (oprzeć aparat na czymś stałym - oparcie krzesła itp) a potem wykadrować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-01-11 14:39  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Spróbuję się poprawić.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-11 16:28  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Kiciuś jest wspaniały :-)). Świetne zdjęcie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
28-01-11 08:28  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ponieważ na Piotrze Wielkim walczyłam dziś z szalupami, więc i na Wielorybku - dla odreagowania traumy - zabrałam się za łódeczki.
Łódki na Biezszumnym są dwie, każda inna (na Kit'je dwie takie same, małe). Sklejały się miodnie. Trochę obawiałam się większej łódki - poszycie miała rozrysowane w dwóch częściach - niepotrzebnie. Pokładziki same wskoczyły do poszyć, kil również, a całość idealnie wręcz pasuje do kształtu legarów.
Cud miód i orzeszki, nie wycinanka.
Staję się zagorzałą fanką wycinanek Domu Bumagi i Pana Projektanta Władimira Sergijenki :)

Aha: łódki jeszcze niepomalowane. Zmajstrowałam też trzy sztuki trapów.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-01-11 09:00  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jakoś tak się przez weekend porobiło, że WIelorybek nie będzie na dioramce sam ;)
Będzie w towarzystwie tego, o...

"Ten-o" to Stiereguszczij. Założę mu oddzielny wątek za chwilę.

Zrobiłam wyposażenie obu mostków na Wielorybku:

Jakies poręcze... i pomalowałam:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-01-11 10:44  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Nie wiem jak to robisz,kilka relacji i w każdej postępy.Ładnie to wszystko wygląda,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-02-11 08:57  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jak to robię? zamiast zająć się porządnie jednym modelem i go skończyć, skaczę z kwiatka na kwiatek i przy każdym codziennie dłubię po trochu ;)

Zrobiłam dzisiaj trochę roboty ważnej a niewidocznej.
Ustawiłam słupki niziutkiego relingu na baku i przycięłam je:

...oraz przeciągnęłam linki od wielkiej "maszyny sterowej" na rufie do koła sterowego na mostku (to te, które biegną bardziej po zewnętrznej) i do koła na ZSD (bliżej osi okrętu):


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-02-11 08:21  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś robiłam symultanicznie podstawy aparatów torpedowych na Wielorybku i na Stiereguszczim. Różnica w stopniu złożoności projektu jest, hm, zasadnicza:

U góry podstawy z Wielorybka, na dole ze Stiereguszczego.
Nakleiłam je na pokład:

Zrobiłam też dwa bębny linowe pod skrzydłami mostka:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-02-11 09:13  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ściubolenie idzie Ci pierwsza klasa, tylko zmuś się do robienia zdjęć z większej odległości i kadruj zdjęcia. Przekonasz się, że będą lepsze. Jakim aparatem robisz zdjęcia? Czy jest w nim tryb "makro".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-02-11 09:23  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Z większej odległości????????
RATUNKU...
Dobra. Spróbuję. Chociaż "większa odległość" jest mi ideologicznie obca.
Mój aparat to Nikon Coolpix 5200, z bardzo dobrym trybem makro, liczący sobie już 7 lat pracowitego życia. Fakt, że zdjęcia robię praktycznie "z przystawienia". I drugi fakt, że jestem ****, nie fotograf.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-02-11 09:30  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

SPRÓBUJ. I kadruj zdjęcia, ja to robię w programiku IrfanView.

--

Post zmieniony (02-02-11 09:31)

 
02-02-11 09:34  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Czuję się podpuszczona ;)

Spróbuję. Mam IrfanView, też w nim kadruję.
Dzięki.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-02-11 09:43  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeżeli korzystasz z IrfanView to po skadrowaniu i zmniejszeniu objętości zdjęcia kliknij Shift "u" a następnie Shift "g" i wpisz w Gamma correction 1,5 i OK a następnie Shift "s" i gotowe. Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia po tych operacjach.

--

Post zmieniony (02-02-11 09:47)

 
02-02-11 09:55  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zrobiłam tak na próbę.
Intrygujące doświadczenie :)
Dziękuję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-02-11 10:02  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A czy możesz zamieścić efekty próby - jestem bardzo ciekaw.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-02-11 10:08  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Before:

After:

:)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-02-11 10:18  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Będą z Ciebie ludzie, dojdziesz do wprawy. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-02-11 10:25  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ale kiedy ze mnie te ludzie będą, ach kiedy...?
;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-02-11 10:53  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak zrobisz fajne zdjęcia, co zarabiasz na ściuboleniu to tracisz na zdjęciach ale mam nadzieje, że teraz już będzie OK. Moje pierwsze zdjęcia były fatalne ale też się znalazł "nauczyciel". Powodzenia.

--

Post zmieniony (02-02-11 10:55)

 
02-02-11 11:01  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Dzisiaj imieniny Katarzyny,więc wszystkiego najlepszego,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-02-11 11:02  Odp: [R] Wielorybek, czyli marynarskie gacie (Biezszumnyj, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bardzo dziękuję - Wam obydwu.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024