FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
22-01-12 13:12  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Tak Piotrze zgadza się teraz to człowiek zabezpiecza się prawie przed wszystkim, ale tak jak bardzo dobrze napisałeś takie właśnie mamy czasy nic człowiek nie zawinił a musi się tłumaczyć i dlatego z drugiej strony lepiej się zabezpieczyć niż później słuchać, że niewiadomo, co chciałbyś przekazać…

„Stary” tak ta tzw. podkowa to „koło” ratunkowe (sprzęt ratunkowy) sprzęt ten był bardzo dobrze zabezpieczony i nie miał prawa się odczepić. A tak z drugiej strony przypuszczam, że przez zanurzeniem sprzęt ten był chowany…

Andrzeju hmm właśnie ta „boazeria” to taka mała zagadka nie wszędzie była ona stosowana i z tych materiałów, co posiadam to trudno jest mi dostrzec czy w X była czy też jej nie było a nie posiadam dokładnego opisu (schematu) kiosku tego właśnie u-boota. Chyba, że ktoś posiada takową wiedze to niech się wypowie będzie na przyszłość..

Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
26-01-12 11:20  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Po kiosku przyszła pora na poprawienie działka kalibru 37mm montowanego za kioskiem i to dzięki pomocy „Korsarza” oraz „Waldka K” udało mi się wprowadzić kilka małych korekt…

Działko przed wprowadzaniem korekt…



Działko po wprowadzeniu korekt…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
28-01-12 16:30  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Przedstawiam kilka gotowych elementów jak: rufowe stery głębokości, stery kierunku, wały napędowe wraz ze śrubami i kilkoma drobiazgami…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
09-03-12 16:20  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Po wielkich zmaganiach udało mi się zamontować: rufowe stery głębokości, stery kierunku, wały napędowe wraz ze śrubami ogólnie cały układ napędowy wraz ze stępką gdzie zamontowane zostały wyrzutnie min. Pasowość wszystkich części oceniam na bardzo słabą musicie przyjąć, iż każdy element trzeba docinać, sztukować ogólnie wielkie kombinowanie hehe…Przedstawiam kilka zdjęć z wykonanych prac, za jakość sorki, ale sprzęt, jakim robie powoli odchodzi do lamusa a nic lepszego nie posiadam :D









Pozdrawiam…

--

Post zmieniony (09-03-12 16:26)

 
09-03-12 23:41  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Dziadek przyjmij wyrazy uznania. Jestem zawsze pełen podziwu dla tych , którzy sklejają modele dla innych niesklejalne. Piszesz o problemach, szparach, docinaniu a na zdjęciach widać perfekcyjnie sklejony model. Gratuluję!
Z Poważaniem
Koszałek

 
10-03-12 17:08  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo czyściutko , wały były czarne?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-03-12 08:21  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Marku szczerze mówiąc to nie wiem czy były one koloru czarnego czy może w kolorze metalicznym lub srebrnym po prostu wybrałem taki, bo wydał mi się najbardziej odpowiedni…
Bardzo się cieszę się podobają wam się moje skromne wypocinki…
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
11-03-12 12:42  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Trojca podaje w swoich monografiach na planszach barwnych kolor wałów w kolorze kadłuba.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
11-03-12 13:49  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wały zawsze bywały w koloze metalu- na "zdrowy rozum" przecież nie ma potrzeby ich malować

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-03-12 14:41  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A nie rdzewiały? - jakieś zabezpieczenie powinno być.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024