FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-11-11 22:37  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo to wszystko ładne. Takie działko 37 mm to w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni stoi sobie pod chmurką. Kiedyś je mierzyłem: wysokość od gleby do osi lufy 1440 mm, długość od osi czopa podniesienia do końca lufy 2300 mm, i od czopa do końca komory zamkowej 780 mm, średnica zewnętrzna końca lufy 58 mm.
Galeria:
http://picasaweb.google.com/114617569729885354017/37mm_Uboot_MMW_Gdynia?feat=embedwebsite&gsessionid=5KZVcL7Sm5yS3w2NSmJVng#

Drugie zdjęcie z tej strony: http://www.muzeummw.pl/index.htm?id=9&id_pod=10059&ilemax=0

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-11-11 22:53  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Zabardzo nie pomoge, bo już nawet nie wiem gdzie mam szczątki po tym modelu. Instukcja nie mówi nic na ten temat? Moim zdaniem to ostatnie działo, które zrobiłeś, to na pewno jest stopiątka, sądząc chociażby po spiralce od korka na lufie.

Na szybko takie zdjecia udało mi sie znalezc:

Przeciwlotnicze 37mm- za kioskiem
88mm przed kioskiem - 105 było podobne, tylko truche wieksze. Tu akurat model, nie oryginał, ale moim zdaniem dobrze zrobiony
tutaj troche o armatkach

......................................

Mała poprawka- jednak zamek mi nie pasuje do 105-ki, więc jednak to miała być 37-ka, tylko lufa do wymiany :)
Powinna być cieńsza, z kielichem na końcu i bez tej spiralki...
--

Post zmieniony (14-11-11 22:57)

 
14-11-11 23:05  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Waldku” strzał w dziesiątkę właśnie o takie zdjęcia tego działka mi chodziło tyle szukałem i wertowałem neta i nic a tu proszę a jeszcze człowiek mieszka w Gdyni i niby pod samym nosem je miał dobre aż mi głupio hehe. Teraz pozostaje mi jedynie wprowadzić małe korekty mojego 37mm :D Bardzo dziękuję Ci za pomoc naprawdę bardzo mi pomogłeś tymi zdjęciami może w przyszłości i innym posłużą one pomocą.
P.S. „Korsarz” Tobie też dziękuje za linki…
Pozdrawiam…

--

Post zmieniony (14-11-11 23:22)

 
14-11-11 23:52  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zawsze chętnie pomogę. Powodzenia przy modelu!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
06-12-11 20:43  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Ponieważ autor tak jak w poprzednim u-boocie zapomniał, na czym model powinien stać (podstawka) postanowiłem samemu ją wykonać. Całość (podstawka oraz napisy) wykonane zostały z papieru (kartonu) podobnie jak w poprzednim u-boocie wspierając się odpowiednią czcionką wykonałem napisy które następnie wydrukowałem i nakleiłem na tekturę o grubości 0.5mm. Kolejnym etapem było ich wycinanie literka po literce i przyklejanie do podstawki. Na koniec napisy delikatnie poprawiłem białą farbką i całość prysnąłem 2 x lakierem matowym w sprayu…Wcześniej przed przyklejaniem napisów całą podstawkę pomalowałem czarną farbką w połysku…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
21-01-12 20:07  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Mała aktualizacja do ostatnich postów - kiosk gotowy wraz z działkiem 20mm, peryskopami, banderą oraz ogródkiem zimowym. Trudno jest mi napisać co w tym modelu pasuje a co nie, bo efekt ręcznego jego kreślenia doprowadza do tego, że prawie każdy element trzeba poprawiać. Dodać mogę iż od siebie dodałem kilka drobiazgów, aby lepiej odzwierciedlić wygląd kiosku do oryginału…

Model ma charakter wyłącznie historyczny, poglądowo - edukacyjny oraz rekonstrukcyjny, nie mam na celu propagowania jakichkolwiek systemów totalitarnych i nawoływania do nienawiści na różnym tle…







Pozdrawiam..

--

Post zmieniony (21-01-12 20:16)

 
21-01-12 20:40  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Piękny podwodniak się szykuje:-) Zwłaszcza kiosk smakowicie wygląda, i ta groźna lufa;-)

Model ma charakter wyłącznie historyczny, poglądowo - edukacyjny oraz rekonstrukcyjny, nie mam na celu propagowania jakichkolwiek systemów totalitarnych i nawoływania do nienawiści na różnym tle…

Kilka lat wstecz nikt się takimi dopiskami nie "zabezpieczał". Wielu z nas kleiło modele obiektów spod znaku "hakenkrojca", mimo to nikomu do głowy nie przyszło, że taki model może nieść za sobą jakąkolwiek ideologie (chyba, że propagującą karton jako budulec;-)). A teraz każdy zabezpiecza się na zasadzie "Uwaga, gorący napój jest gorący, grozi poparzeniem". Smutne to jest, bo tłumaczymy się jak byśmy byli czemuś winni.

--
pozdrawiam
Piotr


 
21-01-12 22:32  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
rysiu62   



Post zmieniony (21-01-12 22:34)

 
21-01-12 22:49  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ta podkowa z boku kiosku to pewnie sprzęt ratunkowy. Nie znam się na okrętach podwodnych ale czy nie było niebezpieczeństwa przy zanurzeniu że koło ratunkowe będzie sobie radośnie pływać po powierzchni wskazując cel?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
22-01-12 10:56  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Nie będzie,spokojnie to było dobrze umocowane.Dziadku brakuje mi ,,boazerii" drewnianej w kiosku.Będzie doklejona?(polecam patyczki do kawy z Mc......)

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024