FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
25-03-11 00:37  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam..
„Marku” obawiałem się i to bardzo, ponieważ chciałem zachować prostą linie wodną zachowując przy tym ładny kąt natarcia dziobu. Nie było to łatwe biorąc pod uwagę to, że za wiele do siebie to nie pasowało. Pozostało tylko tzw. „modelarskie kombinowanie”, hehe, ale wydaje mi się, że cel został w 80% osiągnięty…

„Jasku” masz racje części na dziobie maja inny kolor - taka to już wycinanka i opracowanie – myślałem, że to może wina tylko mojej, ale niestety sprawdziłem na innych forach oraz u kolegów i są takie same te same błędy kolorystyczne i nie tylko w części dziobowej jak i rufowej jak słusznie zauważyłeś, ale również poszycie dna ma ze trzy różne odcienie. Niestety my, jako modelarze nie mamy na to wpływu musimy sklejać to, co nam projektanci oraz drukarnie oferują a brak zapasu koloru jest nie do przyjęcia….

„Syriuszu” wszystkie swoje arkusze z wycinankami (modelami) przed sklejaniem/wycinaniem impregnuje, caponem z obu stron zabezpiecza to wycinankę przed działaniem kurzu, promieni słonecznych oraz nieubłaganie uciekającego czasu.
Po wyschnięciu caponu elementy wycinanki stają się bardziej wyraziste i dostają ładnej poświaty. Naprawdę nie przeszkadza to w przyklejaniu do siebie części. Zawsze możesz sobie wypróbować na jakieś starej wycinance a sam się przekonasz tylko najpierw rozcieńcz capon, aby nie powstały smugi … Zobacz - jak przykleisz taśmę do wycinanki niezaimpregnowanej to faktycznie możesz ją uszkodzić, ale jak już np.: ją polakierujesz to zakładam, że taśma już nie uszkodzi ci wycinanki a ładnie będzie się przyklejać i odklejać no wiadomo zawsze trzeba zachować ostrożność - tak to mniej więcej wygląda.. Ja do tego celu używam taśmy Tamiya bardzo dobra..

Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
01-11-11 16:56  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Po sporej przerwie spowodowanej brakiem czasu trochę też lenistwem postanowiłem odświeżyć relację elementem dziobowej wyrzutni min…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
01-11-11 17:10  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oj dziadku, dziadku długo Cię nie było.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-11-11 20:24  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Dziadek ,a nie ma czasu,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-11-11 20:50  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja jestem w szoku o.O
Pomyślałem sobie ile zajelo by mi wklejanie tych umocnień pomiędzy wręgami i wgl wykonanie całego modelu...
Wyrazy uznania dziadku:d
Pozdrawiam wojtek

 
11-11-11 18:38  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
W kolejnej odsłonie przedstawiam gotowe działko kalibru 20mm typu C/30 zamontowane będzie na podeście kiosku.



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
14-11-11 21:40  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Przedstawiam kilka zdjęć gotowego działka kalibru 37mm montowanego za kioskiem wraz z przygotowanym napisem na podstawkę, o której to autor opracowania zapomniał. Napis wykonany został z papieru (kartonu). Najpierw odpowiednio dobrana czcionka następnie napis wydrukowałem i nakleiłem na tekturę o grubości 0.5mm kolejno wycinanie literka po literce. Teraz pozostało jedynie naklejenie go na przygotowana wcześniej do tego podstawkę i polakierowanie…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
14-11-11 21:48  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Coś mi tu nie pasuje- to jest chyba 105mm montowane przed kioskiem, a lufa jest chyba troche za krótka...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-11-11 22:01  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Korsarz” i tu mam właśnie mały problem, bo nigdzie nie mogłem znaleźć dokładnego schematu tego działka 37mm sam dokładnie nie wiem ja je wykonać jak one powinno wyglądać może faktycznie lufa jest trochę za gruba i może za krótka też mnie to męczy i myślę, że będzie ona do poprawki szkoda tylko, że autor tak bardzo skromnie zaprojektował te wszystkie działka…W sumie sam wiesz jak to jest opracowane w tym wydaniu, bo sam je sklejałeś…Może mógłbyś coś pomóc lub doradzić??
Pozdrawiam..

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
14-11-11 22:24  Odp: [Relacja] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Korsarz” tylko tyle, jeśli chodzi o wygląd tego działka, co udało mi się znaleźć z necie…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024