FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 37Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-12-10 15:12  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zgadzam się :-))) jednak z drugiej strony patrząc jest to bardzo wygodna funkcja a błędów nie popełnia ten co nic nie robi a właściwie popełnia jeden ogromny, właśnie że nic nie robi. :-))) Pozdrawiam.

PS. Posiadam fotokopie A4 z oryginałów takich jak dwa przedwojenne prospekty wytwórni PZL oraz fotokopie A5 stron katalogu części zamiennych z P.11c (niekompletny). Jeszcze raz powtarzam nie są to oryginały ale fotokopie. Ja tego nie liczyłem, tak na oko w sumie około 100 stron. Jeżeli byłbyś zainteresowany to możemy coś zorganizować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 19:47  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oczywiście, że jestem zainteresowany! Napiszę na Twoją prywatną pocztę. (Znowu ktoś zwróci nam uwagę na Wersal :-) . )
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
21-12-10 20:01  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Lech Chciałeś dokładną relację to masz uwydatnione wszystkie szczegóły :)
OSTOJA tak sobie pomyślałem, że dobrze robisz sklejając głównie polskie samoloty. O większości nawet nie miałem pojęcia a tak uczę się trochę historii.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-12-10 21:19  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Kolega nie czyta wszystkich materiałów na temat modelu. Światełka już były poruszone. ;-)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=112201&t=110191#reply_112201
A i sam Lech wytknął sobie błędy. ;-D Polecam ten wątek.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=110191&t=110191&filtr=0&page=1

I zasiadam w ostatnim rzędzie. ;-)
--

Post zmieniony (22-12-10 21:20)

 
23-12-10 08:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nawet nie wiedziałem, że taki wątek istnieje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-12-10 12:21  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawy głos w dyskusji związanej z klejem BCG:

Witam

Trochę eksperymentowałem z tym klejem i podzielę się spostrzeżeniami.

Klej BCG nie nadaje się do impregnacji jest to klej wodny i nawet po wyschnięciu niewielka ilość wody z powrotem go uaktywnia. Jak spocą Ci się paluchy to element zaimpregnowany zacznie kleić się do nich. Klej ten bardzo dobrze nadaje się do formowania kartonu. Jak sam pisałeś posmarowany element szybko mięknie a do tego staje się elastyczny. posmaruj część którą chcesz formować poczekaj aż klej wsiąknie i wtedy wałkuj. Jak wyschnie to ładnie się usztywni i zachowa kształt. Jeśli chodzi o klejenie to ja robiłem to tak, że smarowałem obie klejone krawędzie cieniutką warstewka (bardzo cieniutką) i odkładałem do wyschnięci. Jak już dobrze wyschło to jeszcze raz cieniutko kleju i dociskałem krawędzie i gotowe. Klej sklejał bardzo szybko spoina była praktycznie niewidoczna. Lecz jak dla mnie klej ten ma jedną wadę przez którą z niego zrezygnowałem. Jeden z modeli sklejonych tym klejem BCG, który nie był lakierowany po sklejeniu rozpadł się. Nastąpiło to w wyniku wilgoci znajdującej się w powietrzu. Jesienią gdy były intensywne opady deszczu stał w pokoju z otwartym oknem (nie padało na niego ), wilgotność w pomieszczeniu była duża i klej stał się miękki i samolocik się rozpadł. Nadal używam tego kleju do formowania. Alem się rozgadał (rozpisał). To są moje doświadczenia może był kiepski klej nie wiem. Ale inny model który był polakierowany stoi dalej (lakier odciął dostęp powietrza tak sobie tłumaczę). Ostoja sam poklej i zobacz czy Ci leży ten klej czy nie.


Wszystkim sympatykom kartonu, plastiku, drewna, balsy i RC życzę pogodnych, wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2011.

--

Post zmieniony (23-12-10 12:28)

 
02-01-11 14:06  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam w nowym roku 2011, z nowymi siłami, czego Wam wszystkim życzę, zabrałem się za RWD-22 a właściwie za jego torpedę. Nakombinowałem się okrutnie bo cała jest ulepiona BCG. Jednak jest to klej dobry ale dla cierpliwych dla wszystkich innych raczej polecam klej szybkoschnący typu UHU hart lub jeżeli nie ma Hermolu to Szewski (by te kleje nie nitkowały wystarczy wstrzyknąć do tubki trochę Nitro). Przynajmniej będzie pewność, że nie rozmięknie przy podwyższonej wilgotności. :-)))

Na drugim zdjęciu dwie uwagi dla Lecha.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-01-11 12:48  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Starałem się zrobić kratownicę do RWD-22 z drutu ale niestety gabaryty kadłuba są jednak duże i kratownica wychodzi zbyt delikatna, rozsypuje się więc będę musiał z drucianej zrezygnować na rzecz papierzanej - mówi się trudno.

Dzisiaj było zaćmienie słońca i trzeba by było to jakoś uczcić, chociażby zdjęciem:



Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-01-11 17:08  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czyżby już więcej nic do siebie nie pasowało ? (To mogłoby tłumaczyć brak postępów w budowie modelu ...)

Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
09-01-11 17:42  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lech, męczę papierzany szkielet i już niedługo złożę go do "kupy".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 37Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024