FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 37Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-12-10 21:23  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Panowie, proszę się nie rozpychać i zostawić trochę miejsca dziadkowi który właśnie w piątek dorobił się wnuczki, wnuk ma już 2,5 roku .
Patrzę i podziwiam .

Pozdrawiam wszystkich !


Jańcio

HEY HEY!

 
20-12-10 21:35  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ostoja, pisałem Ci już chyba przy okazji PWS 10 - za bardzo kombinujesz;-)
Po kiego to żelazko było? Dobrze, że nie walec drogowy;-). BCG należy nakładać jak najmniej. Kapnąć i rozsmarować np starą kartą telefoniczną, tak żeby warstwa kleju była jak najcieńsza. Inaczej arkusze będą Ci się giąć i falować niemiłosiernie. Żelazko było całkowicie zbędne, wystarczyło zaczekać, aż arkusze trochę podeschną i włożyć między książki (rzecz jasna w koszulce, żeby Ci się do okładek nie przykleiło). Z resztą i bez książek by się obeszło. Jeśli nie impregnujesz przesadnie grubą warstwą, to arkusze i tak się w znacznym stopniu rozprostują, a niewielkie "fale" nie będą przeszkadzały, znikną przy kształtowaniu części. Podczas klejenia również należy unikać dużych ilości kleju. Jeśli części są zaimpregnowane nic Ci nie będzie miękło.

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-12-10 21:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jańcio: "...dziadkowi który właśnie w piątek dorobił się wnuczki, wnuk ma już 2,5 roku."

No to gratulacje - "wszystkie" wnuki w domu ale chyba coś jeszcze "kapnie" czego życzę. :-))) Ja już mam szóstkę, cztery wnuczki i dwóch wnuków - najstarsze 9 lat, najmłodsze 2 miesiące i to jeszcze nie koniec.

Piotrze, to już coś podpowiedziane. Czy właściwe jest podklejać sklejkę przy łączeniu obu brzegów rurki czy kleić na styk - w tym przypadku rurka powinna być właściwie uformowana tak by brzegi do klejenia równiutko stykały się ze sobą.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-10 21:50  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

OSTOJA dla pocieszenia mogę napisać, że mi klejenie bcg też nie do końca wychodzi. Eksperymentuje z klejem introligatorskim ale też trzeba mieć wprawę. Podpatrzę co Ci się tego urodzi.

Jańcio - gratuluję !

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
21-12-10 08:30  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nareszcie zobaczę ten model (do tej pory widziałem tylko prototyp przed zleceniem druku). Relację będę śledził z lekkim niepokojem: czy wszystko do siebie pasuje?
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
21-12-10 08:56  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lech: "Relację będę śledził z lekkim niepokojem: czy wszystko do siebie pasuje?"

Lechu, nic się nie martw, tu się przytnie, tam dosztukuje, damy radę, wszystko będzie cacy. Będę relacjonował dokładnie ze szczegółami. Na razie walczę z BCG.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 10:33  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lechu, chyba znalazłem pierwszy błąd.
Lewe skrzydło posiada zielone światło pozycyjne - powinno być czerwone.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 12:03  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wiedziałem, że coś skopałem :-). na szczęście łatwo te kolorowe placki (czyli "światła") zamienić. Czekam na kolejne odsłony.
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
21-12-10 13:39  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oczywiście, że to jest "pryszcz". Znalazłem następny też drobny - w torpedzie śruby napędowe są przeciwbieżne - części 531 sugerują, że śruby w torpedzie są jednobieżne.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-10 14:13  Odp: [Relacja] RWD-22 CardPlane 2-4/2006.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zawsze powtarzam, że najgorszym wynalazkiem jest "kopiuj - wklej". Prawdę mówiąc wogóle nie zwróciłem uwagi na kierunek obrotu śrub.
Lech

--

Post zmieniony (21-12-10 14:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 37Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024