FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 56 z 73Strony:  <=  <-  54  55  56  57  58  ->  => 
07-04-16 17:13  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wgłębiając się w kwestie techniczno-wymiarowe, model bardzo mi się podoba :-)

--


 
07-04-16 17:18  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Mario, korzystając z tego, że jesteś online, to czy masz nity 1 i 1,5 mm, bo będą mi potrzebne do tendra ? Nie wszędzie da mi się je zrobić metodą otwór-kulka.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-04-16 18:02  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ogólnie nity są, chyba, że się skończą, to pojawią się za niedługi czas. Póki żywica jest, a drukarka drukuje, będzie czym nitować :-)

--


 
07-04-16 19:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Matko Bosko! ale niechcący wywołałem burzę. Mariusz na moje oko, wiatrownice są za wysokie, ale może się mylę. Dlatego napisałem, żeby ktoś, ze Stolicy je zwymiarował. Przy takim modelarstwie nie ma kompromisów, szczególnie przy tak dużych elementach jak wiatrownice, które poniekąd nadają charakteru temu modelowi. Kolega Halogen, wyliczył, że są za wysokie o 6mm, to w realu daje 15 cm!

--

 
07-04-16 20:46  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie, nie przejmuj się burzy nie ma tylko zwykła dyskusja, a ja wiatrownic nie odkleję, nawet gdyby były za wysokie o pół metra, bo wszystko jest przyklejone klejem CA. I to by było na tyle.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-04-16 20:56  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

O jeeeezu zapomniałem, że Precyzyjny jest moderatorem - koniec ze mną.
Mamusiu nieeee.

 
07-04-16 21:10  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Halogen, oczywiście, że koniec z Tobą i nawet Ci mamusia nie pomoże. Zostaniesz przyczepiony do tej wiatrownicy jako wzór do sprawdzenia wysokości :)

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-04-16 21:25  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie, nie tylko nie przeciągi, już jestem przeziębiony, a w sobotę sjestunia jubileuszowa... tylko mi został napar z lipy : )

 
08-04-16 00:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Abstrahując od tego czy wiatrownica jest za wysoka czy nie pozwalam sobie zauważyć, że ostatnia fotka z tą naniesioną czerwona linię niewiele wnosi i nie powinna być brana pod uwagę jako dowód, bo narysowana linia ma się nijak do perspektywy z jakiej zrobione jest zdjęcie. Wg tej linii "kalenica" kotła powinna być pochylona ku tyłowi parowozu, wszak na przodzie linia jest pod górną tworzącą kotła, a na końcu pod, lub na tej samej wysokości. Mam wrażenie, że górna tworząca kotła nie była pochylona ku tyłowi więc narysowana linia niewiele nam wyjaśnia.
Model jest PRZEPIĘKNY...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-04-16 00:56  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Ludzie, czemu wy o tej porze nie śpicie ? :)

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 56 z 73Strony:  <=  <-  54  55  56  57  58  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024