FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
02-06-09 08:43  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Tomek: poprzednicy powiedzieli wszystko, a mnie brak słów.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
24-02-10 19:58  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Po bardzo długiej przerwie kontynuuje relację, a w zasadzie ją kończę, bo elektrownia już dawno temu gotowa.
Na początek niezwykły porządek w warsztacie pracy i metoda przechowywania kolejnych podzespołów elektrowni (warto zauważyć, że Aurora powinna być prawie 2x mniejsza aby zachować skalę).



Rozdzielnia przymocowana do budynku.



Biurowiec:
W modelu autor daje możliwość wykonania obramówek wokół okien (paski sklejane w prostokąty) Ja zastosowałem technikę z grubą tekturką. Laserowe okiennice trochę źle zaprojektowałem ale udało się z tego wybrnąć (konieczne było wycięcie z naddatkiem).



Gotowy biurowiec. Okna może i fajne, ale nie widać w nich 12-tu godzin ciężkiej pracy.



Mały łącznik z resztą budynków. W tym przypadku wewnętrzne ramy okien sklejałem tak jak w instrukcji, z cienkich paseczków.



Jakieś 2 potężne zbiorniki.



Kilka ujęć gotowej hali głównej. Miałem bardzo duży dylemat jak mocno skroić dach. Z jednej strony szkoda było zakrywać wnętrze, ale z drugiej strony niewielki skrawek wyglądał by dziwacznie.




Etap mocowania budynków do podstawy. Niestety nie mam całej fotorelacji z kolejnych faz ich przyklejania. Może zatem napiszę tylko kilka słów. Pierwsza sprawa to przyklejenie planu do płyty meblowej stanowiącej podstawę elektrowni. Powiem krótko – koszmar. Przy takich rozmiarach największy kłopot to dobór kleju. Ja zastosowałem poczciwy butapren rozsmarowywany szpachelką. Mocowałem całość etapami (konkretnie 3) gdyż obawiałem się ze nie uda mi się tak szybko posmarować całości aby klej nie wysechł. Powierzchnię wyrównywałem i dociskałem wałkiem do ciasta. Zaraz po przyklejeniu wyglądało pięknie. Po miesiącu miejscami pojawiły się bąble i musiałem strzykawką z igłą dawkować budzia i jeszcze raz przyklejać.
Samo mocowanie budynków szło już całkiem sprawnie. Gdzieniegdzie obrys na podstawie nie zgadzał się z rzeczywistymi wymiarami ale nie rzuca się to bardzo w oczy (w 1 miejscu zmuszony byłem załatać białe pole jakimś skrawkiem z pozostałości z części). Aby ładnie podociskać budowle do siebie czasami trzeba było robić dodatkowe otwory przez które można było manipulować i przesuwać ściany od wewnątrz. Całe szczęście, że większość budynków pogrubiłem 2mm tekturką. Dzięki temu były one sztywne i stabilne. Bez tego nie wyobrażam sobie sklejenie tych wszystkich podzespołów w jedną całość.

Korzystając ze zdjęć (niebieskie forum) Syzyfa dodałem niebieskie rury wokół budynków (bardzo dziwne że nie było tego w opracowaniu)
To co widać poniżej pojechało do Wrocławia w 2009 roku.




Jako ostatni etap, pozostało skleić sekcję transformatorów. Są ich 3 różne rodzaje (choć nie wiem czy wszystkie to transformatory). Problemów ze spasowaniem nie było. Jedynie ściany osłaniające konstrukcje wykonałem z tekturki, zamiast 2 ścianek oklejanych na brzegu 2mm paskiem. Te delikatne „wahadełka” na nóżkach to elementy cięte laserem.




--
pzdr
Kemot

 
24-02-10 19:59  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Gotowa elektrownia.
Zdjęcia w nieciekawej scenerii, ale nie miałem czasu na porządną sesję fotograficzną niestety za co serdecznie przepraszam (zdjęcia robione po 19 godzinie, a na drugi dzień rano jechałem już z modelem).







--
pzdr
Kemot

 
24-02-10 20:01  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jeszcze kilka zdjęć z zabawy Photoshopem.
Aby było wszystko jasne, na kilku zdjęciach wymieniłem zieleń trawników na coś ładniejszego. W bodajże 2 fotkach położyłem też nowy asfalt.




--
pzdr
Kemot

 
24-02-10 20:15  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny efekt i ciekawe fotki!

--
Pozdrawiam!

 
24-02-10 21:03  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Jakie to świetne :)
Fajny ten model
Pozdrawiam

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
25-02-10 00:21  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja w zasadzie mam tylko jedno pytanie - co z tej elektrowni tak strasznie dymi ? chyba nie radioaktywny grafit ? :))

A makieta fajna ;)

 
25-02-10 02:04  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bardzo fajnie ta elektrownia wygląda, przydało by się jeszcze tylko jakieś życie na obiekcie, jakiś samochód, paru ludzi. Chociaż i tak wygląda bardzo ciekawie!

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-02-10 06:12  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dla mnie - super rewelacja ! To co najbardziej lubię w modelach i makietach.
Uczta dla oczu.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-02-10 08:06  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dymi się strasznie to fakt. Celowo przesadzone, gdyż delikatny dym nie podobał mi się w tym ujęciu. Wyglądało po prostu źle.

Myślałem nad ożywieniem. Może coś jeszcze pozmieniam, ale muszę poszukać jakiegoś dobrego materiału na wklejenie. Na razie tylko na 1 zdjęciu jak dobrze poszukacie jest "żywa" osoba.

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024