FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-05-09 12:14  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zakończył się pewien etap budowy elektrowni. Hala z turbinami jest praktycznie skończona. Ale zanim zdjęcia finałowe, trochę detali.
Jak wcześniej wspominałem w budynku można zrobić przelotowy tunel. Pomimo konieczności cięcia „drzwi” na gotowym modelu, wszystko zakończyło się pomyślnie. Zdjęcia marne, ale ciężko coś lepszego zrobić, wciskając obiektyw w otwarty właz (ta krzywa ściana to wina optyki aparatu).



Kilka wieczorów i jeden cały dzień zajęło mi wykonanie wszystkich rur wewnątrz hali. Jako materiał zastosowałem aluminiowe przewody różnych średnic. Całość pomalowana kolorem French Blue. Farba jest błyszcząca, ale w tym przypadku mam wrażenie że to zaleta. Chcąc wykonać te elementy z drutu, musiałem wkleić je przed ażurowymi podporami jednej ze ścian (w opracowaniu rury rozrysowane są na kartonie). Niestety jest kilka błędów w oznaczeniu mocowania rur (w podłodze).




Ponieważ budynek przybrał mocno na masie, zdecydowałem się wzmocnić cieniutkie ściany (pojedyncza kartka z opracowania) hali.



Poniżej niezwykle upierdliwy element. Dobrze ze już wklejony.



I znów niebiesko mi… Hala praktycznie gotowa.






Podczas wklejania podpór nie obyło się bez problemów. Podest nad zbiornikiem okazał się ciut za szeroki i podpory musiałem dopychać na siłę, a część z nich nawet przyciąć na styku (1). Kolejny problem to mój błąd. trochę za wcześnie zagiąłem jedną z rur, i musiałem ramię podpory mocno ściąć. (2)



Podczas budowy elektrowni trzeba mocno studiować rysunki. Niektóre elementy, choć pracochłonne nie są potem w ogóle widoczne, jak ta mała suwnica (kłopot ogromny miałem z wciśnięciem jej na te szyny - zero ruchu i widoczności, wszystko „na czuja”)



Z ciekawości przymierzyłem wszystko co do tej pory miałem na podłoże. Powiem szczerze, że robi ogromne wrażenie.



--

pzdr
Kemot

Post zmieniony (04-05-09 15:06)

 
04-05-09 12:16  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ostatni większy element to ogromna suwnica. Żółć świetnie komponuje się z resztą hali ożywiając model.




Gwoli ścisłości dodam, że w hali brakuje jeszcze kratownic trzymających dach (i samego dachu rzecz jasna, który będzie wklejony tylko we fragmencie).

Następny etap budowy to dokończenie reaktora. Najpierw błękitne „nie wiem co”. Coś skopane jest mocowanie tej sferycznej bryły do nóżek. Rysunek pokazuje, jakby brakowało części. Dodatkowo największy pierścień tego elementu jest za mały. Jak do tego dołożyć źle odczytany przeze mnie szkic montażowy wyszło, że mocowanie w podłodze nijak nie pasuje do podzespołu. Czymś się to jednak zaklei i będzie git!



Kolejny element i kolejny błąd. Załatałem to zapasem koloru, choć zamiast łaty powinna być większa szczelina



Na koniec 4 zbiorniki, sklejone bez dopieszczania (choć i tak bite 3h pracy). Będą one wklejone do dwóch pomieszczeń i widoczne tylko przez niewielkie otwory (a jeśli całość pójdzie we wnętrze reaktora, to zastanawiam się czy będzie je w ogóle widać i czy nie powtórzy się historia z małą suwnicą).



--
pzdr
Kemot

 
04-05-09 13:22  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Ale czad... Normalnie rewelacja...

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
08-05-09 14:05  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Prace trochę zwolniły. Więcej jest pasowania, analizy rysunków niż samego klejenia.
Przykładowo poniżej element nad którym „trochę” posiedziałem a potem okazało się, że będzie przykryty „czapeczką”.



Zbiorniki wkleiłem na swoje miejsce. I na sucho jak to się razem komponuje.



Było też trochę „barierkowania” (już ponad 2,5m ciętych laserowo relingów wykorzystałem).
Wymieniam też drabiny. Ta tutaj ciut za krótka jest i jedna z poręczy wisi w powietrzu. Ale to będzie w takiej „dziurze”, że mało kto zauważy.



Na koniec „zbajerowana” na maxa część do wnętrza reaktora. Ogrom pracy ze spasowaniem wszystkiego. Ale koniec końców ładnie się komponuje we wnętrzu.



--
pzdr
Kemot

 
08-05-09 14:24  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Normalnie nie mogę się zawsze doczekać kolejnej aktualizacji! :D Po prostu PIĘKNIE!!!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
08-05-09 22:03  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie, naprawdę

 
11-05-09 10:42  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Cieszę się, że model Wam się podoba.

Do ostatnio pokazanego elementu dodałem barierki.



Wklejenie podzespołów do środka cylindra wymagało ogromnej cierpliwości. Praca wewnątrz takich części jest szalenie utrudniona. Brak możliwości ruchu. Trzeba często pasować kilka elementów na raz. Na szczęście mam to już za sobą.



Widoczna klatka schodowa wraz z wystającym podestem będzie jeszcze wzbogacona o niewielkie schody. Zresztą we wnętrzu reaktora brakuje właśnie jeszcze kilku schodów.



Niebieskie rury trzeba było włożyć luźno i dopiero po przyklejeniu budynku ze zbiornikami ustawiać je i mocować na stałe. Nawet nie chce pisać ile razy próbowałem to wcisnąć we właściwe miejsce...



Muszę napisać, że jest to zdecydowanie najtrudniejszy model jaki do tej pory sklejałem. Nie chodzi o pojedyncze części, z tym nie ma problemu. Największy kłopot to złożenie tego wszystkiego w całość. Manewrowanie we wnętrzach budynków momentami doprowadza do białej gorączki.



Nad otworem w którym jest zamocowany rdzeń przyklejony będzie jeszcze żółty podzespół zaprezentowany poniżej.



--
pzdr
Kemot

 
12-05-09 13:28  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Nad reaktorem zamocowana będzie suwnica, która z tego co się domyślam (w oryginale oczywiście) porusza się po krawędziach zewnętrznego pierścienia. Do niej dołączone są dwa mniejsze podzespoły z wyciągarkami.
Pierwszy z nich prezentuje poniżej. Jeśli nic nie wypadnie nieprzewidzianego jutro kolejny.
Jeden paseczek, stanowiący brzeg elementów trzymających linę okazał się stanowczo za krótki (widać na zdjęciu o ile).



--
pzdr
Kemot

 
13-05-09 08:38  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ostatni żółty zespół wyciągarek.



I wszystko razem na jednym zdjęciu.



--
pzdr
Kemot

 
16-05-09 10:54  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Piękne , po prostu piękne - nigdy nie widziałem tak skomplikowanego modelu budowli -może troche głupawo się zapytam ale ile takich budynków z tej elektrowni zrobiłeś i ile ci zostało?


PS.Fajnie te "relingi" wyglądają...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024