FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-01-10 00:27  [Relacja/Galeria] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam w mojej nowej relacji!
Mam nadzieje że moje wypociny nie znudziły się wam i obejrzycie kolejną walkę z kartonem :)
Na warsztat wziąłem ponownie ORŁA, tyle że II wojennego. Powinien fajnie się prezentować przy swoim współczesnym imienniku którego zbudowałem wcześniej.
Sam model ukazał się jako dodatek do 8 nr specjalnego Modelarstwa Okrętowego. Projektantem modelu jest Bartłomiej Miazga, niestety nazwisko nic mi nie mówi więc nie jestem w stanie powiedzieć coś więcej na temat autora.
Na podstawie wycinanki można zbudować cztery wersje modelu:
ORP Orzeł z roku 1939
ORP Orzeł z roku 1940 z dużym białym numerem 85A na kiosku który otrzymał po przybyciu do Anglii.
ORP Sęp w malowaniu z 1949 roku
ORP Sęp w malowaniu z 1963 roku
Ja wybrałem Orła z numerem 85A na kiosku. Model jest opracowany metodą segmentową bez klasycznego szkieletu. Nie jest to wada bo współczesny Orzeł z wydawnictwa Answer opracowany był w taki sam sposób i pomimo moich początkowych obaw sklejało się go całkiem przyjemnie. Poniżej przedstawiam przykładowe zdjęcia arkuszy i elementy poszycia oraz wręgi które do tej pory wyciąłem:



--

Pozdrawiam!


Post zmieniony (24-02-10 12:40)

 
03-01-10 01:35  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powodzenia. Dla mnie dosyć dziwny sposób budowy kadłuba. Mój egzemplarz po 3 segmentach wylądował w "wielkim okrągłym segregatorze" Może skuszę się jeszcze raz kiedyś. Pozdrawiam.

--

 
03-01-10 09:43  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Wodarek   

vansen napisał:

> Dla mnie dosyć dziwny sposób budowy kadłuba.
>
> --
A co w tym dziwnego? Długa rura sklejana z walców. Samoloty tak samo są projektowane.

 
03-01-10 10:11  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

> Projektantem modelu jest Bartłomiej Miazga, niestety nazwisko nic mi nie mówi
Opracował Orła III wydanego we wczesniejszym spec. MO i Akule wydaną w tym piśmie jakoś wczesniej i Delte która miała być gdzieś kiedyś wydana ale jakoś nic ni słychać niestety
Fajnie że robisz tą wersje bo ja akurat bede robił Orła bez angielskiego numeru a jeśli już zrobie drugi model, to Sępa. Powodzenia
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (03-01-10 10:13)

 
03-01-10 11:58  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Refal   

Czekałem na relację z budowy tego modelu.
Powodzenia

 
03-01-10 13:44  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Budowę zacząłem od środkowego segmentu nr.8. Otwory przelewowe oczywiście wyciąłem ale żeby nie było prześwitu na wylot wkleiłem zaślepki z czarnego kartonu (ścinki po modelach Halińskiego). Segmenty podkleiłem dodatkową warstwą papieru z którego od razu zrobiłem sklejki łączące. Sklejki trzeba zrobić samemu bo w modelu ich nie ma a segmenty są łączone jedną wręgą:



--
Pozdrawiam!

 
03-01-10 18:19  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skleiłem parę segmentów. Wszystkie segmenty mają zaślepki w miejscu otworów przelewowych. Po wyretuszowaniu krawędzi złożyłem segmenty na sucho żeby sprawdzić czy wszystko pasuje i na razie jest dobrze. Teraz trzeba to wszystko posklejać i działać dalej przy kadłubie.



--
Pozdrawiam!

 
03-01-10 18:42  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Ładnie starannie i równiutko. Będę śledził relację. Powodzenia !

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
03-01-10 22:10  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

po cichu liczyłem na STEGHOUNDA Mk I ale tez pokibicuje
powodzenia

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
04-01-10 06:35  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Do STAGHOUNDA Mk I gromadzę dokumentację, zdjęcia wnętrza i takie tam. Myślę że będzie następny. Dzięki za zainteresowanie.

--
Pozdrawiam!

 
04-01-10 20:44  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
ROBO 

 - 10

....czekałem na ta relacje, bom ciekaw jak wyjdzie to ptaszysko :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
05-01-10 19:38  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzisiaj skromnie, tylko cztery segmenty dziobowe plus przymiarka na sucho. Poprzednie segmenty już skleiłem ze sobą. Nadal wszystko pasuje :)



--
Pozdrawiam!

 
05-01-10 20:34  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Jasiek a mogę poprosić fotkę "Od dziobu" ??
Chcę coś zobaczyć

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
06-01-10 08:17  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Oto fotki od dziobu. Wcześniej nie mogłem wstawić bo dopiero wróciłem z pracy.



Pierwsze dwa segmenty są nieprzyklejone. Spasowałem je bez kleju, dlatego w górnej części widać szczeliny.

--
Pozdrawiam!

 
06-01-10 15:15  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Dziękuje

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
06-01-10 22:12  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Widze że tempo niezłe mam ten modelik ale jakos brakło na niego motywacji jak ze sklejalnoscią ? :)

--

 
07-01-10 15:35  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Sklejalność jak na razie bardzo dobra, wszystko pasuje i nie ma żadnych problemów.

--
Pozdrawiam!

 
09-01-10 18:30  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Orzeł trochę urósł. Zastanawiam się czy nie przeszlifować połączeń segmentów i pomalować kadłub.



--
Pozdrawiam!

 
10-01-10 10:01  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jasiek: a dlaczego?
Przecież bardzo ładnie Ci kałub wyszedł.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
10-01-10 13:57  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

No nie wiem. Patrząc z bliska czuję pewien niedosyt. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie mi dziób i rufa, może faktycznie przesadzam.

--
Pozdrawiam!

 
10-01-10 15:14  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Moim zdaniem zdecydowanie nie maluj

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-01-10 19:08  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Prace nad Orłem trwają.
Kolejne elementy kadłuba i segmenty rufowe gotowe. W ostatnim segmencie wyciąłem otwory na wnęki z wyrzutniami torpedowymi które następnie zrobiłem:



A tak to wygląda w całości:



Nie jestem zadowolony z części rufowej, myślałem że wyjdzie mi lepiej ale jest jak jest i trzeba działać dalej.

--
Pozdrawiam!

 
12-01-10 22:03  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

rufa faktycznie trochę wymęczona ale mnie się podoba, spróbuj nie malować
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
27-01-10 12:49  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Trochę upłynęło od ostatniej aktualizacji ale musiałem sobie trochę odpuścić sklejanie. Po prostu brak czasu i ochoty na klejenie. Ale już jestem i działam dalej.
Po pierwsze postanowiłem zrobić coś żeby spaprana rufa jakoś wyglądała. Kleję modele po to żeby nacieszyć się później ich widokiem więc powinny wyglądać dobrze a przynajmniej w miarę dobrze. W związku z tym kadłub został przeszlifowany i pomalowany pędzlem. Malowanie pokazało które miejsca powinny być szlifowane bardziej a które mniej. Oczywiście najgorzej wyglądała rufa. W między czasie dorobiłem jeszcze dziobowy segment z wyrzutniami torpedowymi:



Gdy wszystko zaczęło wyglądać w miarę przyzwoicie pomalowałem kadłub jeszcze raz. Jest to pierwsze wstępne malowanie po którym będzie bardzo delikatny szlif wodnym papierkiem ściernym i następne malowanie które powinno w zupełności wystarczyć. Na zdjęciach widać że decyzja o malowaniu była chyba słuszna. Zresztą oceńcie sami:



Gdy kadłub sobie schnął zabrałem się za wały napędowe ze śrubami:



Kleję jak umiem więc cudów ode mnie nie oczekujcie :)

--
Pozdrawiam!

 
30-01-10 14:03  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Korzystając z wolnego dnia postanowiłem podgonić budowę Orła. Na kadłubie przykleiłem podłużnice na które nakleję szkielet górnej części kadłuba. Podłużnice są po to żeby wręgi nie stykały się z dolny kadłubem. Dzięki temu na pewnej długości powstanie szczelina między górnym a dolnym kadłubem. Po co była ta szczelina w kadłubie nie wiem. Być może był to jeden długi otwór przelewowy. Pokłady przymierzyłem do szkieletu na sucho żeby sprawdzić czy wszystko pasuje. Zanim je przykleję, pomaluję część kadłuba która jest w kolorze zielonym:



Jeśli zrobię coś jeszcze to na pewno wstawię jeszcze dzisiaj fotki.

--
Pozdrawiam!

 
30-01-10 14:52  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
kari   

...tutaj widać wyraźnie szczelinę o której piszesz powyżej:
http://www.mdk2.lublin.pl/ORPOrzel/plan1.jpg

 
30-01-10 15:42  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki za wstawkę. Plan mi się przyda.

--
Pozdrawiam!

 
30-01-10 21:46  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Niestety, lenistwo zwyciężyło i jedyne co zrobiłem to pomalowałem śruby i górną część kadłuba. Nie patrzcie na estetykę, tak jak w przypadku części podwodnej to dopiero pierwsze malowanie po którym będzie szlif wodnym papierkiem i kolejne malowanie:



--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 12:27  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
W związku z tym że kadłub jest co chwila dopieszczany przez malowanie i niewiele można teraz z nim zrobić postanowiłem zabrać się za budowę kiosku. Wyciąłem okrągłe okienka które mam zamiar oszklić i mam pytanie do znawców tematu: czy te okna powinny mieć mosiężne obwódki tak jak bulaje na okrętach nawodnych czy nie. Ponieważ jest to okręt podwodny więc chyba nie były otwierane a więc ich konstrukcja mogła być inna. Jeśli możecie to pomóżcie.



--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 13:33  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jasiek masz tu zdjęcie Twojego Orła z angielskim numerem dobrze widać bulaje, może pomoże

http://www.wpk.p.lodz.pl/~bolas/main/uzbrojenie/PMW/orzel/orzel19.jpg
http://s153.photobucket.com/albums/s218/jaqud/orzel_copy.jpg

jak widać na drugim zdjęciu okienka się otwierały
pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (02-02-10 13:41)

 
02-02-10 13:41  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki pol. Niestety pomimo że zdjęcie jest niezłe nie widzę czy okna mają jakąś obwódkę. Może ktoś ma zdjęcie bliźniaczego Sępa z późniejszych lat.

--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 13:46  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jasiek - na poszyciu kiosku nic nie ma, ale drugie zdjęcie które Ci przesłałem, ostatnie okienko, widać obwudkę przy bulaju , słaba ale widać
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-02-10 13:59  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Teraz to mnie rozwaliłeś tym drugim zdjęciem. Tam nie ma okien tylko szare otwierane pokrywy. Na tym zdjęciu widać wyraźnie że Orzeł nie miał okien a skoro tak to nie ma co szklić tylko trzeba zaślepić i pomalować w kolorze kiosku. Może ktoś wie coś więcej na ten temat bo ja już zupełnie zgłupiałem :)

--


Pozdrawiam!


Post zmieniony (02-02-10 14:02)

 
02-02-10 15:26  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 



Na tym zdjęciu znowu widać jakby otwory w kiosku były jednak oszklone. ???????????
Sam już nie wiem co o tym myśleć.

--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 16:47  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
kari   

... jeżeli przyjąć, że są to okrętowe bulaje to mogą być otwarte (tylko otwór), zamknięte (szyba) lub zamknięte blindklapą (zaciemnienie).
na poniższych fotach widać że mogą być tam szyby.

http://www.nasze-wojsko.pl/resources/obrazki/artykuly/z-polski/Wojsko-Polskie/105/640x480/ORP-Orzel.JPG

http://fallweiss.fm.interia.pl/s%EAp.gif

http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_1-W-2030-1.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-02-10 17:01  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Czyli jednak szyby. Na ostatnim zdjęciu widać je bardzo wyraźnie. Dzięki kari za zdjęcia.

--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 17:44  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ponieważ sprawa z oknami jest według mnie wyjaśniona mogłem zabrać się do dalszej pracy. Kiosk skleiłem i wyprofilowałem jego górną część która jest półokrągła. Okna zapuściłem Micro Kristal Klear który po wyschnięciu będzie imitował szyby.Zrobiłem też element który stanowi wnętrze kiosku. Na razie nie wklejony. Poczekam aż okna wyschną, wtedy będę działał dalej.



--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 18:17  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Miło widzieć dalsze postępy! :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-02-10 17:03  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Siemandero!
Trochę dzisiaj dłubałem i coś tam wydłubałem :)
Przykleiłem pokłady i podstawę działa na śródokręciu. W przypadku Orła podstawę należy zakryć częścią z imitacją deskowanego pokładu. Jeżeli budujemy Sępa z 1949r podstawa zostaje bez przykrycia. Wyciąłem burty i po przymiarce do szkieletu okazało się że przez szczelinę w kadłubie którą opisywałem wcześniej widać elementy szkieletu górnej części kadłuba. Nie pozostało mi nic innego jak pomalować miejsca które będą widoczne żeby nie było widać białych części. Na kadłubie widać białe ślady po poprawkach. Pewnie będę je robił do końca budowy bo co jakiś czas znajduję coś co mi się nie podoba :)



Popracowałem też przy kiosku. Górną część i obłe krawędzie trochę przeszlifowałem i wyretuszowałem. Kiosk jest trochę wymęczony ale taka już moja natura, lubię męczyć karton :)



Model nie jest jeszcze gotowy ale można już porównać jego rozmiary do współczesnego imiennika:



--
Pozdrawiam!

 
06-02-10 19:05  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Żeby nie było że się obijam zabrałem się za oklejanie burt. Na razie jest nieźle. Jak zrobię coś więcej to jutro wstawię fotki.



--
Pozdrawiam!

 
06-02-10 21:44  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Powoli zaczyna wyglądać jak okręt.... Podoba mi się dotychczasowy efekt.
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
07-02-10 18:22  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam!

Również zakupiłem "Orła" i mam pytanie do Ciebie: zwróć proszę uwagę na części Z2, znajdujące się na pierwszym arkuszu. U mnie wyglądają tak:



Czy u Ciebie tak samo?

Pozdrawiam

 
07-02-10 19:00  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

U mnie też. To są tabliczki z nazwą okrętu do podstawki. Nazwy oczywiście nie ma, pewnie jakiś błąd w druku. Trzeba będzie zrobić je samemu :)

--
Pozdrawiam!

 
07-02-10 19:07  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Do takiego samego wniosku doszedłem :) Wydrukowały się tylko ogonek przy "Ę" i ukośna kreska "Ł" ;)

Pozdrawiam i obserwuję dalej.

 
07-02-10 19:16  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dokładnie tak.
To tabliczka z nazwą okrętu na podstawkę.
Proponuję zrobić sobie swoją własną, wedle uznania :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
07-02-10 20:13  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Poszycie lewej burty przyklejone:



Dziobu na razie nie ruszam. Przykleję go jak będę miał prawą burtę.

Zabrałem się za prawą i stał się mały wypadek; przez moją nieuwagę na leżącą na biurku część spadło parę kropel cyjanoakrylu. Klej upadł na wewnętrzną stronę i niestety wsiąkł w karton trochę go odbarwiając. Tak to wygląda na zdjęciu:



Za niezdarność trzeba płacić :) Mam nadzieję że po werniksie nie będzie to aż tak bardzo widoczne. Trochę się wkurzyłem i zostawiłem na razie oklejanie kadłuba. Za to zrobiłem przedłużenie kiosku pod którym chowano łódź wiosłową o ile dobrze pamiętam:



Muszę popracować nad starannością i czystością klejenia. To moja największa wada jeżeli chodzi o technikę klejenia.

--
Pozdrawiam!

 
07-02-10 21:43  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Jasiek z czystoscia i starannoscia jest ok. Mi tez zawsze sie wydaje, ze jest cos nie tak, a po za tym zdjecia tez zawsze powiekszaja niedorobki.
Co do malowania- malujesz caly model czy tylko dolna czesc kadluba?
I pytanko techniczne: w jaki sposob malowac ta czarna linie wokol kadluba?

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
07-02-10 22:13  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Jeśli chodzi o to, by dostać prostą i równą linię, to najlepiej zrobić to przy pomocy taśmy maskującej Tamiya, albo ostatecznie zwykłej taśmy malarskiej, przyklejonej wcześniej i oderwanej od czegoś innego, by osłabić klej.

 
07-02-10 23:28  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Dzieki. Zdazylo mi sie wlasnie kiedys, ze ta tasma oderwala farbe z poszycia.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
08-02-10 00:00  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Oczywiście, kiedy farba słabo trzyma się podłoża, ryzyko rośnie - nawet mocno osłabiony klej ją oderwie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024