FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-01-10 00:27  [Relacja/Galeria] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam w mojej nowej relacji!
Mam nadzieje że moje wypociny nie znudziły się wam i obejrzycie kolejną walkę z kartonem :)
Na warsztat wziąłem ponownie ORŁA, tyle że II wojennego. Powinien fajnie się prezentować przy swoim współczesnym imienniku którego zbudowałem wcześniej.
Sam model ukazał się jako dodatek do 8 nr specjalnego Modelarstwa Okrętowego. Projektantem modelu jest Bartłomiej Miazga, niestety nazwisko nic mi nie mówi więc nie jestem w stanie powiedzieć coś więcej na temat autora.
Na podstawie wycinanki można zbudować cztery wersje modelu:
ORP Orzeł z roku 1939
ORP Orzeł z roku 1940 z dużym białym numerem 85A na kiosku który otrzymał po przybyciu do Anglii.
ORP Sęp w malowaniu z 1949 roku
ORP Sęp w malowaniu z 1963 roku
Ja wybrałem Orła z numerem 85A na kiosku. Model jest opracowany metodą segmentową bez klasycznego szkieletu. Nie jest to wada bo współczesny Orzeł z wydawnictwa Answer opracowany był w taki sam sposób i pomimo moich początkowych obaw sklejało się go całkiem przyjemnie. Poniżej przedstawiam przykładowe zdjęcia arkuszy i elementy poszycia oraz wręgi które do tej pory wyciąłem:



--

Pozdrawiam!


Post zmieniony (24-02-10 12:40)

 
03-01-10 01:35  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powodzenia. Dla mnie dosyć dziwny sposób budowy kadłuba. Mój egzemplarz po 3 segmentach wylądował w "wielkim okrągłym segregatorze" Może skuszę się jeszcze raz kiedyś. Pozdrawiam.

--

 
03-01-10 09:43  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Wodarek   

vansen napisał:

> Dla mnie dosyć dziwny sposób budowy kadłuba.
>
> --
A co w tym dziwnego? Długa rura sklejana z walców. Samoloty tak samo są projektowane.

 
03-01-10 10:11  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

> Projektantem modelu jest Bartłomiej Miazga, niestety nazwisko nic mi nie mówi
Opracował Orła III wydanego we wczesniejszym spec. MO i Akule wydaną w tym piśmie jakoś wczesniej i Delte która miała być gdzieś kiedyś wydana ale jakoś nic ni słychać niestety
Fajnie że robisz tą wersje bo ja akurat bede robił Orła bez angielskiego numeru a jeśli już zrobie drugi model, to Sępa. Powodzenia
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (03-01-10 10:13)

 
03-01-10 11:58  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Refal   

Czekałem na relację z budowy tego modelu.
Powodzenia

 
03-01-10 13:44  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Budowę zacząłem od środkowego segmentu nr.8. Otwory przelewowe oczywiście wyciąłem ale żeby nie było prześwitu na wylot wkleiłem zaślepki z czarnego kartonu (ścinki po modelach Halińskiego). Segmenty podkleiłem dodatkową warstwą papieru z którego od razu zrobiłem sklejki łączące. Sklejki trzeba zrobić samemu bo w modelu ich nie ma a segmenty są łączone jedną wręgą:



--
Pozdrawiam!

 
03-01-10 18:19  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skleiłem parę segmentów. Wszystkie segmenty mają zaślepki w miejscu otworów przelewowych. Po wyretuszowaniu krawędzi złożyłem segmenty na sucho żeby sprawdzić czy wszystko pasuje i na razie jest dobrze. Teraz trzeba to wszystko posklejać i działać dalej przy kadłubie.



--
Pozdrawiam!

 
03-01-10 18:42  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Ładnie starannie i równiutko. Będę śledził relację. Powodzenia !

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
03-01-10 22:10  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

po cichu liczyłem na STEGHOUNDA Mk I ale tez pokibicuje
powodzenia

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
04-01-10 06:35  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Do STAGHOUNDA Mk I gromadzę dokumentację, zdjęcia wnętrza i takie tam. Myślę że będzie następny. Dzięki za zainteresowanie.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024