FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
12-10-09 16:54  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

cześć
mały dodatek

prace są skoncentrowane na głównej nadbudówce,
powstał pomost na kompas, środkowy maszt wentylacyjny i nawiewniki przedniego komina (w wycinance dotychczas sklejone były za niskie o ok. 8mm, poprawiłem)



niedługo ruszą prace na kadłubie
do zobaczenia,
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
15-10-09 12:32  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam

dzisiaj chciałem zaprezentować pokład główny po deskowaniu, dookoła dokleiłem pasek kartonu żeby z boku nie było widać drewna, no i oczywiście pomalowałem, pokład brudzony suchymi pastelami jeszcze przed lakierowaniem




dorobiłem też na burtach bulaje, od nowa wyznaczyłem miejsca okienek nawierciłem otwory, pomalowałem ich wnętrza na czarno, na zewnątrz na kolor kadłuba
szybki zrobiłem z kleju introligatorskiego




i dodałem parę drobiazgów na pomoście bojowym



a całość na razie wygląda tak




i to na razie tyle, do następnego razu
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
16-10-09 10:26  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

cześć
witam wszystkich miłośników carskiej floty i mam pytanie
czy na rosyjskich okrętach(głównie chodzi o Pietropawłowski-oczywiście) będących w Port Artur w czasie wojny rosyjsko - japońskiej były jeszcze zamontowane sieci przeciwtorpedowe

proszę o pomoc
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
16-10-09 12:41  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Bardzo ładnie to wygląda

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
16-10-09 13:46  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

O ile mi wiadomo bliźniak "Pietropawłowska" - "Sewastopol" pod koniec swego istnienia trafiony został "kilkoma" torpedami japońskich okrętów - prawie wszystkie utknęły w sieciach - znaczy były ... ale nie wiem czy nie zamontowano je tylko dlatego , że "Sewastopol" miał wyjść na "teren nie zabezpieczony" ...

--
Pozdrawiam

 
19-10-09 13:14  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Dzisiaj mały dodatek z aktualnego stanu robót
nadbudówka przymocowana do pokładu głównego, powstały śruby napędowe, relingi na pomostach i nadbudówkach, podstawy pod łodzie no i boczne wieże z platformami,
całość przedstawia się tak


]


dalej aktualne jest pytanie o sieci przeciwtorpedowe bo nie wiem czy je montować czy nie

pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
22-10-09 21:03  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam tych których jeszcze nie zanudziłem swoją relacją
dzisiaj trochę nowinek z okrętu
okręt otrzymał godło
- wydruk skanu orła wielokrotnie wikolowany, pomalowany na złoto i wycięty skalapelem




wieże artylerii głównej - lufy zrobione z papieru samodzielnie nie z wycinanki




galeryjka admiralska - nie jest wierna oryginałowi ale tak zostanie



i parę drobiazgów: zejściówki między pokładami, boczne światła nawigacyjne i dźwigi pokładowe, których jeszcze nie skończyłem, nawiewniki przy tylnym maszcie wentylacyjnym




no to tyle
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
22-10-09 21:37  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Robi wrażenie.

Uwielbiam predrednauty :)

 
25-10-09 17:24  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

mała aktualizacja

osprzęt pokładu głównego: polery, zejściówki, od siebie dodałem kominki wentylacyjne przy wiży rufowej i kołowroty przy wieży dziobowej wycinanka ich nie ma, dodałem też polery przy wieżach dziobowych 152 mm

dziób


rufa



kotwice przy wieżach 152mm



zaczynam zszywanie stateczku, najpierw przyszyłem kominy coby ich nie porwał wiatr
nitka nylonowa czarna 0,1mm, oczka z drutu 0,3 kręcone na igle lekarskiej wklejone po nawierceniu w pokład na SG



no to na razie
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
25-10-09 17:59  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Pietro zawsze był w moich planach, więc mam pytanie- czy w trakcie trwania prac zauważyłeś jakieś rażące błędy w opracowaniu?

pol-doceniam Twój nakład pracy włożony w Pietropawłowska, ale to, co razi mnie w Twoim wykonaniu to jakość farby a może jej ilość, jaką kładziesz na ten model. Odnoszę wrażenie, jakbyś chciał ukryć swoje wpadki... Poza tym Pietro świeci się tak, jakby załoga polerowała go cały rok ...

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024