FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-09-09 15:52  [R/G] - Pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam wszystkich forumowiczów!
Po sklejeniu kilku modeli i zaprezentowaniu swojego dorobku na forum w ramach galerii przyszła kolej na moją pierwszą relację.
Za cel wybrałem rosyjski pancernik Pietropawłowsk z wydawnictwa Modelik.


No to tyle wstępu zapraszam wszystkich chętnych do kibicowania i pomocy. Za wszelkie uwagi i spostrzeżenia będę wdzięczny i zobowiązany.
Model według moich planów ma być waloryzowany i malowany.

Tyle wstępu , zaczynam:

jestem na etapie kadłuba i to już jego drugiej wersji. Szkielet robiłem z laserków więc pasował idealnie. Natomiast moi stoczniowcy chyba trochę strajkują bo poszycia nijak nie mogli zgrać z tym wzorowym szkielecikiem. Zostały szczeliny, których niestety nie potrafili załatać w wersji standard.
Kadłub wrócił na pochylnię i został poddany totalnej demolce polegającej na zerwaniu połowy przyklejonego poszycia. :(

Po nieudanym starcie, pierwszego inżyniera wyrzuciłem i drugi wziął się ostro do roboty.Kadłub został zapiankowany i szpachlowany. W chwili obecnej jest poddawany systematycznej obróbce mechanicznej za pomocą szlifierki ręcznej i papieru ściernego
Widok na dzień dzisiejszy nie jest zbyt zachwycający ale w stoczni powiało optymizmem


--

Post zmieniony (02-01-11 14:28)

 
12-09-09 17:23  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Popieram malowanie i waloryzację. Standard nie zawsze wygląda tak jak byśmy chcieli a malowanie może wiele poprawić.

Pozdrawiam!

 
12-09-09 23:58  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam
trwa przerwa w stoczni, schnie czwarta warstwa szpachli na kadłubie więc trzeba było stoczniowcom znaleźć robotę
wybór padł na bulaje w burtach, \przygotowanie do oklejenia poszycia kadłuba\

otwory wycinane wybijakiem 2mm

druga ekipa stoczniowców w tym czasie przygotowała ponad 150 bulajów


bulaje kręcone na wiertle 1,5 mm, z drutu 0,25 , metoda znana i lubiana, kółeczka po wycięciu prostowałem uchwytem od pensety na macie Olfa

po przygotowaniu kompletu bulaje przykleiłem na taśmę aby nie uciekły i się nie ruszały,

całość poszła do lakierni do malowania, kolor mosiądz


tyle na razie dobranoc
pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (13-09-09 00:08)

 
13-09-09 09:07  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam wszystkich
dzisiaj kolejna porcja walki z bulajami, technikę podpatrzyłem na innym forum przy relacji ze sklejania żaglowca Kruzensztern /miodzio/
do wykonania przeszkleń użyłem twardej foli do bindowania i dwustronnej taśmy przylepnej

najpierw w kawałku taśmy wycinakiem 2 mm zrobiłem otwory



następnie taśmę przykleiłem do foli i wybijakiem 5 mm wyciąłem szybki które drugą strona taśmy dwustronnej nakleiłem od wewnętrznej strony burt



przeszklenia pomalowałem od środka kolorem czarnym i wkleiłem ramki z drutu pomalowane na kolor mosiądzu



teraz czas na resztę okienek w sumie 150
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
13-09-09 10:22  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja tu widzę kawał profesjonalnej roboty. Dlatego właśnie wolę śledzić relację niż oglądać galerię. Przynajmniej można coś podpatrzeć co może się przydać na przyszłość.
Do oszklenia bulai wykorzystałbym specyfik Micro Kristal Klear. Polecono mi go przy okazji budowy ORP Orzeł. Dzięki niemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wystarczy wpuścić go w otwór gdzie ma być szybka i poczekać aż wyschnie. Specyfik jest biały jak wikol ale po wyschnięciu jest przezroczysty.



Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam!

 
13-09-09 11:43  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Jasiek gdzie kupic takie cudo?

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
13-09-09 12:18  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Czyli klej introligatorski. Mozna też użyć bcg

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-09-09 12:37  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

dzięki za podpowiedź
bulaje idą dosyć sprawnie, udoskonaliłem trochę technologię ostatnie wycinanie gotowych okienek to nie wycinak 5 mm tylko nożyczki, idzie dużo sprawniej, kształt i rozmiar mogę dowolnie dopasować

ale mam butelkę kleju introligatorskiego i na pewno spróbuje, do tej pory próbowałem z hermolem ale okienka były marne

dzięki i pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
13-09-09 14:16  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

MICRO KRISTAL KLEAR kupiłem w sklepie modelarskim. Buteleczka kosztuje ok. 17 złotych.

Pozdrawiam!

 
13-09-09 21:53  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

trochę aktualizacji na dobranoc

kadłub jest już po pierwszych czterech warstwach szpachli i po zgrubnym szlifowaniu więc został przekazany do lakierni najpierw lakier podkładowy coby była jasność gdzie jeszcze trzeba szpachlować

stan na dzień dzisiejszy



pierwsza warstwa szpachli to zwykła szpachla samochodowa FINISZ i to był błąd, powierzchnia mocno się uginała przy szlifowaniu więc druga warstwa to szpachla z włóknami szklanymi co dało dużo sztywniejsze poszycie,
po szlifowaniu znowu szpachla wykończeniowa i na końcu akrylowa, na razie szlifowane papierem ściernym od 80 do 500
przede mną kolejna warstwa już wykończeniowa i szlifowanko

a tak w ogóle to polecam mocowanie kadłuba na desce /patrz zdjęcia/ sprawdzone i dobrze działa

pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
19-09-09 22:11  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam wszystkich już czas na małą aktualizację z budowy pancernika

w związku z tym, że stoczniowcy dalej walczą z kadłubem należało zacząć inne prace, wybór padł na nadbudówkę na pokładzie głównym



po pierwszym etapie sklejenia całości nadbudówki, ze względu na wykonanie nowego waloryzowanego pokładu, z tektury podkleiłem podstawki pod elementy na pokładzie,
następnie całość została pomalowana na czarno, od siebie dorobiłem po bokach drabinki,których nie ma w wycinance a plany je przewidują



i zostało złożone zamówienie do tartaku na deski pokładowe



deski zostały wykonane z balsy 1mm, pocięte na ręcznej pile tartacznej z dwóch nożyków olfa szer desek ok 1 mm, tartak dosyć prosty ale sprawny
po odebraniu zamówionych desek, czas na deskowanie pokładu, mocowanie na klej wikol




a tak wygląda nadbudówka główna po deskowaniu i wstępnym szlifowaniu



jeszcze szlif pokładu i bejca koloryzująca dla podkreślenia koluru słoi

no to na razie tyle ze stoczni, powoli kadłub nabiera pożądanych kształtów więc niedługo tu wrócę

pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (19-09-09 22:22)

 
19-09-09 22:20  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Jak dla mnie deskowanie to wyzsza szkola jazdy. Pelen szacunek dla "parkieciarza".

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
19-09-09 22:22  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Starling   

Świetnie to wygląda... Pokład jak żywy, bacznie obserwuję postępowanie podczas prac,wiele się można nauczyć.

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
19-09-09 22:26  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

widzę, że jest paru oglądaczy relacji więc mam pytanie, jaki kolor bejcy położyć na pokład
ma ktoś pomysł bo jasna balsa trochę nie pasuje,
poprzednio w Admirale Uszakowie pobrudziłem pokład suchymi pastelami ale nie byłem do końca zadowolony

pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
19-09-09 22:30  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Starling   

Jeżeli mógłbym doradzić to zrobił bym w ten sposób iż położył bym jasną balsę a następnie "wtarł" w nią pigment czarnej farby akrylowej.

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
19-09-09 22:32  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

jak pozyskać pigment to przeprowadzę próby

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
19-09-09 22:38  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Starling   

Zastosować możesz technikę suchego pędzla tzn: nakładasz farbę na pędzel, wycierasz włosie o ścierkę/kawałem materiału, tak aby na włosiu zostały "resztki" farby (pigment) i delikatnie zaczynasz wcieranie. Opcja druga: nakładasz farbę na patyczek higieniczny i zaczynasz delikatnie trzeć o podkład.

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
19-09-09 22:41  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

dzięki idę próbować

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
20-09-09 08:09  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Starling   

Jak próby? Uzyskałeś oczekiwany efekt?

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
20-09-09 09:19  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

OOO Widzę , że kolega zwolennikiem jednynych słusznych okrętów z jedynej słusznej epoki . Pięknie się pokład prezentuje .

--
Pozdrawiam

 
20-09-09 10:33  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam po nocnej walce z pokładem
Starling- próby przeprowadzone ale najlepszy efekt uzyskałem starym sposobem to znaczy w pokład dobrze wyszlifowany wtarłem suchą pastelę kolor brąz, następnie szlifowanko no i taki uzyskałem efekt, próby z czarna farbą za mocno przyciemniły balsę i było nie najlepiej



dodałem jeszcze z czarnego kartonu pasek naokoło pokładu aby z boku nie było widać desek,




całość jeszcze raz pomalowana na czarno Pactrą, pokład polakierowany lakierem bezbarwnym w sprayu dla usztywnienia powierzchni, nadbudówka gotowa do dalszych prac, w sumie jestem nawet zadowolony

pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
20-09-09 12:02  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Starling   

Ładnie to wyszło, podoba mi się. Z czarnym rzeczywiście przesadziłem, następnym razem można spróbować z mieszanką kolorów (czarny, brązowy, czerwony.. itp).

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
20-09-09 19:32  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pokład wygląda bardzo realistycznie. Podoba mi się.

Pozdrawiam!

 
21-09-09 13:12  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam ponownie miłośników carskiej floty

dzisiaj mała aktualizacja, dorobiłem zejściówki
klapy porozcinałem i przykleiłem osobno, dorobiłem zawiasy z drutu i klamki z wikolu,
całość pomalowałem na czarno


następnie przyszła kolej na kominy i tu zdziwienie bo w opracowaniu pierwszy komin ok ale drugi od Połtawy, mała korekta i walorka



następnie całość na lakiernię




i przymiarka do pokładu


no i na razie na tyle

pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
21-09-09 16:35  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Starling   

Czekam na dalszy postęp prac, jednocześnie mam pytanie... Czy kominy nie są za czarne?

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
21-09-09 17:29  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Starling - generalnie kolor okrętu to czarny, w wycinance jest trochę jaśniejszy ale, że malowałem to wszystkie elementy pomalowałem na czarno , w opracowaniach są informacje, że były malowane na czarno i tak zrobiłem, są wersje gdzie kominy i różne elementy były malowane na szaro ale Pietropawłowsk pod Cuszimą był czarny, nooo................................chyba, że moje ustalenia są nieprecyzyjne

pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (21-09-09 17:45)

 
21-09-09 23:18  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Pietropawłowsk pod Cuszimą??? on zatonął na minie przed bitwą pod Cuszimą a okręty z Port Artur były malowane na kolor oliwkowo szary czyli tak jak w wycinance.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
22-09-09 09:03  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Korsarz - Cuszima to takie przejęzyczenie chodziło mi oczywiście o wojnę Rosyjsko Japońską i Port Artur
jeżeli chodzi o kolor wycinanki to ciężko nazwać ten kolor oliwkowo szarym, może miał taki być w założeniu ale wyszedł za ciemny i jest bardziej czarny, co mnie zmyliło,
zdjęcia Pietropawłowska z tego okresu są jedynie czarno białe i skłoniły mnie bardziej do wersji malowania czarnej, a stosowano takie malowanie w tym okresie np. pancernik obrony wybrzeża Generał Admirał Apraksin był cały czarny



kolory na wizualizacjach z prasy rosyjskiej nijak się mają do kolorów z wycinanki, kolor oliwkowo szary jest dużo jaśniejszy od tego w wycinance

jeżeli ktoś może podać jakiś wzornik koloru to chętnie skorzystam bo to ostatnia chwila na przemalowanie z czarnego na inny kolor

pozdrawiam i proszę o dalsze wsparcie i pomoc

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (02-10-09 13:38)

 
22-09-09 09:14  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pol mam małą prośbę, gdy wklejasz kody do zdjęć na forum to wklej kod który znajduje się pod nazwą: Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze). Wtedy po kliknięciu Twojego zdjęcia otworzy się ono w pełnym formacie i nie trzeba powtórnie klikać i czekać :-)

Pozdrawiam!

 
22-09-09 09:16  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

znalazłem przykład malowania oliwkowo- szarego z wojny rosyjsko japońskiej -
rok 1904 r pancernik Askolda



pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (22-09-09 09:21)

 
22-09-09 09:19  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jasiek - spróbuję ale chyba tak właśnie klikam, sprawdzę następnym razem
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
22-09-09 10:55  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Podoba mi się Twoje podejście do tematu, a zwłaszcza deskowanie pokładu. I z tym właśnie są związane moje wątpliwości. Czy sposób wykonania deskowania ( naklejone na pokład kartonowy, a nie wpuszczone w bryłę nadbudówki do poziomu pokładu z wycinanki ) nie wpłynie na pasowanie innych elementów ( np. jakiś pomostów ) które jednocześnie opierają się na pokładzie głównym i nadbudówki?

--

Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (22-09-09 10:55)

 
22-09-09 13:34  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Ceva -jeżeli chodzi o elementy umieszczane na pokładzie to pod nimi jest karton,który daje grubość tą samą co dodany pokład więc wysokość i poziom naklejanych elementów zostaje zachowany
deskowanie pokładu ma grubość 1mm, ale jest następnie zeszlifowane więc zostaje sporo mniej, na razie nie ma problemów z wysokością pasowanych elementów
metodę deskowania zastosowałem w poprzednim okręcie i było w porządku

pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (22-09-09 14:24)

 
02-10-09 08:51  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam wszystkich obserwatorów mojej relacji,
czas na małą aktualizacje bo długo nic nowego się nie działo

trwa nierówna walka z kadłubem, po szpachlowaniu i szlifowaniu wpadłem
(na szatański jak się okazało) pomysł zrobienia imitacji blach
na gotowy kadłub naklejam pasy papieru rozmiarem zbliżone do oryginału (z planów od Navarina)


na razie z efektu nie jestem zbyt zadowolony ale jeszcze zobaczymy

w trakcie przyklejania poszycia okazało się, że niestety zastosowana technika do robienia bulai nie pozwala na właściwe kształtowanie oklejek burtowych, użyłem zbyt grubej foli na imitacje szyb i wymagało to naklejenia kolejnej warstwy kartonu



i na razie tak to wygląda,



wszystkie tak mozolnie zrobione okienka szlag trafił

a na koniec przymiarka z główna nadbudówką w nowym malowaniu ale chyba nie jest to kolor ostateczny (oliwka i szary)





no to tyle na razie pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-10-09 15:14  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Czy możesz dać więcej fotek obrazujących połączenie burta-pokład w miejscach gdzie burty są wypukłe ?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
02-10-09 15:49  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Kroolo - mówisz i masz

zbliżenia na połączenie burt i pokładu, wersja mocno robocza




czemu pytasz o te szczegóły
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-10-09 15:56  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dzięki! A jakoś mnie przerasta takie ukształtowanie i się zebrać od ponad roku nie mogę... Ale kiedyś się wezmę i okleję ;-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
04-10-09 22:11  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witajcie bracia modelarze
kolejna mała aktualizacja mojej relacji

prace nad poszyciem kadłuba powoli dobiegają końca, imitacja blach poszycia części podwodnej zrobiona, kadłub był już na lakierni i tak się prezentuje,



lakier w sprayu kolor terakota, trzy warstwy, przy burtach w wycinance jest trochę nieścisłości- klapy bocznych wyrzutni torpedowych zamiast w części przedniej to były z tyłu

w miedzy czasie trwały prace nad pomostem bojowym, car zaakceptował kolor malowania i przemalowałem już ostatecznie elementy zrobione do tej pory jak również dorzuciłem parę szczegółów do pomostu bojowego
w wycinance pomost górny jest deskowany a w planach mam,że był pokryty pancerzem i tak wykonałem



i trochę szczegółów




i całości pomostu bojowego do przymiarki na pokładzie




i to tyle na razie prace trwają
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
06-10-09 12:59  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam
kolejna aktualizacja

kadłub już nabiera ostatecznych kolorów na razie schnie po lakierowaniu, burty pomalowane



w między czasie trwały dalsze prace nad nadbudówką
powstała sterówka główna, wokół relingów napiąłem materiał \z chustki jednorazowej\ coby za mocno nie wiało, powstał nawiewnik, który w wycinance był za krótki o ok 1 cm, no i drabinki które trochę mnie zajęły





tyle nowości
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
06-10-09 13:08  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Szybko przybywa tego okrętu! Szkoda że nie przeszlifowałeś fajek, skoro i tak malujesz. Czekam na dalsze aktualizacje!

PS: wysłałem Ci maila, możesz odebrać pocztę?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
06-10-09 13:31  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Coraz lepiej to wygląda.
Mógłbyś uściślić jak "zrobiłeś" kolor (jakie farbki i choć z grubsza proporcje).
Sądząc po zdjęciach wyszedł chyba jak prawdziwy :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
06-10-09 14:17  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

vwsmok - kolor po wielu próbach to mieszanka farbek Pactry oliwka A30 i szary A37, proporcje to pół na pół, rozmieszałem obydwie buteleczki razem i mam gotowy zapas na cały model

pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
07-10-09 22:53  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witajcie

dzisiaj artyleria pokładowa ale ta najmniejsza, działka na platformie bojowej przedniego masztu, jest ich osiem a w planach dziesięć ale zorientowałem się dopiero jak wkleiłem platformę na maszt i tak musi zostać

a tak prezentują się te maleństwa



i widok w położeniu bojowym



pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-10-09 22:18  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

mała aktualizacja
powstał przedni maszt z pomostami




i całość na kadłubie



pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (08-10-09 22:19)

 
09-10-09 07:50  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nieźle Ci idzie. Skąd bierzesz wolny czas żeby sklejać w takim tempie :)

--
Pozdrawiam!

 
09-10-09 08:13  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

codziennie wieczorkiem jak mam siłę po pracy to sobie sklejam pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
09-10-09 14:55  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Mam pytanko co do kominów - dlaczego są zatkane od góry?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
09-10-09 16:48  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Tomex - zastanawiałem się czy coś z tym nie zrobić, ale mam plany które nie uwzględniają zagadnienia, na zdjęciach nie znalazłem wnętrza komina i postanowiłem zostawić tak jak było zaprojektowane w wycinance, choć przyznaję, że szczególnie urokliwie to nie wygląda


pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
09-10-09 23:02  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Podpowiem - albo nie było nic, albo siatka (żeby coś tam nie wpadło).
Gdyby Ci się chciało - wytnij kółko z siatki (może być moskitiera, firanka itp.) i naklej po prostu na wierzch - będzie wyglądać znacznie bardziej realistycznie - oczywiście po pomalowaniu czarnym matem.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-10-09 22:41  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Tomex - może i niezła myśl , pomyślę nad tym , dzięki
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024