FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-09-09 09:19  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jasiek - spróbuję ale chyba tak właśnie klikam, sprawdzę następnym razem
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
22-09-09 10:55  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Podoba mi się Twoje podejście do tematu, a zwłaszcza deskowanie pokładu. I z tym właśnie są związane moje wątpliwości. Czy sposób wykonania deskowania ( naklejone na pokład kartonowy, a nie wpuszczone w bryłę nadbudówki do poziomu pokładu z wycinanki ) nie wpłynie na pasowanie innych elementów ( np. jakiś pomostów ) które jednocześnie opierają się na pokładzie głównym i nadbudówki?

--

Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (22-09-09 10:55)

 
22-09-09 13:34  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Ceva -jeżeli chodzi o elementy umieszczane na pokładzie to pod nimi jest karton,który daje grubość tą samą co dodany pokład więc wysokość i poziom naklejanych elementów zostaje zachowany
deskowanie pokładu ma grubość 1mm, ale jest następnie zeszlifowane więc zostaje sporo mniej, na razie nie ma problemów z wysokością pasowanych elementów
metodę deskowania zastosowałem w poprzednim okręcie i było w porządku

pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (22-09-09 14:24)

 
02-10-09 08:51  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam wszystkich obserwatorów mojej relacji,
czas na małą aktualizacje bo długo nic nowego się nie działo

trwa nierówna walka z kadłubem, po szpachlowaniu i szlifowaniu wpadłem
(na szatański jak się okazało) pomysł zrobienia imitacji blach
na gotowy kadłub naklejam pasy papieru rozmiarem zbliżone do oryginału (z planów od Navarina)


na razie z efektu nie jestem zbyt zadowolony ale jeszcze zobaczymy

w trakcie przyklejania poszycia okazało się, że niestety zastosowana technika do robienia bulai nie pozwala na właściwe kształtowanie oklejek burtowych, użyłem zbyt grubej foli na imitacje szyb i wymagało to naklejenia kolejnej warstwy kartonu



i na razie tak to wygląda,



wszystkie tak mozolnie zrobione okienka szlag trafił

a na koniec przymiarka z główna nadbudówką w nowym malowaniu ale chyba nie jest to kolor ostateczny (oliwka i szary)





no to tyle na razie pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-10-09 15:14  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Czy możesz dać więcej fotek obrazujących połączenie burta-pokład w miejscach gdzie burty są wypukłe ?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
02-10-09 15:49  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Kroolo - mówisz i masz

zbliżenia na połączenie burt i pokładu, wersja mocno robocza




czemu pytasz o te szczegóły
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-10-09 15:56  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dzięki! A jakoś mnie przerasta takie ukształtowanie i się zebrać od ponad roku nie mogę... Ale kiedyś się wezmę i okleję ;-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
04-10-09 22:11  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witajcie bracia modelarze
kolejna mała aktualizacja mojej relacji

prace nad poszyciem kadłuba powoli dobiegają końca, imitacja blach poszycia części podwodnej zrobiona, kadłub był już na lakierni i tak się prezentuje,



lakier w sprayu kolor terakota, trzy warstwy, przy burtach w wycinance jest trochę nieścisłości- klapy bocznych wyrzutni torpedowych zamiast w części przedniej to były z tyłu

w miedzy czasie trwały prace nad pomostem bojowym, car zaakceptował kolor malowania i przemalowałem już ostatecznie elementy zrobione do tej pory jak również dorzuciłem parę szczegółów do pomostu bojowego
w wycinance pomost górny jest deskowany a w planach mam,że był pokryty pancerzem i tak wykonałem



i trochę szczegółów




i całości pomostu bojowego do przymiarki na pokładzie




i to tyle na razie prace trwają
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
06-10-09 12:59  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam
kolejna aktualizacja

kadłub już nabiera ostatecznych kolorów na razie schnie po lakierowaniu, burty pomalowane



w między czasie trwały dalsze prace nad nadbudówką
powstała sterówka główna, wokół relingów napiąłem materiał \z chustki jednorazowej\ coby za mocno nie wiało, powstał nawiewnik, który w wycinance był za krótki o ok 1 cm, no i drabinki które trochę mnie zajęły





tyle nowości
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
06-10-09 13:08  Odp: [Relacja]pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Szybko przybywa tego okrętu! Szkoda że nie przeszlifowałeś fajek, skoro i tak malujesz. Czekam na dalsze aktualizacje!

PS: wysłałem Ci maila, możesz odebrać pocztę?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024