FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
26-11-09 11:29  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ponownie!

Po chwilowej przerwie zabrałem się za dokończenie kabiny. Na pierwszy ogień poszły wspominane już kierunki. Dzięki uprzejmości sklepu rowerowego w Szczecinie przy ul. Wyszyńskiego nieodpłatnie stałem się posiadaczem worka lampek odblaskowych:) Miły gest, cieszy w dzisiejszych ( $$$ ) czasach. Odpadło więc chodzenie po skrzyżowaniach i szukanie materiału. Samo modelowanie kierunków w Starze nie jest proste. Boczne jeszcze jako tako, przednie to wyższa szkoła jazdy, ze względu na połączenie klosza biało-żółtego w mega-zakręconym kształcie. Ostatecznie wyglądało to tak, że żółta część jest z lampki odblaskowej, natomiast przednia biała - z zastygniętego kleju UHU. Całość osłonięta osłonką z drucika. W przypadku bocznych kierunków zrezygnowałem z drucików po kilku podejściach z powodów nerwowcyh ;) Efekt jest wg. mnie ok, aczkolwiek trzeba mieć przy tym paluszki azjatyckiego noworodka. Następnie zabrałem się za drzwi. Są pogrubione w charakterystyczny dla Starów sposób, wewnętrzna strona jest 'wytapicerowana', lusterka mają lustro z folii alu. Z tyłu kabiny doszły zbiorniczki wyrównawcze i przewody. To tyle, reszta na zdjęciach:




Pozdrawiam
Paweł

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
26-11-09 11:52  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jak na moje oko to kabina jest o jakieś 3-4 mm za wysoko względem koła. Chyba że to tak tylko postawione do zdjęcia.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
26-11-09 12:00  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Fakt kabina jest tylko nałożona na ramę, ale rzeczywiście wychodzi to trochę za wysoko. Tak jest zaprojektowana wycinanka, jedyne z czym można powalczyć to próbować zeszlifować element do którego doklejony jest spód silnika i skrzynia biegów. On ma tylko 1mm więc dużej różnicy nie będzie.

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
26-11-09 18:04  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
daat   

Doskonała robota, pogratulować.

Czy gdziekolwiek w sieci jest relacja/galeria tego modelu wykonanego w standardzie ?

 
26-11-09 19:23  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Jest taka, na kartonworku. Wykonał go kolega Enzo : klik

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
27-11-09 01:26  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
daat   

Dzięki :)

 
06-12-09 19:56  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam!

Powolutku w miarę dostepnego czasu staram się kleić Stara, dziś skończyłem kosz na kanister połączony z mocowaniem koła zapasowego. Trochę było przy tym dłubania, najwazniejsze, że obyło się bez zwichrowań itp. Ogólnie cieszę się, że mam ten etap już za sobą bo nie mogę się doczekać robienia skrzyni ładunkowej. Trochę zdjęć:



Pozdrawiam

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
06-12-09 22:03  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

faktycznie było co dłubać,
czy kanistry też będą?

 
06-12-09 22:54  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Będą, w końcu Star swoje pali :)

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
18-12-09 17:11  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Upłynęło sporo czasu od ostatniej aktualizacji a niestety nie przybyło zbyt wiele. Jak już wcześniej pisałem zabrałem się za skrzynię ładunkową. Z racji malowania uplastyczniam wszystkie narysowane w oryginalnej wycinance elementy żeby były w '3d'. Chodzi tu głównie o deski wewnątrz itp. Jak dotąd zrobiłem szkielet i trochę wnętrza, które zostało wstępnie pomalowane:



p.s. Życzę Wam Koledzy Wesołych Świąt oraz wymarzonych modeli pod choinką :)

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024