FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
14-11-09 21:03  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam!
Czas na kolejną odsłonę, tym razem Starynek zyskał oczka z przodu ukryte pod 'szkiełkiem' z pleksi, i daszek nad kabiną. Z tyłu doszedł filtr powietrza z charakterystycznymi rurami... i to by było na tyle nowości:) Całość jest już pomalowana. Mam pytanie do kolegów - ma ktoś ciekawy patent na wykonanie kierunkowskazów z boku i przodu pojazdu?




--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
14-11-09 22:52  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
Edekyogi 

 

Model wyszedł super.
Ale w wycinance jest merytoryczny błąd, którego nie poprawiono w drugim wydaniu.
To co w realu na dachu jest wypukłe - w wycinance zrobiono wklęsłe.

 
14-11-09 23:06  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

No teraz to już po ptokach. Chociaż błąd autora raczej symboliczny a niestety większość zdjęć Stara nie pokazuje tego fragmentu i nawet nie zwróciłem na to uwagi.

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
14-11-09 23:41  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Szczerze mówiąc to w tym opracowaniu kabina ma nieco więcej mankamentów i przy tak dopieszczonym podwoziu warto zadbać o godny jego "wierzch".
O przetłoczeniach dachu już Edekyogi wspomniał, dalej zaokrąglone przednie narożniki i możliwa do zaakcentowania w tej skali rynienka wokół dachu. Bardzo też rzucają się w oczy błotniki bez zaokrągleń na przejściu z wierzchu na boki.
Myślę że warto się nad tym zastanowić i wprowadzić poprawki, a zaprocentuje to bardzo realistycznym wyglądem modelu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
14-11-09 23:59  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Ceva przez Twoją wyliczankę chyba zabraknie mi papieru ściernego ;P Dach już zostawię w spokoju, nie będzie rynienki - trudno :] . Nie pozostaje mi nic tylko poreperować błotniki. A z tymi 'zaokrąglonymi przednimi narożnikami' to o co dokładniej chodzi ?

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
15-11-09 00:06  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A spójrz na rysunek wklejony przez Edkayogi. Te zaokrąglone przednie narożniki dachu to są na dachu prawie dokładnie na przedłużeniu słupków "A" czyli obramowania przedniej szyby.
Widać też niestety za duża ( w modelu ) "półkę" przed przednią szybą...


sory :-(

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-11-09 00:27  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Wszystko się zgadza, pozostaje kwestia tego czy poprawki które musiałbym wprowadzić w przedniej części modelu, żeby skrócić 'półkę', są na moje siły. W temacie ralacji napisałem, że ma być to Star z 'delikatną walorką' :] Opieram się na wycinance akceptując to i tamto bo zdaje sobie sprawę, że na większe zmiany nie mam umiejętności, samozaparcia, czasu itp. Fajnie, że zauważacie wszystkie babole i niedociągnięcia - o to chodzi na forum :D Reasumując popieszczę błotniki a reszta niech zostanie jak jest - w końcu trochę to to Stara przypomina a i klei się przyjemnie i to jest najważniejsze :D

Pozdrowionka

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
15-11-09 13:40  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

te drobne nieścisłości z oryginałem nie zmieniają faktu, że jak na razie fantastyczny efekt
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
15-11-09 16:05  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Co do kierunkowskazów to proponuję wytłoczyć je z folii. Najlepiej nadają się do tego opakowania spożywcze, są wystarczająco sztywne i cienkie. Folię rozgrzewamy opalarką albo fundujemy jej krótką kąpiel w gorącym oleju ( może być po frytkach ). Kopytko można zrobić z modeliny, gipsu albo masy samoutwardzalnej. Takie kierunkowskazy to dosyć proste bryły więc nie powinno być problemu z ich wytłoczeniem.

--
Pozdrawiam!

 
15-11-09 23:54  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Po zastanowieniu stwierdzam, że spróbuję najpierw metody szlifowania kierunków z kawałków prawdziwych lamp, a potem (lub w międzyczasie - jak nie będę mógł zdobyć materiału) postaram się wykonać tłoczniki. Efekty postarm się zaprezentować niebawem.

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024