FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
24-08-09 18:50  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Daliście mi do myślenia z tymi wnękami.
Zrobiłem podstawkę. Projekt własny, bo ta dołączona do modelu jest trochę badziewna. Brak szkieletu w tym wypadku wyszedł na dobre, model zostanie po prostu nadziany na bolce podstawki.



Pozdrawiam!

 
25-08-09 20:46  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wreszcie uporałem się z resztą wyposażenia:



Model pokryłem akrylowym półmatem Model Mastera:



Model uważam za skończony. Banderę i proporzec na razie sobie darowałem. Były wydrukowane na kartonie i po sklejeniu wyglądały by jak blacha pancerna. Jak będę miał chwilę to ściągnę je z internetu i wydrukuję na cienkim papierze. Oto fotki gotowego modelu:



Wnęki na razie zostawiam tak jak są, gdy będę wiedział coś więcej na ich temat to je poprawię. Jest to mój pierwszy model okrętu podwodnego. Wyszedł jak wyszedł i zdaję sobie sprawę z jego licznych niedoskonałości. Następne będą lepsze.

Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam!

 
25-08-09 21:33  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jasiek napisał:

Wyszedł jak wyszedł i zdaję sobie sprawę z
> jego licznych niedoskonałości.

Moim skromnym zdaniem, wyszedł bardzo ładnie. Skleiłeś go bardzo czysto i równo. Gratuluję.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-08-09 03:14  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Marek1970   

Gratuluję pięknie sklejonego modelu,tym bardziej że nie ma klasycznego szkieletu.A przy okazji wróciło trochę wspomnień ze służby wojskowej odbytej na tej właśnie łajbie(1990-91).Pozdrawiam

 
26-08-09 09:29  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki za opinie. To była moja pierwsza relacja na forum i cieszę się że udało mi się ukończyć model bez większych problemów.

Pozdrawiam!

 
26-08-09 10:14  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Gratuluję, świetnie ci wyszedł ten modelik.
Pozdrawiam

--

 
27-08-09 22:40  Odp: [Relacja/Galeria] ORP Orzeł 1:200 Answer
komandor 

 

Marek1970 to możę wypowiesz się na temat owych sterów. Są tam osłony, czy ich nie ma?
pozdrawiam

--

 
27-08-09 23:38  Odp: [Relacja/Galeria] ORP Orzeł 1:200 Answer
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

model wyszedł super
A co do sterów i wnęk to nie wydaje wam się że stery są po prostu chowane w te wnęki ??

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
28-08-09 13:57  Odp: [Relacja/Galeria] ORP Orzeł 1:200 Answer
komandor 

 

Cześć,
Stery są napewno chowane we wnęki. Pytanie tylko o kształt zasłon, bo patrząc na zdjęcia okrętów kalsy 877EKM, brak takich zasłon sugerowałby nieco dziwny profil płetwy sterowej (prostopadła do kierunku poruszania się, płaska powierzchnia).
http://www.naval-technology.com/projects/kilo877/images/kilo877_1.jpg

--

 
28-08-09 15:15  Odp: [Relacja/Galeria] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Osłony są na pewno i zamykają wnęki gdy stery są schowane do kadłuba, to doskonale widać na zdjęciach. Pytanie tylko czy te same osłony zamykają wnęki gdy stery są wysunięte?

Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024