FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
21-08-09 19:36  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzisiaj zrobiłem peryskopy:



Stożkowe części peryskopów zrobiłem z ramek od modeli plastikowych rozciągniętych nad płomieniem.
Zrobiłem również imitację poręczy przy kiosku. Była narysowana czarną kreską i prawie w ogóle nie widoczna:



A to widok kiosku z wklejonymi peryskopami i niektórymi masztami:



Pozdrawiam!

 
21-08-09 23:16  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
komandor 

 

Witam,
W końcu ktoś wydał model tego pięknego okrętu. Linia mimo wieku ponadczasowa (to chyba jedna z pierwszych radzieckich konstrukcji z kadłubem opracowanym w kanale hydrodynamicznym). Szkoda, że PMW posiada tylko jednąs sztukę. Moim skromnym zdaniem ogromną wadą modelu jest skala, albowiem jest to jednostka stosunkowo mała. Przeraża mnie budowa segmentowa kadłuba, znana głównie z modeli samolotów z MM.
pozdrawiam


PS. Malując wnęki na kolor czerwony popełniłeś gafę. Na zdjęciu
http://s167.photobucket.com/albums/u157/topper_grafix/?action=view¤t=orzel6.jpg
, które ktoś przytoczył jako przykład widać okręt płynący ze schowanymi dziobowymi sterami głębokości (więc nie widać wnęk), a kolor czerwony to najprawdopodobniej ślad po jakiejś naprawie (Orzeł pływał tak "chwilę"). Tutaj widać okręt bez tego czerwonego "kamuflażu"
http://www.punctum-press.com/photography/2009/orp_orzel.jpg
Trudno określić jaką barwę ma farba zastosowana we wnęce, ale czy przypadkiem 877EKM nie ma klap zasłaniających wnęke, gdy stery głębokości są wysunięte?
http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ship/row/rus/pl636_2.jpg
--



Post zmieniony (21-08-09 23:50)

 
21-08-09 23:44  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
kari   

... a ja bym z kolegą komandorem polemizował w kwestii; tu cyt. "W końcu ktoś wydał model tego pięknego okrętu. Linia mimo wieku ponadczasowa..."
... ponadczasowa to może być sylwetka u-boota II, VII czy XI we wszelakich odmianach:-)
... a sylwetka Orła III to po prostu "kangur pierwszej wody" jak mawiali starożytni Indianie :-) ... w polskiej nomenklaturze "wydmuszka" :-), "baryła" lub "beka" :-)
... ORP Orzeł; typ "Whysky" to było "coś" - może kiedyś Ktoś wyda ten okręt (kawał historii PMW);
-----
Ps. nie mylić z ORP Orzeł zwodowanym w 1938 r. w hol. stoczni De Schelde bo to całkowicie inny rozdział historii.



Post zmieniony (21-08-09 23:46)

 
22-08-09 08:03  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Widziałem te zdjęcia wcześniej bo też je znalazłem w internecie i zdaję sobie sprawę że mogłem popełnić błąd malując wnęki na czerwono ale dopóki nie dotrę do zdjęć pokazujących wygląd i kolor tych wnęk zostawię je czerwone. Co do klap zasłaniających wnęki to na żadnym zdjęciu nie widać tego dokładnie a plany w Modelarstwie Okrętowym też tego nie wyjaśniają. Jeżeli ktoś posiada jakieś materiały na ten temat to chętnie skorzystam z pomocy.

Pozdrawiam!

 
22-08-09 17:30  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Refal   

Okręt nie wystawia wszystkich urządzeń na raz.Chodzi o te elementy z X(ten z kulką plasteliny),wzoru IX i VII z elementem 70.Z tych urządzeń okręt wystawia tyko jedno ,a
nie wszystkie jednocześnie.

 
22-08-09 17:58  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zgadza się, ale budując model wypadało by pokazać całe wyposażenie. Może nie jest autentycznie ale na pewno bardziej atrakcyjnie pod względem wizualnym. Poza tym na pewno zdarzają się sytuację że całe wyposażenie jest wysunięte, na przykład podczas przeglądów w porcie.

Pozdrawiam!

 
23-08-09 01:59  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
zadziora   

Niesądzę żeby Orzeł miał zasłony wnęk sterów podczas ich wystawiania no bo poco zasłaniać coś co jest zalane wodą to trochę bez sensu dokładać kilkaset kg stali żeby zakryć luki gdzie nic niema ale ok przeszukam swoje archiwum może coś znajdę to wstawię , Kari co do ubotów to II wydał dawno temu FLY MODEL (U-25) ,VII , IX ,XI wydał MODEL CARD troszkę krzywdzisz naszego Orła takimi epitetami ja tam wole jego niż te twoje dinozaury floty podwodnej U-boot to nic innego jak patyk do szaszłyków albo wykałaczka , co do 613 to wolałbym ORP KONDOR


---------------------------
SĄ TYLKO DWA RODZAJE OKRĘTÓW

OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE

 
23-08-09 09:37  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Zadziora - U-25 należał do typu IA a typu XI nie było , był XB ...... tyle gwoli ścisłości ...

--
Pozdrawiam

 
23-08-09 12:20  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
zadziora   

Co do U-25 moja wina sorrka przejęzyczenie faktycznie jest typu IA , co do typu XI to spotkałem się z opiniami że Xb był uznawany za ten typ jak również że powstała jadna jadenastka (U-112) i brała udział w jakiejś tajnej misji u wybrzeży USA nawet gdzieś widziałem rysunki tego typu miały być cztery sztuki tego uboota
(U-112,113,114,115)ostatnie trzy pocięto co do pierwszego to wielka niewiadoma w ODKRYWCY był kiedyś o nim materiał w sumie jakby istniał to by była bestia 4x127mm , samolot no ale temat U-botwaffe kryje jeszcze przed nami wiele tajemnic .

Pozdrawiam

--------------------------
---------------------------


NIAMYLI SIĘ TEN CO NIC NIEROBI


SĄ TYLKO DWA RODZAJE OKRĘTÓW

OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE

 
23-08-09 20:37  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Moim zdnaiem pokrywy sterów na zdrowy rozum są, bo po pierwsze w zanurzeniu przepływająca woda powoduje szum napotykając na takie wnęki a po drugie niezakryta wnęka stwarza opór

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024