FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-04-11 09:29  [Pytanie] Sklejalność Ka-50 Hokum z AH 1/95
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam. Mam pytanie odnośnie tego modelu. Mam go na zwykłym papierze. Znalazłem tylko jedną relacje na czarnym forum, ale nie dokończoną. Chciałbym się spytać jak ze sklejalnością? Czy części dobrze pasują do siebie? Wiem, że to stare opracowanie Halińskiego i mogą być jakieś problemy. Ale proszę o weryfikacje moich podejrzeń. Dziękuję za odpowiedzi.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
01-04-11 09:53  Odp: [Pytanie] Sklejalność Ka-50 Hokum z AH 1/95
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj. Kleiłem go dość dawno temu i z tego co pamiętam nie miałem z nim żadnego problemu.

--
Małe jest piękne!!!!

 
01-04-11 10:24  Odp: [Pytanie] Sklejalność Ka-50 Hokum z AH 1/95
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Najlepiej będzie jak sam go skleisz wtedy się przekonasz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-04-11 10:41  Odp: [Pytanie] Sklejalność Ka-50 Hokum z AH 1/95
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bądź dokładny i używaj odpowiedniej grubości tektury :) Ja raczej swojego już nie skończę bo za dużo błędów popełniłem. Ale gdzieś na Kartonbau widziałem że jest do sklejenia. I nawet Gość zrobił dioramę z silniczkiem.

 
01-04-11 15:15  Odp: [Pytanie] Sklejalność Ka-50 Hokum z AH 1/95
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

No tak Ostoja ale jak to będzie podobne opracowanie do Miga-17 którego mam w relacjach to ja dziękuję. Dlatego chciałem się spytać czy ktoś się orientuje żebym uniknął niepotrzebnego stresu.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
01-04-11 16:08  Odp: [Pytanie] Sklejalność Ka-50 Hokum z AH 1/95
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Sklejałem wydanie na kredzie, jeszcze w ubiegłym wieku, gdzieś chyba rok po wydaniu.
Pamiętam że był dużo łatwiejszy od Mi.
Co do zastrzeżeń nie pamiętam. Model wiatraka mam do tej pory ,choć w tragicznym stanie- siadło mu podwozie i lekko popuszczał tu i uwdzie stary budek : )

Pozdrawiam .

--

 
01-04-11 20:43  Odp: [Pytanie] Sklejalność Ka-50 Hokum z AH 1/95
kanibal   

Witam. Też kleiłem Hokuma na kredzie, zaraz po wydaniu. Z tego co pamiętam to poszycie (szczególnie na dziobie) dość ciasno spasowane, trzeba sporo szlifować wręgi. Trzecia część poszycia (od dziobu) wydaje się za krótka (przynajmniej u mnie tak było :) i między nią a owiewką kabiny wychodzi 1mm szpara (ale to może mój błąd- u Ciebie nie musi tak wyjść). Ponieważ wirnik jest zaprojektowany tak, że jest bardzo ciężki (tektura w łopatach) należy bardzo wzmocnić mocowanie łopat (u mnie po pewnym czasie bardzo opadły). Przed sklejeniem trzeba też dobrze obmyślić mocowanie goleni podwozia, bo w opracowaniu jest ono niemal "w powietrzu". Reszta kleiła się niemal bez zastrzeżeń (z tego co pamiętam), a model wygląda bardzo efektownie. Niestety mój Hokum poszedł już dawno w "dobre ręce" więc nie mogę wstawić fotek.
Jakaś relacja na kartonbau: http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=4695&hilight=hokum
Pozdrawiam i życzę miłego sklejania.

Post zmieniony (01-04-11 21:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024