FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
30-11-09 12:03  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dymian89 - pokład podkleiłem na kartonie 0,5mm klejem w sprayu o nazwie VELPON o ile się nie mylę w nazwie, to ten klej spisał się super zostały zachowane wszystkie wymiary takie same co przed podklejeniem a cena to 23zł w sklepie dla plastyków ,
jesli chodzi o retusz krawędzi to robię to kredkami akwarelowymi jakieś 3zł za sztukę a starczą na nie jeden model ,dostępne też w sklepie dla plastyków .
klej hermol też się nadaje na podklejenie ale musisz dobrze go rozprowadzic ,najlepiej taką packą z kawałka tektury .

kari- dzięki za uwagę i na pewno to zmienię jak będę robił poprawki ,bo mnie tez się to nie podoba że tak odstaje .

 
04-12-09 10:15  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

tym razem w modelu postanowiłem wykonac łodzie i kutry ,
oto kilka fotek małej ,,floty'' ratunkowej bismarcka :)

Dna łodzi i kutrów są malowane bo miałem problemy z ich uformowaniem dla tego po sklejeniu postanowiłem zaszpachlowac pewne niedoskonałości i pomalowac .
miłego oglądanie .

 
06-12-09 20:11  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   

Witaj radek111. Mógłbyś mi podać nazwę sklepu w którym kupiłeś te kredki akwarelowe na sztuki? Może mają sklep internetowy? Pisze bo u mnie sprzedają kredki w komplecie i patrzałem też na allegro i też są tylko w kompletach

 
07-12-09 14:10  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

kredki zakupiłem ze strony
http://www.sklepplastyczny.pl/kredki-akwarelowe-3170_212_215/
można kupic na sztuki jak i w komplecie./polecam/

 
07-12-09 14:43  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A teraz mała aktualizacja tego co w modelu przybyło.

Model jest już w końcowej fazie sklejania i mam nadzieje że do świąt uda mi się go skleic .
Pozdrawiam.

 
09-12-09 11:43  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tym razem chciałem zaprezentowac działka 150 mm .

widok z góry


na dzień dzisiejszy jestem w trakcje sklejania masztów i dział 380mm ,
niebawem kolejne fotki.
zapraszam do oglądania .

 
11-12-09 16:04  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   

No widzę że model wygląda coraz bardziej okazale. Radek111 czym sklejałeś metalowe części i jakimi farbami je malowałeś? Chodzi mi o nr i firmę

 
11-12-09 16:47  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sklejałem je klejem super glue (SG) nie jest to prosta sprawa ,dla mnie była to nowośc bo miałem długoletnią przerwę w sklejaniu i ,,wyszło jak widac'' .
Przed malowaniem trzeba odtłuścic blaszkę aby farba się lepiej trzymała -a malowałem humbrolem matowym głównie to nr.-33,27,64 .

 
11-12-09 23:02  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   

Wysłałbyś mi na priva zdjęcia dziobu statku? Chodzi mi o łączenie 2 arkuszy na dziobie. Mój e-mail damian240489@interia.pl



Post zmieniony (11-12-09 23:05)

 
12-12-09 11:02  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jako że ostatnio mam wenę do sklejania to postanowiłem wykonac żurawie ,a maszty zostawiłem na koniec wraz z działami 380mm .
oto kilka fotek .

widok po przyklejeniu do pokładu i z góry .


kolejne fotki z postępów wstawię po niedzieli .:)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024