FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
06-10-09 12:20  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

Prace nad modelem idą powoli do przodu ,w ostatnich dniach zajołem się nadbudówką od strony rufy ,znajduje się na niej sporo małych detali trudnych do uformowania i sklejenia ,
ja kleję je za pomocą SG dla tego że skleja się nim szybko,i na styk a do tego nie trzeba czekac aż klej zacznie wiązac .
A oto co do tej pory zrobiłem

 
10-10-09 10:01  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

W modelu powstają powoli kolejne elementy nadbudówki rufowej :


miłego oglądania .
----------------------
pozdrawiam

--

 
13-10-09 13:03  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
przedstawiam kolejne fotki z budowy :

jest tego niewiele ale małymi krokami idę do przodu ,
obecnie jestem w trakcje sklejania radaru .
Pozdrawiam
-----------
miłego oglądania

--

 
01-11-09 15:44  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Postanowiłem odświeżyc relacje bo przez te 2 tygodnie w modelu trochę przybyło .
a więc wykonałem kolejny element nadbudówki na którym znajduje się radar :

następnie wykonałem radar (ostatni)

do modelu skleiłem działka z blaszek fototrawionych ,nie wyglądają może idealni ale myślę że na pewno lepiej niż miałbym je skleic z wycinanki .

potem przyszedł czas na hangar i elementy znajdujące się na nim :

pozostały tylko maszty i inne detale do zrobienia takie jak reflektory i reling .
Zajołem się też sklejaniem elementów wyposażenia pokładu od strony rufy .

Na razie tyle . Zapraszam do oglądania .

--

 
17-11-09 12:12  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

dziś chciałem zaprezentowac kilka elementów wyposażenia pokładu ,bo jakoś ostatnio nie miałem weny więc wiele nie przybyło .

a tak po produkcji seryjnej

--------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------


i tu fotka na dzióbek pokładu


skleiłem też reflektory ,miałem z tym spory problem a konkretnie z widełkami do których są przyklejone lampy ,nie mogłem ich uformowac i skleic z wycinanki wiec postanowiłem że wytnę je z kartonu 0,5mm nasączonego SG aby się nie rozwarstwił karton ,dla tego zdecydowałem się na ich pomalowanie wraz z całą stopką aby miały jednolity kolor,
wiem że nie wygląda to może idealnie ale ,następnym razem bardziej się do tego przyłożę .


a tak po przyklejeniu do okrętu .


--------------
pozdrawiam

 
23-11-09 10:38  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
Ostatnio wykonałem kotwice :
Kotwice z wycinanki podkleiłem na karton 0,5 mm następnie wyciąłem skalpelem potem nasączyłem SG ,po wyschnięciu przeszlifowałem papierem ściernym 1200 i pomalowałem dwukrotnie matowym czarnym humbrolem
Prezentują się tak po zamontowaniu do łańcucha i przyklejeniu do modelu .

A to już prawie ostatnie elementy wyposażenia pokładu pozostały jeszcze zejścia pod pokład ,ale to już nastepnym razem

obecnie jestem w trakcje sklejania nadbudówek na których będą się znajdowac działa

miłego oglądania .

 
28-11-09 22:42  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   





Post zmieniony (29-11-09 16:56)

 
29-11-09 11:52  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   





Post zmieniony (29-11-09 16:58)

 
29-11-09 13:43  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   

Mariaaa111 na jakiej grubości karton nakleiłeś pokład? Czym retuszujesz krawędzie?Czy do podklejenia pokładu nadaje się klej hermol?



Post zmieniony (29-11-09 16:58)

 
29-11-09 14:07  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
kari   

mariaaa111 - w kotwicy Halla (patentowej) łapy i trzon połączone są przegubowo. Aby prawidłowo ułożyła się w półkluzie powinieneś odchylić trzon od łap ok. 45°. Wtedy kotwice nie będą sterczeć na boki.
http://www.zegluga.wroclaw.pl/articles.php?article_id=102
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024