FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-06-09 09:44  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
mario1970   

Niestety . Chciałbym napisać , że widzę postęp , ale nie potrafię . Zwykła sprawa modelarskiego sumienia. Musiałbym Cię okłamać.
Na moje , co niestety piszę bez jakiejkolwiek satysfakcji wyszło. Modelarska droga donikąd trwa. Dalej byle szybko , dalej byle zaistnieć na forum. Zero starannosci , wielki pośpiech. Żałość . Tobie się już nawet próbować starać nie chce.

Proponuję zmianę podpisu.

" Prawdziwego modelarza poznaje się po tym , że przynajmniej stara się się robić coraz lepsze modele "

--



 
16-06-09 14:54  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Moromen masz nowego widza a wiesz za co?
Za te wreszcie porządne zdjęcia na eleganckim tle. Jak otwieram relacje i widzę takie zdjęcia to aż się chce oglądać, niezależnie od tematu.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
16-06-09 16:25  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Czy ja wiem ,czy jest aż tak źle jak to kolega Mario pisze , jak na mój gust to nawet może być - pancerka jest chyba najtrudnejszym rodzajem modelarstwa ( dlatego chyba się za nią nigdy nie zabiorę ) a kolega MOROMEN się powienien wziąć za coś prostrzego - coś latającego i z MM , przede wszystkim powoli , powoli i jeszcze raz powoli bo tak się niczego nie nauczysz - zresztą w sprawie pancerki to nie powinienem się wypowiadać bo to nie moja dziedzina....
Ale zamiast najeżdzać na kolegę to przypomnijcie sobie jak wy kiedyś sklejaliście , ja też nie byłem lepszy - doświadczenie i precyzje to najważniejsze...

 
16-06-09 18:25  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Pancerka? Nie żartuj, bo się koledzy szkutnicy obrażą, a moje alter ego zapyta: "WTF? Oglądałem we Wrocku całą salę okrętów i w życiu nie widziałem tylu mikroskopijnych drutów w modelu kartonowym".

--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (21-06-09 22:05)

 
16-06-09 19:03  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Mi chodzi o gąski i koła w pancerce to dla mnie czarna magia , choć nie powiem ,żeby mi po głowie nigdy pancerka nie chodziła.... - no wiesz ja jakiś "FUSO" czy "YAMATO" jakoś nie robię - co najwyżej jakiś stary BB i to w 100% standardzie czy jakieś mniejsze ustrojstwo....


--

Pozdrawiam

Post zmieniony (17-06-09 10:31)

 
16-06-09 22:09  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Powiem tylko tyle: Moromen niech klei po swojemu i po pewnym czasie sam zauważy, że modelarstwo nie polega na wywalaniu kasy w błoto i ześwinianiu kolejnych modeli w zawodach na czas.
Z jednej strony ma jeszcze czas na rozwój, a z drugiej, po kolejnym modelu na podobnym poziomie coś jednak jest nie tak :/ Szkoda.


--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
21-06-09 21:31  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Dzisiaj mam do pokazania:
-koła napędowe

Tą białą plamę jeszcze poprawię.
-koła napinające

- tylni reflektor

- syrenę(?)

Stoczyłem z nią zajadły bój, co zresztą widać.
-żaluzje silnika, jak na pierwszy raz chyba nieżle...

-tłumik z osłoną

Kratownicę osłony wykonałem z pomalowanej na czarno torebki od herbaty miętowej.
-peryskop kierowcy

Nadbudówka z przodu wygląda tak masakrycznie, bo po przyklejeniu peryskopu okazało się, że wieża nie może się obracać (lufa z karabinem zachaczały o peryskop). Więc rozciąłem ścianki nadbudówki, wypoziomowałem dach nadbudówki (bo był lekko do góry), odciąłem o 2mm kartonu za dużo z płyty czołowej, co musiałem maskować zapasem kartonu. Chociaż trodno w to uwierzyć, rozgrzebane wyglądało o wiele gorzej niż teraz. Efekt:


Zrobiłem też łopatę, ale jak zwykle musiałem coś skopać i nie dość, że zapaćkałem SG, to jeszcze zdeformowałem to metalowe (nie wiem, jak to się fachowo nazywa).
Wygląda to tak (obie strony):

Trzonek zrobiłem z wykałaczki, a resztę z aluminium po puszce. A łopatę będę robił aż do skutku.

Kwiatek- Jeszcze coś wykombinuję. A co znaczy WTF?
Mario1970- No niestety, takie jest życie... Na forum swoje wypociny pokazuję głównie po to, żebyście mogli mi doradzać dobrymi radami, nie dla zaistnienia. A skutkami ubocznymi jest pocieszanie się, że jednak nie kleicie tak żle, jak Wam się wydaje i żeby krytycy nie umierali z nudów :)
Piterski- Witam nowego podglądacza! :)
PAWELCIOL- Moim następnym większym modelem bedzie Me-109 z KK, zgoda?
DarkLord- Powoli zaczynam to zauważać :)

A teraz niech krytycy robią swoje.

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (01-07-09 10:43)

 
21-06-09 21:51  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Moromen - widzę, że jeśli chodzi o retusz, działasz nielogicznie.
Powiedz mi, dlaczego jedne części retuszujesz (staraj się to robić wolniej i dokładniej bo paćkasz byle jak) na zielono (spróbuj popracować nad mieszaniem farb, może będzie lepszy odcień) a inne na brązowo? Jakoś nie widze tutaj logicznego uzasadnienia dla tego drugiego koloru...

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-06-09 22:08  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

@Moromem: spójrz na Google - nie chodzi o Światową Federację Taekwondo, a wynik masz na szóstym linku licząc od góry ;-)

Jeszcze jedno: zakładając, że nie masz problemów z rozróżnianiem kolorów, to dobór barw do retuszu rzeczywiście jest dziwny, bo przyznasz, że nijak on się ma do koloru wycinanki. Jeśli retuszujesz plakatówkami czy akwarelami, to z mieszaniem nie powinno być kłopotów, tak jak z poprawieniem dotychczasowych barw krawędzi. Działaj, ale z głową :-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
23-06-09 20:43  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
We are lose, czyli wkońcu, za trzecim razem, udało mi się zrobić łopatę. Ideałem nie jest, ale mi się podoba. A tak wygląda z dwóch stron:

A ,,przy okazji'' wycinania ,,zębów'' do gąsienic złamała mi się 1/5 moich ,,narzędzi zniszczenia'' :-/...


StuG- Ponieważ zielony nie za bardzo pasował do koloru wycinanki pomyślałem, że jak będę retuszował brązowym, będzie to wyglądało jak ślady eksploatacji, ale się pomyliłem... Jeszcze się pobawię w mieszanie kolorów, wszak są wakacje :)
Kwiatek- Nie rozumiem...

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024