FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-05-09 22:04  [Relacja/Galeria] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Zgodnie z radą kol. DarkLorda, zacząłem sobie budowę tego maleństwa, którego wylicytowałem na Allegro. Odetchnę sobie trochę od Orkana i przygotuję do Tigera H1(N1 :-D). Na razie nie znalazłem żadnych błędów oprócz kilku swoich i nieco za małego wcięcia na wrędze B4, ale wystarczyło trochę przyciąć i jest dobrze :)

A dzisiaj mam do pokazania:
- sklejony, oszlifowany i pomalowany ku przestrodze po krawędziach szkielet kadłuba

- złożony na sucho szkielet wieży

- częściowo oklejony kadłub z przymierzoną ,,nadbudówką'' na górze i szkieletem wieży

- i na koniec mój babol, którego nie powinno być widać po zmontowaniu układu jezdnego (ta przerwa powyżej miejsca przyklejenia cz. 9.)


Pozdrawiam i zapraszam na C.D.

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (30-06-09 16:50)

 
10-05-09 00:58  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

wow... autorytetem się stałem :D

A na poważnie: zwróć uwagę na lewą stronę nadbudówki - aktualnie spasowanie szkieletu pozostawia wiele do życzenia i podczas oklejania poszyciem zakończy się raczej tragicznie. Złóż to do kupy raz jeszcze, albo wyrównaj szlifując, bądź doklejając kawałek kartonu do wypoziomowania, uważając, żeby całość nie zmieniła wymiarów.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
10-05-09 11:06  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Listek   

Masz troszkę kłopotów z dobraniem retuszu. Rozumiem, że nie każdego stać na zakup wielu puszeczek farbek modelarskich w takiej sytuacji polecam zakup kredek pastelowych, są wiele tańsze i można nimi osiągnąć bardzo zadowalające efekty. Moim zdaniem najlepiej zakupić opakowanie pasteli olejnych ( 48 lub 52 sztuki koszt koło 40 zł ) i i kilka odcieni pasteli suchych ( szare, zielone, brązowe, czarne). Taki zestawik zamknie się w sumie kwotą około 80 -90 zł i starczy tobie na kilka lat.
Co do szkieletu to troszkę więcej precyzji i będzie mniej baboli;-)
Pozdrawiam i dalej obserwuję.

--

Gdy coś ginie, coś powstaje...

Post zmieniony (10-05-09 11:08)

 
10-05-09 16:31  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

DarkLord-nadbódówka złożona na sucho, ledwo się trzyma :)
Listek- Aktualnie nie mam nawet na pastele :( Ale poszperam trochę w szufladach, może znajdę odpowiedni odcień :)

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (10-05-09 16:49)

 
10-05-09 17:08  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Moro, ja osobiście używam plakatówek. Łatwiej dobiera się kolory poprzez mieszanie. A efekt jest też zadowalający. A koszt też jest niewielki. Polecam, spróbuj.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
11-05-09 11:02  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Moromen - jedno można powiedzieć - jesteś "najpłodniejszym" sklejaczem na tym Forum ;P

Acha: "nadbudówka"

A do retuszu można jeszcze używać poza wymienionymi - kredek akwarelowych,temper - to nie są bardzo drogie rzeczy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-05-09 17:04  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Matrix OST- teraz też używam plakatówek, a kolory mieszam tylko wtedy, gdy potrzeba mi srebrnego (ale trzeba to zmienić :)). A i sobie pomyślałem, że mógłbym retuszować nie zielonym, który nie pasuje, a brązowym, przynajmniej będzie to wyglądało jak zacieki, odpryski farby itp. Co o tym myślicie?
Mariusz- I chyba najmłodszym :) A w kolejce czeka kolejne 20 modeli... :D

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (13-05-09 17:10)

 
13-05-09 21:29  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!

Dzisiaj mam do pokazania:
-całość

- kilka mniejszych elementów na kadłubie, wieży i nadbudówce

To ,,coś'' (peryskop?)na zdjęciu nr3 jest takie brudne, bo gdy retuszowałem krawędż to z palców ześlizgnęło mi się prosto na włosy z pędzla, które były całe w farbie :)
- gotowe rolki podtrzymujące (muszę jeszcze tylko wywiercić czymś otwory w kadłubie, włożyć tam trzony rolek i zaglutować)


A tu musiałęm iść z modelem na kolejny kompromis, górny przód nadbudówki powinien być poziomy, ale wtedy wyszłyby mi spore szpary na łączeniach z przodu. Karabin i działko ochlapły mi na dół, nie wiem czemu:


Pozdrawiam i zapraszam na C.D.

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (13-05-09 21:31)

 
13-06-09 20:56  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Chcąc zrelaksować się od budowy relingów w Darze Młodzieży, na tapetę znów wkroczył czterotonowypolski :)

Dzisiaj mam do pokazania:
-całość

-koła jezdne z wózkami

Czy ten brąz wygląda jak rdza?
-zaczątki kół napędowych

-pierwsze paski gąsienic
,ale nie mam się z czego cieszyć :) -
-i trochę optymizmu


Koła włożone w kadłub na sucho.

Ponieważ nie chciało mi się zwijać czterech zwijek mocujących wózki z kadłubem, z zapasu koloru wyciąłem opowiednich rozmiarów prostokąciki, rozwarstwiłem je, okleiłem nimi wykałaczki, odciąłem naddatek wykałaczki i zamontowałem w wózku.Pierwszy raz zabawiłem sie w modelarstwo :) Gumy w kołach jezdnych malowałem 2 razy, bo nie za bardzo mi się podobały te wszechobecne białem punkty :)

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (13-06-09 21:30)

 
13-06-09 21:54  Odp: [Relacja] PzInż. 140 (4TP)- MM(9/1999) 1:25
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Jakoś nie specjalnie wyglądają czarne mazy na zielonym wnętrzu koła. Można było ewentualne plamy pokryć odpowiednim odcieniem farby, a nie tak czarnym pojechać bezczelnie ;-)

Nie wygląda to apetycznie, ale buduj, buduj, a w końcu wyjdzie odpowiednio :-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024