FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-04-09 18:02  PROSZĘ O USUNIĘCIE
Medium   

Dla jasności okładka:

Opracowanie bajeczne, jak zwykle. Z wielką przyjemnością mi się go skleja.




Fotki niestety pokazały multum łędów, które są albo niezauważalne, albo będą potem czymś prysłonięte, więc nie krytykować za natto(choć by się lekka przydała):)
c.d.n



Post zmieniony (18-09-09 22:10)

 
30-04-09 12:01  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Karol wstawił fotki. Wątek wyczyściłem dając "drugą szanse" na dobry początek.

--
Fanatyk Kartonu

 
04-05-09 07:51  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
radek_82   

Karolu, piszesz że są błędy, to napisz konkretnie która część jest źle opracowana, spasowana. Twoje zdjęcia nie wskazują jakichkolwiek błędów ze strony wydawcy.

--
Skończone: "Dar Pomorza" MM, "Koga Elbląska" MM

 
04-05-09 10:10  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Z wielką ciekawością czekałem na tą relację.
Błędów też nie widać, możesz napisać co Ci nie pasuję?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-05-09 10:36  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czym wycinałeś wręgi...?
Siekierką...?
A te tuleje zegarów ( tak się domyślam,że to one) usiłowałeś jakoś wcześniej formować ( zwijać) ?
Zatem zastanów się dobrze przed oznajmianiem wszystkim napotkanych błędów wycinanki.
Ale klej dalej,popatrzymy.

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (04-05-09 12:23)

 
04-05-09 10:36  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Seweryn 

 

Nie pisz o błedach bo chyba nie za bardzo jesteś w stanie je udowodnić. Popatrz jak skleiłeś tył tablicy. Sklejejąc "wałki" mogłeś je lepiej wyprofilować, a szwy chyba korzystyniej dać od dołu żeby ich nie było widać. Najpierw naucz się podstaw, a potem bierz się za recenzję pracy projektanta.

--
Seweryn

 
04-05-09 12:21  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Po pierwsze nie jest to recenzja tylko relacja. Nigdzie też nie zauważyłem, żeby był to model dla "wybrańców".
Jeżeli Karol widzi na swoim poziomie jakieś błędy, to na pewno ma rację.
Skończcie więc achy oraz ochy i nie wciskajcie kitu, że modele Hala sklejają się same.
Weźcie się do roboty i doradźcie chłopakowi jak robić lepiej.

EDIT - swoją drogą postaraj się wstawiać "miniaturki". ;-)
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (04-05-09 12:22)

 
04-05-09 13:19  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Thunder909 

 

Jak na razie to oprocz bledow ortograficznych innych nie zauwazylem.
Takie rurki staraj sie formowac na drutach o odpowiednim przekroju lub czym podobnym okraglym. Przed formowaniem lekko poslinic od niezadrukowanej strony. Potem krawedz skleic i sklejona krawedz do dolu ,tak by jej nie bylo widac.
Sklejaj dalej dla wlasnej przyjemnosci ,nie baw sie usilnie na wyszukiwaniu bledow w opracowaniu .Jesli cos zauwazysz to z ogromna ostroznoscia i neutralnie informuj. Widzac Twoje umiejetnosci w sklejaniu mysle ze raczej beda ludziska wydawnictwu wierzyc jak Tobie. Pisze to nie zlosliwie , tak rada zeby Cie tutaj nie zjedli ;-)) Zycze duzo radosci w sklejaniu tego modelu.

 
04-05-09 13:56  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

Thunder909Hmm... piszesz o błędach ortograficznych z mojej strony. A sam policzmy ile ich zrobiłeś:
oprocz
bledow
zauwazylem itp...
Dzięki wszystkim za wsparcie, ale tyły zegarów nie są skończone. Popracuje nad nimi jeszcze dziś. Co do siekiery to objaiwa się moja nie potrzebna szybkość w klejeniu. Ciut przesadziłem z prędkością klejenia w sobote :) Postaram się tamte błędy poprawić, chociaż i tak większego wpływu nie będą miały potem na wygląd modelu. Błędy... źle się wyraziłem chodziło mi o takie niedociągnięcia, które nie są błędami, lae można było to zrobić inaczej. Np.niektóre linie te co wyznaczają np. połowy elementu czasami dezorientują, bo się stykają z liniami poziomymi wyżej.

----------
Sorry, cenzor musial zadzialac. Forum czytaja rowniez mlodsi od Ciebie i nie musza uczyc sie tutaj wulgaryzmow...

Rafael



Post zmieniony (06-05-09 17:29)

 
04-05-09 14:36  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Mirek 



 - 2

KarolS,
Pozwol ze sie wtrace...
Przyjrzyj sie pierwszemu zdjeciu gdzie wyraznie widac ze elementy szkieletu kabiny sa przyklejone nierowno - widac bialy pasek na pierwszej wredze oraz widac spora szpare pod wrega gdzie bedzie potem mocowana tablica przyrzadow.
Najprawdopodobniej to jest powod dla ktorego nie zgrywa Ci sie zbiornik paliwa. O ile ulozenie zbiornika nie ma wplywu na reszte budowy to niedokladnie spasowane wregi spowoduja powazne klopoty z poszyciem zewnetrznym.

A co do bledow popelnionych przez Thunder909 - zauwaz ze ja rowniez nie posiadam polskiej czcionki na swojej klawiaturze - to ze piszemy na polskim forum, wcale nie musi oznaczac ze mieszkamy w Polsce ;-)

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024