FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-04-09 18:02  PROSZĘ O USUNIĘCIE
Medium   

Dla jasności okładka:

Opracowanie bajeczne, jak zwykle. Z wielką przyjemnością mi się go skleja.




Fotki niestety pokazały multum łędów, które są albo niezauważalne, albo będą potem czymś prysłonięte, więc nie krytykować za natto(choć by się lekka przydała):)
c.d.n



Post zmieniony (18-09-09 22:10)

 
30-04-09 12:01  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Karol wstawił fotki. Wątek wyczyściłem dając "drugą szanse" na dobry początek.

--
Fanatyk Kartonu

 
04-05-09 07:51  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
radek_82   

Karolu, piszesz że są błędy, to napisz konkretnie która część jest źle opracowana, spasowana. Twoje zdjęcia nie wskazują jakichkolwiek błędów ze strony wydawcy.

--
Skończone: "Dar Pomorza" MM, "Koga Elbląska" MM

 
04-05-09 10:10  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Z wielką ciekawością czekałem na tą relację.
Błędów też nie widać, możesz napisać co Ci nie pasuję?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-05-09 10:36  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czym wycinałeś wręgi...?
Siekierką...?
A te tuleje zegarów ( tak się domyślam,że to one) usiłowałeś jakoś wcześniej formować ( zwijać) ?
Zatem zastanów się dobrze przed oznajmianiem wszystkim napotkanych błędów wycinanki.
Ale klej dalej,popatrzymy.

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (04-05-09 12:23)

 
04-05-09 10:36  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Seweryn 

 

Nie pisz o błedach bo chyba nie za bardzo jesteś w stanie je udowodnić. Popatrz jak skleiłeś tył tablicy. Sklejejąc "wałki" mogłeś je lepiej wyprofilować, a szwy chyba korzystyniej dać od dołu żeby ich nie było widać. Najpierw naucz się podstaw, a potem bierz się za recenzję pracy projektanta.

--
Seweryn

 
04-05-09 12:21  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Po pierwsze nie jest to recenzja tylko relacja. Nigdzie też nie zauważyłem, żeby był to model dla "wybrańców".
Jeżeli Karol widzi na swoim poziomie jakieś błędy, to na pewno ma rację.
Skończcie więc achy oraz ochy i nie wciskajcie kitu, że modele Hala sklejają się same.
Weźcie się do roboty i doradźcie chłopakowi jak robić lepiej.

EDIT - swoją drogą postaraj się wstawiać "miniaturki". ;-)
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (04-05-09 12:22)

 
04-05-09 13:19  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Thunder909 

 

Jak na razie to oprocz bledow ortograficznych innych nie zauwazylem.
Takie rurki staraj sie formowac na drutach o odpowiednim przekroju lub czym podobnym okraglym. Przed formowaniem lekko poslinic od niezadrukowanej strony. Potem krawedz skleic i sklejona krawedz do dolu ,tak by jej nie bylo widac.
Sklejaj dalej dla wlasnej przyjemnosci ,nie baw sie usilnie na wyszukiwaniu bledow w opracowaniu .Jesli cos zauwazysz to z ogromna ostroznoscia i neutralnie informuj. Widzac Twoje umiejetnosci w sklejaniu mysle ze raczej beda ludziska wydawnictwu wierzyc jak Tobie. Pisze to nie zlosliwie , tak rada zeby Cie tutaj nie zjedli ;-)) Zycze duzo radosci w sklejaniu tego modelu.

 
04-05-09 13:56  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

Thunder909Hmm... piszesz o błędach ortograficznych z mojej strony. A sam policzmy ile ich zrobiłeś:
oprocz
bledow
zauwazylem itp...
Dzięki wszystkim za wsparcie, ale tyły zegarów nie są skończone. Popracuje nad nimi jeszcze dziś. Co do siekiery to objaiwa się moja nie potrzebna szybkość w klejeniu. Ciut przesadziłem z prędkością klejenia w sobote :) Postaram się tamte błędy poprawić, chociaż i tak większego wpływu nie będą miały potem na wygląd modelu. Błędy... źle się wyraziłem chodziło mi o takie niedociągnięcia, które nie są błędami, lae można było to zrobić inaczej. Np.niektóre linie te co wyznaczają np. połowy elementu czasami dezorientują, bo się stykają z liniami poziomymi wyżej.

----------
Sorry, cenzor musial zadzialac. Forum czytaja rowniez mlodsi od Ciebie i nie musza uczyc sie tutaj wulgaryzmow...

Rafael



Post zmieniony (06-05-09 17:29)

 
04-05-09 14:36  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Mirek 



 - 2

KarolS,
Pozwol ze sie wtrace...
Przyjrzyj sie pierwszemu zdjeciu gdzie wyraznie widac ze elementy szkieletu kabiny sa przyklejone nierowno - widac bialy pasek na pierwszej wredze oraz widac spora szpare pod wrega gdzie bedzie potem mocowana tablica przyrzadow.
Najprawdopodobniej to jest powod dla ktorego nie zgrywa Ci sie zbiornik paliwa. O ile ulozenie zbiornika nie ma wplywu na reszte budowy to niedokladnie spasowane wregi spowoduja powazne klopoty z poszyciem zewnetrznym.

A co do bledow popelnionych przez Thunder909 - zauwaz ze ja rowniez nie posiadam polskiej czcionki na swojej klawiaturze - to ze piszemy na polskim forum, wcale nie musi oznaczac ze mieszkamy w Polsce ;-)

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
04-05-09 14:54  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

Zrobię potem fotkę pod innym kątem i zobaczysz, że to tylku złudzenie optyczne i żałosna jakość fotki :( Zapewniam ,że nie ma żadnych niedopasowań itp.(pokażę to potem). Co do błędów - ty mi ich nie wytykasz ,chociaż wiem , że ja też robie czasem błedy. Za to Thunder wypchnął mi, że robie same błedy, dlatego ja wytknąłem mu jego. Jak stać go na internet to nie problem wydać 10zł na klawiature polską.

------------
Poprawilem to i owo i daje sie czytac

Rafael

 
04-05-09 14:57  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Podpisze sie pod Mirkiem - modele ze Stegny sa tak opracowane, ze nie ma tam miejsca na najdrobniejsze bledy i ulamek milimetra w jednym miejscu przeniesie sie na niedopasowanie elementu w drugim, co sam przerobilem przy okazji Bf-110, gdzie mialem wyciete ciut za duze wregi, gdzie to "ciut" oznaczalo grubosc linii obrysu. Nie spiesz sie, wycinaj spokojnie, spasuj trzy albo i dziesiec razy, aby nie bylo pozniej rozczarowan i rzucania modelem do smietnika. Jak masz problem to pytaj, z checia odpowiemy, doradzimy... Jak widzisz, Forumowicze sa zainteresowani relacja...

A temat stosowania (i nie) polskich "ogonkow" byl juz kilkakrotnie walkowany. Ja tez nie pisze po "polsku" i mozna mnie zrozumiec :) Dlatego apeluje o przeczytanie postu przed wyslaniem, oszczedzi to zbednych komentarzy i roboty moderatorom. Osobiste wycieczki zostaw sobie na priv, bo w moim odczuciu Thunder nic zlego Ci nie napisal...

--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (04-05-09 15:01)

 
04-05-09 15:00  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Po pierwsze zainstaluj sobie Mozille Firefox, podkreśla błędy ;)
Po drugie
cytat [Karol S]:
"Postaram się tamte błędy poprawić, chociaż i tak większego wpływu nie będą miały potem na wygląd modelu."
Nie licz na to, najmniejszy błąd w szkielecie i całe dalsze poszycie już może nie pasować [wiem z własnego doświadczenia-patrz galeria BF-109]

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (04-05-09 15:01)

 
04-05-09 17:01  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Mirek 



 - 2

Karol S,
Szpara i krzywo przyklejona wrega nie ma nic wspolnego ze zludzeniem optycznym, no ale to Twoj model i skleisz go tak jak uwazasz.
Nie jest to jednak fair wobec projektanta i wydawcy gdy zarzuca sie modelowi bledy w sytuacji gdy jest o wiele bardziej prawdopodobne ze sa one wynikiem pospiechu i niedokladnego klejenia.

Bardzo dawno temu moja polonistka wbila mi do glowy kapitalna zasade - ZAWSZE czytac to co sie samemu napisalo ZANIM to pojdzie w swiat.
No ale to byl inny swiat i inna rzeczywistosc gdzie gramatyka i ortografia mialy znaczenie...

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
04-05-09 17:30  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

Mianowicie która jest krzywo przyklejona?

 
04-05-09 17:36  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Pewnie chodzi o tą wrege z zegarami, widać na dole szparę.
Coś czuję że to będzie burzliwa relacja, ale mam nadzieje że się mylę.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-05-09 17:47  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

Niestety ale nawet jej nie przykleiłem. Na fotce po prostu sobie stała. :)



Post zmieniony (05-05-09 15:17)

 
04-05-09 18:07  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Mirek 



 - 2

Twoj model, Twoja relacja.
Zycze powodzenia w budowie.

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
04-05-09 19:03  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Widzę jesteś pewny swego. Zobaczymy jak wyjdzie ten model.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-05-09 21:20  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Karol, odrobinę pokory wobec bardziej doświadczonych kolegów i wobec modelu , który wykonujesz.
Każdy Ci życzy jak najlepiej, a Ty w sposób niegrzeczny "odgryzasz" się.
W ten sposób nie zyskasz przyjaciół na Forum, a raczej zrazisz wszystkich do siebie.
Jesteś jak widać raczej na początku modelarskiej przygody i postaraj się jak najlepiej skorzystać z rad bardziej doświadczonych osób.

Nad ortografią, gramatyka i stylem wypowiedzi tez warto "popracować".

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-05-09 22:08  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Nareszcie!!!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
05-05-09 10:13  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Thunder909 

 

Lieber Karol ich könnte auch so schreiben ,aber da hättest du bestimmt probleme mit lesen gehabt. Dafür aber wäre es die passende Tastatur.

Dalej zycze Ci powodzenia w prowadzeniu relacji i szukaniu bledow w modelu.

P.S
mimo ponad dwudziestu lat w obcym kraju uważam ,że wyjatkowo mało kaleczę polski jezyk w porównaniu z niektorymi sokolami którzy na bieżąco sie nim poslugują a nawet ponoć uczą w szkole.



Post zmieniony (05-05-09 13:27)

 
06-05-09 10:29  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam za pozwolenie... Jeśli chodzi o prostopadłość i równoległość tego zbiornika paliwa to ja pokaże coś takiego. Arcydzieło to nie jest, ale chyba wszystko gra i bucy.


--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
06-05-09 14:54  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Kol. Matrix OST, a zrobisz relację na tym forum? Zapowiada się przyzwoicie :)
A co do modelu kol. Karola S. się nie wypowiem, bo lepiej od niego nie kleję :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
06-05-09 15:29  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Mirek 



 - 2

Moromen,
Mi (i podejrzewam ze innym tez) nie chodzi o to jak ktos klei, tylko o to jak na tej podstawie sie wypowiada i ocenia model.
Jezeli rzucane sa mocne slowa pod adresem projektu i wydawcy a zdjecie dokumentujace te "spartaczone" elementy wyraznie pokazuje ze wszystkie niedokladnosci wynikaja z bledow sklejajacego, to cos sie chyba tu nie zgadza?

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
06-05-09 17:28  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

"Jezeli rzucane sa mocne slowa pod adresem projektu i wydawcy a zdjecie dokumentujace te "spartaczone" elementy wyraznie pokazuje ze wszystkie niedokladnosci wynikaja z bledow sklejajacego, to cos sie chyba tu nie zgadza?"

Ciekawe gdzie to jest??

 
06-05-09 17:41  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Karolu S. to co teraz napiszę przyjmij jako ostatnie ostrzeżenie!

Nierób proszę z nas głupków, każdy kto wchodził w ten wątek wie co było w Twoim pierwszym wpisie, również każdy widzi datę ostatniej modyfikacji postu. Jeśli tak będziesz nas traktował to nie zdziw się jak inni będą Cię traktować jak dziecko.
Żałuje, że nie zarchiwizowałem Twoich wpisów bo w tym momencie nie mam twardych dowodów na to co napisałeś!

Mam nadzieje, że inni są bardziej wyrozumiali niż ja bo dla mnie będziesz musiał się mocno napracować aby przywrócić zaufanie do swojej osoby.
Taryfa ulgowa się skończyła.

--
Fanatyk Kartonu

 
06-05-09 17:41  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Młody człowieku, jeżeli sam nie wiesz co piszesz, to może przestań pisać?
Tak jak napisali Ci już bardzo delikatnie powyżej koledzy wina nie leży po stronie opracowania , lecz po bardzo mizernych jeszcze Twoich umiejętnościach.
Nikt na tym Forum nie broni prowadzić relacji zarówno modelarskim "asom" jak i początkującym, każdy klei jak potrafi i pokazuje to co mu sprawia przyjemność.
Jak mu nie wychodzi, ma kłopoty, to oczekuje porady bardziej doświadczonych kolegów, żeby doskonalić swój warsztat.
Ty natomiast nastroszyłeś się jak kogucik i atakujesz życzliwe Tobie osoby. Proszę zmień ton wypowiedzi.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
06-05-09 18:23  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

Usunołęm tego posta dlatego , że niektórzy twierdzili, że ich uraża.
Przepraszam



Post zmieniony (06-05-09 18:59)

 
06-05-09 18:37  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cóż - żegnam... Po przeczytaniu całej relacji mam ochotę napisać coś nieco mocniejszego, ale się powstrzymam. Powodzenia w dalszym sklejaniu i jak najmniejszej ilości pożegnań z kolejnymi forami. Choć z tyym chyba może być problem...



Post zmieniony (06-05-09 18:38)

 
06-05-09 18:38  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Ale powiedź mi Karol czemu tak się unosisz. Piszesz, że było coś nie tak z tym zbiornikiem paliwa. A na moim zdjęciu chyba coś widać, że nie jest aż tak źle jak Ty to opisałeś. Acha i nie lezę w ***ę forumowiczą ani jej administracji, bo rzadko bywam na forach(brak czasu), ale przyjmij trochę krytyki a na pewno nie zaszkodzi. Może ktoś Cię objechał bo ma zły dzień, a jeśli tak no to przemilcz to. Psy szczekają a karawan jedzie dalej. Powodzenia.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
06-05-09 18:38  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mam tylko jedną propozycję, jak już będziesz na jakimś innym, wymarzonym forum, to czuj się zwolniony z obowiązku zamieszczania tutaj, na tym wrednym forum linków do swoich relacji.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
06-05-09 18:40  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Karolu,

Zabralem glos wczesniej, wiec niejako czuje sie rowniez w obowiazku odezwac teraz. Zarzucono Ci manipulacje trescia postu, do ktorego sie pozniej odwolales, co raczej nie jest dobra droga, bo "na nieszczecie" ludzie pamietaja co bylo napisane, a czasem tresc watkow jest archiwizowana. Temat dokladnosci projektu kontra dokladnosci Twojego wykonania moze byc kontrowersyjny, ale jak napisali Koledzy - masz ochote, pochwal sie swoimi osiagnieciami. Ale badz tez przygotowany na krytyke. Dlatego czasem warto przeczytac kikakrotnie to co sie napisalo, bo zaczynam miec wrazenie, ze sam w pierwszym poscie nie napisales tego co chciales tak, jak mieli wszyscy zrozumiec. I stad tez problemy...
Druga sprawa - widze, ze nie darzysz "administracji" szczegolnymi wzgledami, ale tego nikt nie moze nakazac. Jednak mysle, ze to co napisales w ostatnim poscie, w jakis sposob urazilo nie tylko moderatorow, ktorzy czesto-gesto musza prostowac to i owo, ale tez wszystkich uzytkownikow tego "nienormalnego" (skoro inne sa normalne) forum, ktorzy tez uczeszczaja na pozostale fora... Tyle ode mnie. Jeszcze raz prosze o to, abys przed wyslanie posta przeczytal go kilkakrotnie i zastanowil sie, czy na pewno chcesz to napisac...

--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (06-05-09 18:42)

 
06-05-09 18:55  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No nic, najwazniejsze ze jestes pierwszy w Polsce.... tia...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-05-09 19:00  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

"No nic, najwazniejsze ze jestes pierwszy w Polsce.... tia..."
Nic takiego nie jest napisane w mojej relacji, masz trochę za bójną wyobraźnie.

 
06-05-09 19:04  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
stach48 

 

Ja za tobą nie bedę tęsknił a tak na marginesie pisze się GŁUPEK a nie GŁÓPEK.
Życzę wielu pucharów na konkursach modelarskich. NAJLEPSZEGO

 
06-05-09 19:04  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Karol S. - Myślę (ale to dumnie brzmi), że powinieneś porzucić to bardzo stresujące zajęcie, zajmij się polityką tam za pewne więcej osiągniesz. Masz talent.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
06-05-09 19:06  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Karol, niektórzy przeczytali przed skasowaniem, np ja. Napisze Ci jedno.
Nie sztuka skasować jak się zrozumie że się popełniło błąd, sztuką jest sie przyznać i ew przeprosić jak jest kogo.
Sklejasz co najwyzej średnio, zaczałeś wypisywać o 100% błędach wycinanki. Ludzie na podstawie relacji wyrabiają sobie zdanie o opracowaniach modeli. To że skasowałeś, nic nie zmieniło bo nie każdy będzie analizował ileś tam wpisów wprzód sprawdzajac czy aby coś się nie zmieniło. Gdybyś napisał że się myliłęś i faktycznie twoje wyimaginowane błędy nie są jednak cechą wycinanki tylko wynikają z niedokładności, nic by się nie stało. W końcu każdy się może mylić. Ty jednak wolałeś się odszczekiwać i po cichu zmieniają posty. Teraz palisz głupa że nic takiego nie pisałeś.
Trzeba brać odpowiedzialość za swoje słowa.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-05-09 19:10  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Karol S napisał:
"No nic, najwazniejsze ze jestes pierwszy w Polsce.... tia..."
Nic takiego nie jest napisane w mojej relacji, masz trochę za bójną wyobraźnie.


http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=154432&t=154432&filtr=0&page=4

Kiepska pamięć to tragedia, do tego w tak młodym wieku;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
06-05-09 19:16  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

(cytat z zapowiedzi modelu) No więc dziś go zakupiłem... wiem , że małe opóźnienie ale późno niż wcale. Hmm... malowanie takie średnie+, ktojaie lubi. Najbardziej mi sie podobały ślady eksplatacji na skrzydłach. Takie piękne były, że się gapiłem z kwadrans na same skrzydła. Jutro zaczynam relacje chyba jako pierwszy w necie(czyżby ktoś mnie ubiekł czy jedan nie), a przy okazji będzie to pierwsza relacja na konradusie. Dobra dosyć tego gadania. Idę impregnować modelik, żeby jutro cokolwiek pokazać.

pozwoliłem sobie zacytować twój wpis w całości zanim to "poprawisz".

(dopisek po aktualizacji ) no cóż troszkę się spóżniłem.

--

Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

Post zmieniony (06-05-09 19:19)

 
06-05-09 19:32  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Medium   

PRZEPRASZAM I PRZYZNAJE SIĘ DO BŁĘDU-PONIOSŁY MNIE EMOCJE(MAM ZŁY DZIEŃ) W MODELU NIE MA NAWET JEDENGO BŁĘDU.
To co cytujecie, to był żart.
PS. Napisałem dużymi literami to, bo napisałem to już wcześniej, a niektórzy nadal wytykają mi to, że nie umiem się przyznać do błędu.
PPS.Dzięki za "zjechanie, przeoranie się po mnie" :(

 
06-05-09 23:49  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Mirek 



 - 2

Napisalem dosc dluga odpowiedz na ten twoj post ale stwierdzilem ze to nie ma sensu bo i tak do Ciebie nie dociera o co w modelarstwie i na forum chodzi.
Serdecznie pozdrawiam i zycze powodzenia w budowie tego czy innego modelu

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
07-05-09 07:43  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
radek_82   

Karolu, nadal czekam na treściwą relację. Zależy mi na jak największej ilości zdjęć, nie piszę tego złośliwie, im więcej zdjęć wstawisz, tym łatwiej będzie "starszym" (doświadczonym) kolegom wskazać niedociągnięcia, i nie ukrywam, mi też będzie łatwiej skleić to dzieło (ilość czasu pozwoliła mi na podklejenie elementów na karton). Pozdrawiam.

--
Skończone: "Dar Pomorza" MM, "Koga Elbląska" MM

 
07-05-09 07:47  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Thunder909 

 

Cześć ...

P.S
to do kolegi który odchodzi w siną dal



Post zmieniony (07-05-09 10:45)

 
07-05-09 09:11  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Seweryn 

 

... i czołem

--
Seweryn

 
07-05-09 09:26  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

... powiedzcie skąd się wziąłem.
Zajrzałem tu po raz drugi po pierwszym wpisie myśląc, że skoro tyle stron ma wątek , to zobaczę dużo fotek z budowy. A tu.... O co chodzi ?

Jeśli Karol coś nabroił werbalnie to od czego są kartki ? Byłem im przeciw ale skoro są to ...
Po co ta nagonka ?

--


 
07-05-09 10:22  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

"Dziwny jest ten świat"...
Karol S. napisał:
>...cały czas sądze, że jesteście najlepszym wydawnictwem w Polsce. Kleiłem kiedyś model z innego wydawnictwa i lekko mówiąc tragedia.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=156125&t=156122#reply_156125

Zwolennicy Hala dają "czadu" zwolennikowi Hala???
Jestem już za stary chyba, żeby to zrozumieć...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
07-05-09 12:01  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dlaczego wszyscy doszukują się drugiego, trzeciego i kolejnego dna. To nie chodzi i miłośników, wrogów, wyznawców czy innych kółek wzajemnych adoracji.

Po prostu jak się pisze że w wycinance są 100% błędy projektanta, a jednocześnie o klejeniu nie ma się pojęcia to coś nie tak. Zamiast przyznać się że faktycznie błędy wynikają z niedokładności sklejacza zaczął się odszczekiwać. Proste - nie ważne o jakie wydawnictwo chodzi, trzeba myśleć co się pisze i brać za to odpowiedzialność a nie atakować i wciskać kit że się nie napisało to co się napisało.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-05-09 12:24  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Be Be może to nie świat jest dziwny? Spotkałem się z taka opinia, że mieszkańcy rodzinnego miasta Karola S są specyficzni. Rejon, w którym ja zamieszkiwałem w dzieciństwie też był specyficzny i tak każde środowisko ma swoja specyfikę.
Na to nakłada się jeszcze wiek i brak modelarskiego doświadczenia. Tak więc zamiast prostować Karola za jego opinie o modelu pozwólmy mu robić tę relacje i pisać co chcę. Sam prędzej czy później dojdzie do pewnych wniosków. Jak nie będzie miał widzów bo zrazi sobie większość audytorium to może też coś zrozumie. I nie trzeba się zaraz ostentacyjnie unosić i robić pa, pa ...

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
07-05-09 12:35  Odp: [Relacja]Macchi C.205V Veltro
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Piterski najprawdopodobniej nie czytałeś wykasowanych przez Karola wcześniejszych jego postów, w których delikatnie mówiąc naubliżał nam wszystkim na tym Forum i praktycznie zatrzasnął z hukiem drzwi za sobą, żegnając nas wszystkich, ale moim zdaniem masz rację. Zakończmy już sąd nad Karolem, dajmy mu się wykazać jako modelarzowi. Myślę, że zdaje sobie sprawę, że bardzo mocno nadużył naszego zaufania i jeżeli dalej będzie kontynuował dotychczasowy styl "dyskusji" to kiedyś zastanie "zamknięte drzwi" do tego Forum.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024