FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-12-08 22:00  [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ciężko jak nie ma pomysłów na kolejny model, ale gorzej kiedy pomysłów jest kilka ;-)
Ostatecznie w manufakturze "Rajkub & makulatura" postanowiono pobawić się w budowę dziwoląga, czyli opancerzonej armaty strzelającej do tyłu ;-).


Na wybór "celu" wpływ jak zwykle miał brak dostępności na rynku, używanie w Polskich Siłach Zbrojnych ,otwarty przedział bojowy no i interesujący kształt.

Nawet modelarze "ropopochodni" mają do dyspozycji (a właściwie mieli) tylko dwa modele "archeropodobne".
Były to, o ile wiem, konwersje czołgu Valentine. Czyli na starcie nieprawidłowa długość kadłuba ( w Archerze kadłub miał zwiększoną długość podwozia), raczej marnie opracowane elementy żywiczne i trochę metalu.

Co prawda "odpalony" na Forum jest już wątek z budową Sokoła, ale na razie trwają kolejne próby nad sklejeniem opony oponopodobnej. Do czasu uzyskania w miarę zadawalającego rezultatu próby będą przebiegały bez publiczności.

Parę słów o naszym "Łuczniku".
Valentine 17-pdr., Self-Propelled "Archer" powstał właściwie jako brytyjska odpowiedź na niemieckiego Mardera II. Początkowo na podwoziu czołgu Crusader , a ostatecznie na podwoziu czołgu piechoty Valentine zamontowano doskonałą brytyjska armatę QFSA 17-pdr. Mk.II. Armata została usytuowana tyłem do kierunku jazdy. Takie usytuowanie, oraz fakt, że ze względu na małą ilość miejsca kierowca musiał schodzić ze swojego stanowiska ( odrzut armaty zagrażał jego życiu) nie było to typowe działo samobieżne, a właściwie samobieżna laweta. Z poloników można dodać, że kierowca korzystał z dwóch peryskopów produkowanych na polskiej licencji (systemu Gundlacha).

"Archery" były używane między innymi w 7 Pułku Artylerii Przeciwpancernej 2 Korpusu Polskiego we Włoszech.

Poniżej parę fotek z pierwszych przymiarek do kadłuba. Nie wiem jeszcze czy budowa będzie kontynuowana na tej bazie, czy powstanie kolejna wanna.

Ile będzie trwała budowa nie wiem, ale raczej to będzie maraton, przy którym relacja Mariusza z budowy Karasia to sprint ;-)





Stopień uszczegółowienia "wyjdzie w praniu", raczej nie przewiduję budowy silnika itp ;-)
Z gotowych elementów też raczej nie skorzystam, co prawda są na rynku dostępne laserowe ogniwa gąsienic do Valentynki, ale trochę według mnie odbiegają od rzeczywistego wyglądu.

--

Post zmieniony (02-05-14 19:01)

 
26-12-08 22:22  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled, "Archer"
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Już QŃ rązcki zaciera, bo ładne cudeńko sobie wybrałeś na temat walki. A że bądzie powolna? No to co? Ja też do demonów szybkosci nie należę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-12-08 22:27  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled, "Archer"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja wiem tylko tyle, ze bedzie warto czekac na kazdy nastepny odcinek :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-12-08 22:28  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled, "Archer"
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nareszcie. Wiewiórki z różnych stron donosiły o tym projekcie, no i się doczekałem :)

 
27-12-08 00:25  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Siedział ,siedział i ... w końcu wystartował .
Teraz będziemy go oglądać jak leci ,leci ......... ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-12-08 09:06  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny temat Cześku wybrałeś, no i polskie malowanie, to co Jaroslavy lubią najbardziej :-D
Że będzie powolna? to dobrze, na dobre modele trzeba długo czekać, na własnej skórze się o tym przekonałem...
Pozdrawiam serdecznie i cierpliwie czekam na rozwój wydarzeń ;-)
Jarek

--

GG 6801515

Post zmieniony (27-12-08 09:08)

 
01-01-09 16:12  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wypada Nowy Rok rozpocząć choćby symbolicznie.
Prace przy budowie kadłuba posuwają się w rytmie walczyka: dwa kroki do przodu, jeden do tyłu ;-)
Płyty czołowe zostały wymienione.

Oglądając relacje z budowy "plastikowo-żywicznych"
modeli mam wrażenie, że kąty nachylenia płyt wieży zostały "przegięte". Autor konwersji chyba uległ złudzeniu optycznemu i nadał im zbyt silne kąty pochylenia ( ale to może być moje błędne odczytanie zdjęć).

Klejąc swoją bryłę , jako ignorant w projektowaniu komputerowym, po prostu zrobiłem szablony na podstawie kilku rysunków technicznych "Archera" znalezionych w necie.
Widoczny kadłub został w całości wykonany z kartonu grubości ok. 0,75 mm



Teraz mam kolejny problem do rozstrzygnięcia. Nad komorą silnika są bardzo rzadkie żaluzje, dużo przez nie widać, a to korci, żeby do środka wstawić jakiś silniczek ;-)

No i tradycyjna uwaga, której zabrakło na początku- oczywiście cały model planuję zbudować wyłącznie z papieru, kleju i farby;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-01-09 16:49  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ohoooo ;-)))

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
01-01-09 19:39  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

>>No i tradycyjna uwaga, której zabrakło na początku- oczywiście cały model planuję zbudować wyłącznie z papieru, kleju i farby;-)

Czy to oznacza że tym razem obędzie się bez śliny i wody ?? Widzę więc postęp w ilości papieru w budowie modelu z papieru ;-)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
02-01-09 10:37  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z prawdziwą przyjemnością przyglądam sie wszelkim Twoim produkcjom.
Ta dotyczy już sprzętu "większego kalibru" ( nie motocykla,figurki, "tankietki" etc...)
Tym wiekszy apetyt...
Chciałoby się oglądać nowe fotki nawet codziennie... I tutaj widzę jedyną wadę tej relacji ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024