FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
24-12-08 19:29  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Przepraszam koledzy ale ponieważ tamte wątki są zamknięte, a każdy może się bronić zamieszczam jeszcze dwie fotki "niesklejalnego" modelu. Wesołych i zdrowych Świąt.



aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

Post zmieniony (24-12-08 19:32)

 
24-12-08 21:37  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Thunder909 

 

A kto powiedzial ze niesklejalny ? Skleic sie da,na pewno ,ale jak.
Chodzilo o bledy , niekiedy podstawowe ,jak linia okien czy niepasujace wregi.
A teraz sie zamykam i dajmy chlopakowi skonczyc relacje,sorry.



Post zmieniony (24-12-08 21:42)

 
25-12-08 14:31  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Masz rację. Tylko to był model roboczy służący do wyłapania błędów i poprawienia ich na wykresie. Dlatego jego zdjęcie nie znalazło się w wydaniu.
Pozdrawiam

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
25-12-08 15:25  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Thunder909 

 

Mnie chodzilo o produkt koncowy ,MM ktory sklejal Ceva ;-)

 
26-12-08 13:54  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie.

Po co te utarczki...

Mam dwie dewizy modelarskie, które się sprawdzają, szczególnie przy waloryzacji modelu i nie tylko:

1 - Ten kto zapomniał okularów nie zauważy, a ten, kto się na tym nie zna ,będzie myślał, że tak ma być.

2 - Nie ma złych modeli, są tylko marudni modelarze...ot i cała filozofia. Modelarstwo ma również uczyć historii, uspokajać skołatane nerwy a nie być powodem do waśni.


Pzdr.
Andrzej K.

 
26-12-08 20:03  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Aviator dzięki za fotki-widać, że model jest sklejalny;)


Ja teraz dłubie przy wnętrzu przedziału transportowego, tylko mam mały problem potrzebny mi jest skan cz.28A (tej najdłuższej-jest pod cz.36a i 5a[ark.2]), w wycinance brakuje 2 takich(jest 4, a powinno być 6) oraz skan wręg 31A, 34A, 34B, 38B.

Z góry dzięki za skany.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (26-12-08 20:04)

 
27-12-08 17:55  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Skany poszły na maila!
Pozdrawiam!

 
22-01-09 22:48  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Uff jedziemy dalej.

Przemyślałem sprawę z 3segmentami przedziału transportowego i przyjąłem inną taktykę, mianowicie wręgi podkleiłem jeszcze raz na karton 1mm do grubości ok3,7mm [co jak później się okazało było strzałem w dziesiątkę], od środka wręg przykleiłem wydrukowany szary pasek [odcień wyszedł idealnie], dodatkowo podłogę wzmocniłem paseczkami tektury 1mm:


Następnie skleiłem poszycie wewnętrzne z zewnętrznym (jak widać na zdjęciu, na poszycie wewnętrzne nakleiłem paski tektury 1mm [żeby odległość między poszyciami była taka sama]), ze względu, że nie mam, żadnej folii przezroczystą, pozostała mi tylko taka z ,,kieszonek'' na dokumenty (nie jest w pełni przezroczysta[wogóle nic się przez nią nie zobaczy], ale fajnie wygląda ;), każde poszycie wewnętrzne jest za długie, o jakieś 3mm na stronę:


Sklejony pierwszy segment, cz.20, miała za duży obwód [ok.2-3mm] na wrędze 20a, ale co najlepsze na wrędze 20b było dobrze, więc odciąłem trójkąt poszycia z każdej strony. [zresztą w każdym segmencie, któraś ze stron nie pasowała [żeby śmieszniej, to jak cz.31 miała dobry obwód na wrędze 31b, to już dla cz.34 był on za duży [i tak w każdym segmencie, w ruch szedł papier ścierny]]


Dalej wszystko pasowało, prócz wspomnianych wyżej drobnych problemów. Aż do segmentu 34 i psikusa z podłogą(tego nie trzeba chyba komentować)


Niestety nie miałem pomysłu jak to załatać, żeby się nie oznaczało (podłoga ma nie wiadomo jaki kolor), więc zostawiłem z dziurami po obu stronach [i tak przyjdzie nad to krzesełka, a w dodatku będzie tam ciemno i widok tylko z dołu]

A tu widok na podłogę, która na ostatnim segmencie się wznosi, przyczyna prosta, ostatni segment, od dołu idzie już do góry, a ostatnia wręga przedziału u dołu jest tak wysoka jak przedostatnia]


Kolejny problem to pasy desantowe z prowadnicą. Za krótka prowadnica [robiona wg. szablonu]:

Ze względu, że nie miałem więcej tak grubego drutu skróciłem prowadnice do wręg 20b/31a.
A tak przedstawia się sprawa pasów:

Rozwiązaniem było skrócenie o ok.3-4mm pasów (przyczyną mogły być podniesione ławki o ok.5mm [może na którymś zdjęciu widać o ile ławka jest wyżej od miejsca na nią przeznaczonego])

Ostatni segment kabinowy, co do pasowania wnętrza się nie wypowiadam, bo zjadłem na nim dużo nerwów, rysunki tu mówią sobie, a części sobie, kierowałem się tym co jest na częściach, zresztą wg.rysunków cz.42 powinny być przyklejone do dolnej krawędzi wręgi i odwrotnie, u mnie są do górnej [na wrędze było zaznaczone u góry miejsce], dodatkowo wnętrze nie pasuje przekrojem do wręgi 38a, dlatego, że zaginałem je wg wręgi 38b, a tam wzmocnienia [cz.41]wyszły już na bocznej ścianie, na wrędze 38a wyszły by na tej ukośne, ale niestety przez wzmocnienie nie zagnę.


Doklejony kokpit:


I ogólnie to co do tej pory:



Najgorsze chyba mam za sobą...

PS jak widać mam nowy aparat, ze statywem :cool:, więc teraz na zdjęciach widać wszystko i złe zdjęcia nie będą wymówką ;)
PS2 Dzięki jeszcze raz za skany

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
23-01-09 17:03  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Lu   

No proszę, jeszcze trochę i będzie gotowy.
Wszystko da się skleić, jeśli wiesz jak do tego podejść!.
Gratulacje za cirpliwość.

 
23-01-09 19:33  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

A już myślałem, że dawno poległeś :)
Również gratuluję za cierpliwość, ja wpadam w szał jak nie mogę przykleić antenki do kadłuba, a co dopiero by było tutaj...
A i gratuluję też za czystość, nigdzie nie widać plam kleju.I w ogóle wygląda bardzo fajnie!
Mam nadzieję, że dojedziesz do końca.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024