FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
13-09-09 20:56  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Dzięki Alin za linka! Fajnie wygląda ;), chyba przekonałem się dzięki tamtej relacji do naklejania pasków na szkielet [a ten muszę troszkę czyścić...]. Przy okazji tak mnie zmobilizowała tamta relacja, że dzisiaj wycinałem przez 6godzin paseczki, mam kolejne 2segmenty [czyli łącznie 3-12kartek], jeszcze tylko ostatnie 2 i będzie można już sklejać w całość :).


Zapomniałem do ostatniego postu dodać pytanie-Czy macie jakieś pomysły, żeby te "przebarwienia" zatuszować/usunąć?

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
12-06-10 23:32  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Hejka po długiej przerwie ;)

W jednej ze swoich relacji wspomniałem, że mam zamiar skończyć Hindenburga jeszcze w tym roku i zamierzam słowa dotrzymać.... po prostu jak teraz nie skończę to raczej już się nie zmobilizuje by go skończyć (a jak się zmobilizuje to będzie trwać dłuuuuugo).

Wyciąłem już wszystkie paski, których to jest 180..... zajęło mi to rok czasu, postaram się tak długo nie oklejać ;).


Ciąg dalszy nastąpi i to już niedługo, w następnym tygodniu powinienem zacząć oklejać szkielet poszyciem, o ile nie będzie z nim większych problemów.. Jeszcze nie wiem czy robić to tak jak Lukas /z linka Alina/, czy skleić z pasków 2 połówki kadłuba i skleić je ze sobą na szkielecie....

--

Post zmieniony (12-06-10 23:34)

 
15-06-10 21:09  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Hej....
Ja to umiem niszczyć modele, przez głupi szkielet..... Teraz zastanawiam się nad zrobieniem nowego szkieletu.....,ale obowiązkowo z podposzyciem. Jako, że wstawki między żebra z pasków /36, bo to36kąt/ to trochę dużo roboty [no i tytuł, tej relacji trza by było zmienić na: "jak szybko dostać się do psychiatryka".... :( , w końcu to prawie 2000paseczków...], pomyślałem żeby wydrukować same wręgi, po 2 razy i podkleić je na 0,5mm, lub 1mm i wklejać pomiędzy parę sąsiednich wręg piankę do kwiatów sztucznych (taka zielona, jakby ktoś nie kojarzył ;) ) o grubości 23mm /takie są odległości między wręgami/, i przeszlifował do kształtu wręg, a potem takie placki "nabić" na jakąś rurę i byłby całkiem niezłe podposzycie. Przynajmniej paski poszycia by mi się nie zapadały tak jak teraz....

Próbowałem uchwycić na zdjęciach tą "katastrofę", ale jakoś na zdjęciach wygląda to całkiem dobrze...., więc już sam nie wiem, czy lepić nowy szkielet, czy okleić ten..... Jako podpowiedź podam, żeby spojrzeć na krawędzie skrajnych pasków, one przedstawiają mniej więcej wygląd całego tego skrawka poszycia....

Aktualny szkielet ma wręgi jak się okazało nie do końca w "obłości" ten skrawek oparty jest na 11wręgach z czego dwie są za nisko /zapewne z drugiej strony szkieletu są za duże/ i jedna za wysoko....

Macie może jakieś porady, co z tym dalej robić, sklejać, czy nowy szkielet?

--

Post zmieniony (15-06-10 21:12)

 
15-06-10 23:48  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Moim zdaniem wystarczy podeprzeć paskiem tektury miejca łącznia pasków poszycia.Czyli wstawić takie kawałki pomiędzy wręgami. Utworzą one jakby podłużnice na których oprą się miejsca łączenia kolejnych pasków poszycia.Myślę, że na tym etapie da się jeszcze podeprzeć przyklejone już poszycie. Swoją drogą zmobilizowałeś mnie do dokończenia projektu.
Z Poważaniem
Koszałek

 
16-06-10 15:21  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Kolniak 

 - 3

Z tego, co pokazywał autor opracowania, to paski są celowo trochę lużniejsze, aby dać efekt wypukłej obłości. Tyle, że w teorii to wszystko jest proste, a w praktyce łatwiej aby poszycie zamiast być wypukłe, to się zapadało.
Można podpierać poszycie, choć tu sukcesów wielkich nie wróżę. Myślę, że można będzie tuż przed przyklejeniem ostatniego paska całość "nadmuchać" albo już teraz popróbować z miękkim wypełnieniem ze zmiętych chusteczek higienicznych lub czegoś podobnego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024