FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
28-10-08 21:58  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Z tego co słyszałem są problemy z Zshare.

Sprawdź za chwilę pocztę ;)

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
31-10-08 22:17  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

W tym miejscu chciałbym ogłosić pewną zmianę w prowadzeniu relacji. Otóż w wyniku zakulisowych porozumień do relacji przyłączy się Krystian i dzięki temu "zagramy debla". Krystian postanowił budować równolegle ze mną Hindenburga ale w/g projektu z czeskiej strony do której link znajduje się na początku relacji. Ponieważ projekt ma zupełnie inne założenia będzie można porównać i w przyszłości zdecydować który jest ciekawszy. Krystian witam i piłeczka jest po Twojej stronie!! :-)

Z Poważaniem
Koszałek

 
01-11-08 01:13  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Witam

Z powodów zakulisowych szantażów wzajemnych (haha hehe), postanowiłem przyłączyć się do budowy LZ-129 Hindenburg. Ustaliliśmy razem, że taka podwójna relacja z budowy tego niżowego modelu może być ciekawa, tym bardziej, że są to dwa odmienne opracowania tego samego modelu-sterowca. Ja swój troszkę zwaloryzuje (głównie z drugiego opracowania).

Samą budowę zacząłem... o godz.18, od drukowania szkieletu sterowca, nim wydrukowałem, nim porozcinałem części szkieletu, była ok.21:30 i od tej godziny do ok.0:30 naklejałem na tekturę. Szkielet powinno się nakleić na tekturę 1,5mm, ale ja nakleiłem wręgi na 1mm, a podłużnice na 2mm. W sumie poszło mi..prawie 6 arkuszy B3 tektury 1mm!!! i niecałe 2 arkusze B3 2mm, to się nazywa szkielet, wręga co 23mm [49wręg].
Parę zdjęć ,,trochę'' słabej jakości (po 2tubkach butaprenu po 75ml, nic dziwnego, że ręka lata na wszystkie strony).[nie zmieściło mi się na jednej fotce]:


Przez weekend powinienem to wyciąć;), dlaczego tak uważam? Z prostej przyczyny szkielet Bismarck'a wyciąłem w 11godzin [jednego dnia], a że palce bolały tydzień to inna gadka. Tak więc w niedziele powinienem wstawić zdjęcia złożonego na sucho szkieletu.

PS Nie dość, że mi w pokoju śmierdzi to szkielet zajął mi łóżko;)
--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (01-11-08 01:47)

 
01-11-08 12:56  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Alin   

Czesc,
widze ze sie tu buduje muj Hindenburg, to mam pare uwag:



Popravione czensci skieletu, skrocone, bo te pirevzse zadlugie i przecinajo sie.



tu wyznaczone prawidlove przyklejenie obszycia



no i tu wyznaczone, ze nie dobre jest obzsycie nacigac, mialo by ono byc okrogle.

Tu u nas jeden tez buduje:http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=4331&postdays=0&postorder=asc&start=0

No i moje projekty sterowca L-32:http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1972&postdays=0&postorder=asc&start=15

Przeprasam za moje pisanie po polsku.
Alin



Post zmieniony (01-11-08 12:58)

 
04-11-08 00:43  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Dzięki Alin za uwagi., sprawdź pocztę;).


Ja obiecałem w niedziele fotki szkieletu i bym dotrzymał słowa gdybym nie skończył go składać ok.24 i dodatkowo miał naładowane akumulatory.

Wręgi: (96połówek+3pełne wręgi-ale było wycinania):


I już sklejone połówki:


Oraz porównanie wielkości modelu[szkieletu] sterowca w skali 1:200 do modelu[szkieletu] Bismarcka też 1:200, niemcy mieli pomysły, stworzyć sterowiec wielkości pancernika, aha wymiary B to 125,5x18xok.11, a sterowca ok. 123x22x22, wychodzi, że sterowiec był większy ;) :

A tu wczorajsze zdjęcie ukazują złożony na sucho szkielet, razem z B:


Tak więc model robi ogrooomne wrażenie.

Podstawkę już można powiedzieć, że mam, będzie stał na 2 słupkach, na zdjęciach można zobaczyć w jednej z podłużnic otwory, na 2 tulejki mosiężne śr.8mm, z gwintem M6.(słupki są oddalone od siebie o ok.30cm)


Jako, że mam bzika na punkcie porządnego podpodszycia, i ten model będzie je miał, będzie to raczej zrobione tak jak na szkicu [wręga to 36kąt], jak obliczyłem, potrzeba mi ok.1700pasków z tektury 1mm i długości 23mm (czyli ponad 40metrów) i do tego tyle samo ,,blaszek'' z tektury 1mm, ale piwnej na równo z wręgami, zamiast sterowca wyjdzie mi jeszcze pancernik ;).



PS Już na samą myśl o robieniu podpodszycia mi się odechciewa go...
PS2 Przepraszam za jakość zdjęć, ale mam nadzieje, że już nie długo będę miał porządny aparat.

Krzysiek może Ty coś teraz zaprezentujesz? (mi trochę czasu zejdzie na ,,opancerzaniu'')

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (04-11-08 00:59)

 
12-11-08 21:35  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Witam w kolejnej części relacji. Ponieważ Krystian o ile mi wiadomo dalej walczy ze szkieletem to przedstawiam kilka zdjęć z budowy mojego sterowca. Poniżej segmenty od 1-5 z przyklejonymi statecznikami. Na tym etapie budowy należało je już przykleić ( chociaż utrudniają pracę ) bo po kilku kolejnych segmentach trudno by już było dosięgnąć ręką wewnątrz aby je prawidłowo ustawić. Problemów żadnych nie stwierdziłem. Pewnym mankamentem jest dosyć wiotkie poszycie na które ze względu na brak podłużnic należy bardzo uważać. Dużym utrudnieniem ( ale może tylko dla mnie ) są wąskie paski łączące 3-4 mm.

, ,
Poniżej segmenty od 1-6. wraz z wnętrzem. Wszystko pasuje idealnie. Bardzo trzeba uważać na nagniatanie linii zagięć poszycia . Każda niedokładność jest natychmiast widoczna po połączeniu z kolejnym segmentem.
,
W chwiliobecnej pracuję nad najdłuższym segmentem ponad 40cm w jednym kawałku. Projekt przewiduje tylko dwie wręgi - na początku i na końcu , ale znając już wiotkość poszycia dopasowałem jeszcze dwie wręgi nr 24 i 27 są to kopie bezpieczeństwa - a w projekcie są to wręgi części dziobowej. Pasuja jednak do segmentu 7 i myślę że skutecznie wzmocnią go. Proszę o uwagi i ewentualne propozycje. W dalszym ciągu proszę o patent w retuszowaniu krawędzi wyciętych okienek o które pytałem kilka postów wyżej.
Z Poważaniem
Koszałek

Krystian oddaję Ci głos! ;-)

--

 
13-11-08 10:16  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie to wygląda!
Tylko sie martwię,czy nie odwiedzą Cię "smutni panowie" z zapytaniem,czy aby nie budujesz w domku bomby...;-)

Ale poważnie:
Model bardzo nietypowy i tym bardziej interesujący.
Z niecierpliwością oczekuję na dalsze postępy w budowie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-08 18:03  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Alin   

Czesc, nowy free plan Hindenburga tutaj



Post zmieniony (13-11-08 18:03)

 
13-11-08 19:10  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Właśnie to jest najfajniejsze w relacjach Koszałka, że te modele są nietypowe ;) Wychodzi bardzo ładnie obu Panom budowa tego sterowca! Czekam na dalsze aktualizacje :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
13-11-08 20:27  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Cześć ALIN
Pięknie dziękuję. Takich rysunków brakowało mi, ponieważ w projekcie z którego buduję brak jest rysunków montażowych. Te plany będą bardzo pomocne!.
Dziękuję
Z Poważaniem
Koszałek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024