FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
03-09-08 10:20  Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witam i od razu zwracam się z prośbą do Moderatorów o pozostawienie wątku w Dziale Głównym przez kilka dni .

Chciałbym zapytać Kolegów , czy bylibyście zainteresowani zakupem i użyciem do budowy waloryzowanych modeli kartonowych plastikowych elementów takich jak koła , gąsienice , beczki , figurki , etc .Cena może okazać się konkurencyjna w stosunku do laserowo wycinanych elemntów , jakość no cóż , oceńcie sami.
Koła do tygrysa I i sturmtigera z wahaczami i ośką .
(Po przerobieniu i wstawieniu odpowiednich tulei dystansowych oraz wymianie wahaczy można zastosować do King Tigera , Jagdtigera i późnej Pantery)






A to juz bardziej hard core`owa sprawa , zapowiedź na najbliższą przyszłość , metalowe tracki w wersji wczesnej . Cena jeszcze nieznana .


Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (03-09-08 11:12)

 
03-09-08 10:37  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A czy to jest jeszcze modelarstwo kartonowe ?

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
03-09-08 10:57  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Homiku , a czy dodatki do kartonów są modelarstwem kartonowym ?
Ile procent kartonu powinno być w modelu żeby został kartonowy ?
A cjanoakrylowanie elemntów z późniejszym szlifowaniem ? Doprowadzamy karton do konsystencji podobnej do plastiku i obrabiamy podobnie jak plastik . W końcu są także ci , którzy bazują na kartonówkach by budować modele używając różnych materiałów .
Poza tym takie elementy dają powtarzalność . Ot i zrobiliśmy sobie off topic .

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (03-09-08 11:12)

 
03-09-08 11:02  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Te koła i gąsienice to piękna sprawa. Jestem jak najbardziej ZA. Zresztą rozmawialiśmy już na ten temat na GG i znasz moje zdanie.

P.S. Jeśli gąski do Tigera będą kosztować tyle ile powiedział mi Piterpanzer, myślę, że laserówki, przynajmniej w tym przypadku, tracą dla mnie sens istnienia:-D

--



Post zmieniony (03-09-08 11:27)

 
03-09-08 11:16  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Świetny pomysł - nie kleiłem pancerki, bo wymiękałem przy kołach i gąsienicach, ale teraz ......... ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
03-09-08 11:59  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bo kartonową pancerke trzeba "czuć";-) Cały kunszt pancerniaka kartonowego to umiejętność wykonania z kartonu podwozia - zarówno kół jak i gąsienic:-)

A nowość - jak każda - będą na nią chętni na pewno. Mnie to osobiście nie dotyczy, ja staram sie budować modele kartonowe. I może to długo trwać - w końcu największa frajda z samego procesu sklejania:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-09-08 12:00  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Jestem całym sercem za. Kartonowi ortodoksi nie muszą wcale z tego korzystać, a mam wrażenie, ze ci, którzy dotychczas unikali pancerki ze względu na żmudność prac przy podwoziu, teraz chętniej wezmą się za takie modele. Ja sklejam dla siebie i liczy się dla mnie efekt i zabawa, a nie "kartonowość". Czasami mam depresję ślęcząc nad kółkami i gąskami i chętnie bym z tego uczucia zrezygnował :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
03-09-08 17:00  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dziękuję Kolegom za wyważone uwagi i wpisy .
Właśnie to jest piękne , że o jak by nie patrzeć dwuznacznych dla kartonu dodatkach potrafimy rozmawiać spokojnie. Dla Stuga liczy się radość sklejania , nawet długiego ,dla kogoś innego powtarzalność elementu , niekoniecznie kartonowego ,dla innego oszczędność czasu w budowie serii modeli np z rodziny pz III, IV czy tygrysów . Mam świadomość , że takie niekartonowe dodatki będą budzić u jednych emocje czy to ze względu na kartonową wiarę czy to ze względu na ryzyko utraty rynku dla laserowych dodatków , kto inny z nich skorzysta ,a tak czy inaczej nie zawojują rynku , tak jak tego nie zrobiły laserowo cięte gąsienice czy elementy fototrawione .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-09-08 17:08  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dodam jeszcze, że ogólnie rzecz biorąc dodatki zaprezentowane przez Piterpanzera wyglądają bardzo efektownie i co wazne, są wykonane na wysokim poziomie - co nie zawsze udawało się producentom podobnych elementów drewnianych lub wycinanych laserowo:-)

Im większy wybór mozliwości - tym lepiej. I o to chodzi:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-09-08 18:42  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Jak dla mnie gąski wygladają zachęcająco ;] a jeśli cena będzie konkurencyjna to z pewnością wybiorę plastiki

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024