FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
03-09-08 21:52  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Koa mogą być ale gąskm troche za sztucznie wyglądają lepsze kartonowe. Metalowe zdecydowanie nie nadaja sie do kartonu.

 
04-09-08 10:34  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Baki 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

witam panowie generalnie buduje RC ale kartony to moja pasja jeszcze z dzieciństwa i do tej pory lubie czasem coś wydłubać z kartonu zamiast z balsy. W świecie kartonu zaczyna dziać sie podobnie jak w modelach samolotów RC. Kończą się ludzie którzy budują a powstaje rzesza "kupowaczy" gotowych modeli. Uwarzam że modelarstwo kartonowe powinno zostać modelarstwem kartonowym jak będziecie sobie tak upraszczać robote to za pare lat wasze modele będzie można budowac podobnie jak te zabawki w kinder niespodziance. A w modelarstwie chyba nie o to chodzi.

--

 
04-09-08 10:57  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Baki - o co chodzi w modelarstwie, na to każdy modelarz sam sobie odpowiada . Do tej pory rozmowa była wywazona, bez ekstremistów z żadnej strony. Po co wsadzasz kij w mrowicho?? Chcesz kleić to klej, kupować to kupuj, ale nie deprecjonuj postaw innych niż Twoja.

--

Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Post zmieniony (04-09-08 10:58)

 
04-09-08 11:15  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
siedem   

W trące swoje trzy grosze. Podobnie jak kolega Jac. dotychczas nie sklejałem pancerki, właśnie ze względu na mozolną pracę z gąsienicami. Dysponując plastikowymi gąsienicami na pewno się na jakiś czołg skusze.
Dla mnie to jest modelarstwo, które sprawia mi przyjemność i nie ma to dla mnie znaczenia czy modelarstwo jest kartonowe w 100% czy w 80%.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
04-09-08 13:44  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Grzesio   

Podpisuję się pod tym obydwiema ręcamy - jest z kartonu wiele fajnych modeli czołgów, które chętnie bym sobie popełnił - ale jak pomyślałem o dłubaniu kół, a zwłaszcza gąsienic, to mi ochota z miejsca przechodziła...

Pzdr

Grzesiu

 
04-09-08 14:10  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Łosiu, gdzie Ty widzisz ten kij ? ;-) To raczej Twoje słowa są ostrzejsze niż wpis Baki.
Mam podobne zdanie do Baki. Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem. Kto chce może stosować całe gotowe elementy , kto nie ,to na razie tego nie musi. Jak będzie za 10 lat ? Czy będą jeszcze tradycyjne wycinanki ? Się zobaczy. ;-)
Cała sztuka w kartonowym modelarstwie jest w tej przyjemności samodzielnego tworzenia (wycinania, formowania, klejenia itd) elementów modelu. Nawet tych uciążliwych elementów jak koła, gąsienice i inne drobności . Dla mnie nie ma znaczenia czy gotowe akcesoria są fototrawione, cięte laserem czy odlane z plastiku lub metalu, dla MNIE zastosowanie tych gotowców nie daje satysfakcji . Jak chciał bym składać model z elementów to nadal pozostał bym przy plastikach. Wyjątkiem w tej regule są owiewki kabin i metalowe skomplikowane anteny i siatki.
Zapewne kartonowy gąski wyglądają gorzej, ale zrobiłem je samodzielnie.
To moje zdanie w tym temacie inni mogą mieć odmienne. Skoro te akcesoria powstają to znaczy, że jest na nie zapotrzebowanie.

--


 
04-09-08 14:49  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Baki 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ja wyraziłem tylko swoje zdanie bo chyba po to jest forum. Nikomu niczego nie narzucam tyle tylko że we wszystkim nalezy zachować umiar i wg mnie model kartonowy jak nazwa mówi powinien być kartonowy. No i sama sztuka budowania powinna pozostać sztuką. Nie można sprowadzić modelarstwa kartonowego do kinder niespodzianki. Oczywiscie to wasza sprawa jak chcecie budowac model czy robic samodzielnie czy używać gotowców.Mozna pójść na jeszcze większą łatwizne i po prostu kupić model gotowy.

 
04-09-08 15:38  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Porównanie do jajka niespodzianki powiedziałbym że nie sprawia wrażenia zbyt pozytywnego :-) Gdyby ktoś mi wprost powiedział że to co robie to zaprzeczenie sensu modelarstwa i sprowadził porównując do tak infantylnych rzeczy to bym się obrazil :-)

Sorry jak źle Ciebie zrozumiałem, jakiś przewrażliwiony ostatnio jestem...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
04-09-08 16:46  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Baki - masz rację - akurat ja , chcąc mieć sklejony czołg - chętnie kupiłbym go gotowego :D
Jestem okrętowcem , i tu staram się przykładać dużą uwagę sklejając model. Ale czasami na półce chciałbym mieć samolot , czy czołg . Samolot nie jest trudny - więc mam kilka latadeł . Lecz oglądając czołg dostaję gęsiej skórki widząc pojedyncze ogniwa gąsienic , która składa się jeszcze z kilku części ....
Czołg chętnie skleiłbym jako odskocznię od okrętu . I ja osobiście chętnie kupię takie gotowe gąsienice ( bo koła jakoś skleję :P )
Co do gotowych elementów powiem tak - jeżeli kleję model , by widac było ,że jest on kartonowy - staram się gotowców albo nie używać , albo używać tylko takie , które z kartonu wpływałyby na słabszą wizualność modelu . Jeżeli kleję model , by go postawić na półce jako zabawkę - wykorzystuję dodatki na maxa . I tyle ... Pozdrawiam !! Frytosław :)

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
04-09-08 23:02  Odp: Akcesoria do modeli - nie tylko plastikowych - nowość !
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Panowie, ale można robić i gąski w postaci taśmy, co przy odpowiednim uplastycznieniu daje świetne efekty [bodaj Sturmtiger wykonany przez Maria].

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024