FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-09-08 17:41  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

>Mimo braku większego zainteresowania relacją...
Nie ma to jak dobry humor ;-)
>Ze słabnącą nadzieją nadal czekam na uwagi...;-)
Z rosnącą nadzieją nadal czekam na... czas kiedy będę tak czysto kleił modele ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-09-08 18:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

MARIUSZU - oznaką dobrze wykonywanego modelu jest brak wpisów osób niezaangażowanych w temat bezposrednio, aczkolwiek ciągle podpatrujących, co tam znowu udłubałeś:-) A dłubiesz fajnie, miło te wszystkie zdjęcia oglądać. Sądzę, że komentarze "och, ach" Cię nie interesują, a ponieważ nie mam nic więcej do dodania, to już czekam na efekt finalny:-) Zapowiada się, że będzie pięknie:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-09-08 19:48  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kabinka, jak powstała kabinka. Ja chcę wiedzieć:-))))
A uwagi... Jakie uwagi ja nie mam uwag, super!!!!!!!!!!!!!


--

MiSza

Post zmieniony (10-09-08 19:52)

 
10-09-08 21:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A ja mam uwagę. Aparat montażowy z klocków lego? Mariuszku, chłopcy w Twoim wieku do takich celów wykorzystują butelki po piwie lub wódce. No... mały samolocik to może kieliszek albo korniszon. Ale klocki lego... eeeee. Zmień to szybko, żebyś się potem nie musiał wstydzić przed kolegami.

p.s.
Jak zrobiłeś kabinkę?

--
serwusik

 
10-09-08 21:53  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
::Grzegorz_S::   

:D:D:D ale żartowniś z Ciebie:D brak zainteresowania relacją - a te ponad 3000 odsłon to kto nabił - sam nie dałbyś rady - palce od klikania by Ci się zmęczyły, a poza tym masz zajęte bo perfekcyjnie kleisz.
pozdrawiam
||Grzegorz_S||

--

 
11-09-08 09:25  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ha!
A jednak ! ;-)

Najwięcej pytań padło pod adresem kabinki.
Odpowiadam:
Już wyjściowo postanowiłem wykonać oszklenie kabiny, bo bladoniebieskie nieprzezroczyste imitacje szyb mnie wkurzają.Przypominają mi wraki stojące wokół Muzeum Wojska Polskiego z trudem naśladujące piękne kiedyś samoloty...
Początkowo nastawiałem się nawet na wykonanie kopytka i tłoczenie z folii, ale ostatecznie z wrodzonego lenistwa ;-) postanowiłem uprościć sprawę; po "analizie" oszklenia zauważyłem,że widoczne będą jedynie dwa krótkie ( po ok. 2-3 mm) nacięcia folii.
Zatem pomalowałem ramy oszklenia po drugiej stronie tuszem kreślarskim na czarno. Po wycięciu miejsc w ramach na szyby podkleiłem całość cienką folią - taką do rzutników ( foliogramy).
Zrobiłem jednak przy tym drobny błąd - odradzam moim naśladowcom podklejanie folią tylnego fragmentu odsuwanej limuzynki kabiny - to ta część nieprzezroczysta.Ja podkleiłem, a krzywizna w którą należy zagiąć w tym miejscu tą część powoduje silne sprężynowanie i tendencję do prostowania się...
No i na fotkach widać,że w tym miejscu rama oszklenia odstaje od kadłuba...;-(

Ale wracając do kabinki - po ostatecznym wycięciu oszklenia z ramą najpierw uformowałem ją przed przyklejeniem do kadłuba.Używałem przy tym kleju CA - a w zasadzie "oparów"-by uniknąć zmatowienia szyb. I tak pojawił się gdzie-niegdzie drobny biały nalot, ale zlikwidowałem go delikatnym drapaniem i malowaniem oszklenia od środka lakierem nitro.
Tak powstałą kabinkę przykleiłem hermolem do kadłuba.
Odradzam przyklejanie na CA , bo "bankowo" zmatowieje oszklenie od środka!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-08 09:48  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mariusz napisał:
"Odradzam przyklejanie na CA , bo "bankowo" zmatowieje oszklenie od środka!"

A gdzie tam, trochę wprawy i wszystko da się zrobić. Ja kleję osłony kabin (i w kartonówkach i plastikach) tylko na CA i jakoś jeszcze nigdy mi nie matowiały.

--

 
11-09-08 10:17  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...ale Ty masz "trochę wprawy" , a ja nie bardzo ;-(

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-08 11:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mariusz, nie przesadzajmy;-) Tu naprawdę nie trzeba wielkiej filozofii. Wystarczy tylko nauczyć się ostrożnego i oszczędnego dozowania kleju. W/g mnie, w tym konkretnym przypadku, najlepszy do nakładania kleju jest jakiś ostry nożyk. CA najlepiej nakładać jest na sam jego czubek, a potem punktowo na element.

--

 
11-09-08 12:31  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fakt!
Ja robię to tak:
Wyciskam kroplę CA na monetę. Maczam w tym czubek igły lekarskiej i nakładam.Staram się zauważyć przyrost grubości czubka igły - byleby nie wisiała na końcu kropla kleju ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024