FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-09-08 10:20  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki za miłe słowa!
Z tą "odpoczynkowością" modeli w skali 1:50 to sprawa złudna...
Można mieć takie wrażenie mając w rękach wycinankę z 30-40 części. Ale biorąc się do pracy nad modelem trzeba się nieżle nagimnastykować. I wcale te modele nie są łatwiejsze od dużych...;-)
Zachęcam do konentowania,chętnie pogadam ze wszystkimi o modelu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-09-08 16:31  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,cóż , nikt nie chce nic powiedzieć ;-)...

A ja tymczasem poprawiłem jak umiałem kliny na osłonie silnika:

A robiłem to tak:
-dość gruba warstwa lakieru nitro na osłonę ( kilka cienkich warstw w odstępach czasowych - do połysku)
-białą farbką namalowałem/wyrównałem kontury klinów ( jeśli coś było nierówno,to po wyschnięciu wydrapałem nierówności wąskim ostrzem ( skalpel nr 11).
-po dobrym wyschnięciu położyłem kolejną warstwę lakieru nitro( jeszce bardziej się błyszczy ;-) ).
-czerwoną farbką namalowałem wnętrze klinów - tutaj także nierówności były wydrapywane).

Nawiasem mówiąc przeglądając fotki w internecie spotkałem się z kilkoma wersjami malowania fw mjra Grafa. Sam już nie wiem,która była właściwa dla tej maszyny z konkretnym Wk.nr...
Z uporem maniaka zachęcam nadal do wyrażania swoich opinii ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-09-08 12:16  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
kari   

...jak zachęcasz, ... to proszę bardzo :-) .
Efekt dotychczasowej pracy (dynamicznej:) bardzo, bardzo, ... :-)
znalazłem takie malowanie osłony w "foczce" mjr. Grafa:
w kolorze;
http://www.grimshaworigin.org/images/NorthAmerica/Focke-Wulf_190.jpg
i czarno-białe;
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 17.imageshack.us/img217/9679/fivevd0.jpg

wniosek: na obu ilustracjach wyraźnie widać jednolity kolor (prawdopodobnie biały?) na przedniej części osłony silnika;
sugestia: możesz w swoim modelu pomalować osłonę (jak na rys. i foto) i będzie OK :-)
Pozdrawiam i kibicuję.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-09-08 12:26  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Brawa za poprawę malowania! Wyszło świetnie! Oglądam dalej...
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
07-09-08 08:43  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Hmmm...
Dzięki za fotki! Poza innym kolorem czołowego pierścienia ( biały ? ),wygląda na to,że także osłona silnika malowana była inaczej ( na żółto ?). Zatem korekt malowania byłoby więcej.Jak jeszcze doda się konieczne poprawki osłon km-ów na grzbiecie skrzydeł ( patrz relacja Messera), to model należałoby w ogóle przemalować...;-(
Jeszcze jedno - na kolorowej fotce zalinkowanej przez Kari'ego kamuflaż złożony jest z 2 odcieni szarego zatem... Echhhhh...

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (07-09-08 09:44)

 
07-09-08 11:02  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i powstały skrzydła:

Raczej z mojej przyczyny powstały drobne i widoczne niedociągnięcia, ale widać także błąd druku - wszystkie osłony mechanizmów km-ów na grzbiecie skrzydeł zostały wydrukowane w jednym-ciemnozielonym kolorze.
Wszystkie powyższe da się skorygować.
Osłony bliższe kadłubowi - oczywiście lekko tłoczone ;-)

Any questions...? ;-)

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (07-09-08 11:02)

 
07-09-08 13:23  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajna robótka, powiem szczerze, że po cichu liczyłem na coś z gatunku: poodcinane stery, wnęki podwozia itd, ale i bez tego wygląda bardzo fajnie, do koleckji pięćdziesiątek w sam raz. No i fajnie, że podjęłeś wyzwanie retuszu przesunięć kolorków. Myślę że w tym przypadku to najważniejsze, co mogłeś poprawić. Trzymam kciuki !!!

--

 
08-09-08 12:36  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Panczo - dzięki za uznanie , ale w tak małych modelach już nie miałbym serca dłubać takch "atrakcji".Więc poprawiam tylko rzeczy niezbędne.

A tymczasem skrzydła zostały doklejone do kadłuba i pięknie oprofilowane ;-) :

Zrobiłem też kabinkę:

Jak ktoś jest zainteresowany jak powstawała kabinka to mogę powiedzieć... ;-)
A jak nie, to już niedługo będzie następny odcinek relacji...;-(

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-09-08 10:38  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mimo braku większego zainteresowania relacją ;-) kontynuuję ją uparcie.
Powstało podwozie.Na poniższym zdjęciu wraz z "aparatem montażowym" w postaci podstawek z klocków lego ( nieocenione ;-) ) .

A tak to wygląda od spodu:

Widoczny także podkadłubowy pylon do podwieszeń.
Co do podwozia , to zanotowałem,że drut goleni głównej podwozia wykonany według szablonu był trochę za długi.Propozycja,by wykonać imitację siłownika wciągania podwozia z oferowanej w wycinance oklejki upadł po przymiarkach ; element tem miałby średnicę goleni podwozia, a ponadto długość jego nie dawałaby odpowiedniego kąta ustawienia goleni wobec płata... Wkleiłem zatem najpierw golenie z kołami do płata pod właściwymi kątami, a następnie z igły lekarskiej wykonałem imitacje siłowników. Punkty mocowania wszystkich elementów podwozia wzmocniłem kropelkami/oparami SG.
Okazało się także,że trochę za długie są osłony podwozia głównego - po przymiarce zostały skrócone.
Także zbędnym wydaje mi się wykonanie klapek/osłon kół podwozia w postaci powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej - wszak przy otwartym podwoziu te właśnie klapki pozostawały w pozycji "zamknięte",przylegając do poszycia skrzydła...Ja za późno się o tym przekonałem,wykonałem klapki z wszystkich elementów - i po przyklejeniu na miejsce dość wyraźnie wystają poza powierzchnię płata... ;-(
Wniosek - wykorzystać należy jedynie poszycie zewnętrzne klapek.
Co do pylonu podkadłubowego - brak uwag-wszystko było ok.

Wykonałem jeszcze drobne antenki pod kadłubem ( drut miedziany śr. 0,2 mm,malowany):


Acha - przy robieniu kół podwozia spostrzegłem,że wymiar przekroju koła na szablonie nijak sie ma do średnicy części w wycinance.Zatem musiałem zadać odpowiednie pytanie http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=5932&t=5932&filtr=0 i po uzyskaniu odpowiedzi zrobiłem chyba dobre kółka...?

Ze słabnącą nadzieją nadal czekam na uwagi...;-)

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (10-09-08 10:48)

 
10-09-08 11:20  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak zrobiłeś kabinkę????

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024