FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-08-08 09:49  [R/G] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witam wszystkich w mojej nowej relacji !
Relacja ma być szybka i dynamiczna.Tak sobie postanowiłem, a wszystko to w celu treningu "silnej woli" ;-) ;P
Trochę też,by "odreagować" ślimaczące się w nieskończoność inne moje relacje ;-)

Tytułowy model jak już wspomniałem w tytule wątku to wycinanka zamieszczona w nr 2/2004 Kartonowego Hobby ( ANSWER ) , nawiasem mówiąc serii już nieistniejącej ( lub zawieszonej).
Wycinanka zawierała parę samolotów - drugim ( pierwszym? ) był P 38J Lightning,którego budową zamęczałem Was już kiedyś...klik
Tradycyjnie-okładeczka:

Aby pierwszy odcinek serialu był kompletny i pasjonujący zapodaję niniejszym fotkę pierwszego elementu,wykonanego z cz.nr.1 , czyli prosty walec stanowiący okapotowanie silnika:

Mogę z całą satysfakcją i zadowoleniem stwierdzić,że wszystko pasowało idealnie! :D
Tyle tytułem wstępu.Mam nadzieję,że relacja będzie się podobała...
Czekam na Wasze głosy :P

--

Post zmieniony (07-06-11 12:09)

 
31-08-08 12:44  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

No relacja teoretycznie rozpoczęta, ale nie widzę zdjęcia podklejonych wręg ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-08-08 13:20  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Szczegóły mniej pasjonujące,by nie powiedzieć nudne , celowo pominąłem. ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-08-08 21:40  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Teraz juz wiem, po co tak uparcie szukales informacji nt. "Foki" :) Tylko myslalem, ze bedziesz jakas na A-5 w 1:33 przerabiac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-08-08 22:13  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To tak dokładne dane są potrzebne do sklejenia pięćdziesiątki ? ;-)
Czy jednak modelik będzie "podrasowany" ?

--


 
01-09-08 07:14  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Monster sQbee   

Miło będzie popatrzyć, tym bardziej , ze to kolejna 50-tka w której podkleiłem wręgi.

 
01-09-08 07:31  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Wychodzi na to że tych P39 wyszło jednak nieco więcej ;-) Trochę się wprawdzie spóźniłem na Lightninga ale na Fokę tez chętnie popatrzę ;-)

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
01-09-08 14:01  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki serdeczne za liczny "odzew" i jeszcze liczniejsze odwiedziny wątku ( od wczoraj ponad 600...8) ).

Już odpowiadam"
Raduss - Modelik chcę wykonać tak,aby nie przypominał zabawki , w jakiś tam swój sposób chcę go "podrasować" , choć to określenie trochę na wyrost ;-) Na pewno spróbuję wykonać przezroczystą kabinkę.

Sprudin - nic straconego , możesz mojego P 38 J wciąż obejrzeć klikając w pomarańczowy "klik" w pierwszym poście ;-).

Ale wracajmy do modelu.
Następny w kolejności segment wykonany przeze mnie to cz. 11 (okapotowanie silnika w kierunku"do przodu").

Tutaj popracowałem nieco nad wytłoczeniem powierzchni,tak by możliwie najlepiej uzyskać zaokrąglenie( trzonkiem pędzla na gumce ).Jak sie okazało w tym segmencie wręga "A" była za duża,ą przednia wręga 11A wymagała oszlifowania pod kątem ( krzywizna poszycia).Stwierdziwszy brak wręgi na tylnej powierzchni kolejnego segmentu ( jak niżej) dodałem widoczne na zdjęciu paseczki papieru,które w przyszłości mają za zadanie ułatwienie przyklejenia właśnie kolejnego segmentu.

Przypomniało mi się jeszcze coś: przed rozpoczęciem wycinania części zaimpregnowałem wycinankę rozcieńczonym lakierem Nitro.

Na zakończenie części silnikowej wykonujemy jeszcze drobny segmencik z cz.12.
Tutaj także było tłoczenie poszycia.Wręga 13,będąca jednocześnie imitacją charakterystycznego wentylatora pasuje dobrze,zwłaszcza po dobrym "wtrłoczeniu" poszycia.
W tak zwanym "międzyczasie" skleiłem kolejny ( doogonowy tym razem) segment z cz.2.
W tym momencie stwierdza się,że obie jego wręgi są za małe...(części C i D ).

Po sklejeniu do kupy wyszło takie coś:

Aby jednak nie popaść w samouwielbienie i nie spocząć na laurach,stwierdziłem takie coś:


Jak widać czerwono-białe kliny namalowane na osłonie zaczynają coraz bardziej się "rozjeżdżać" idąc ku dołowi segmentów ;-(

Zaczynają się duże schody... ;-( ( a miało być tak pięknie... ;-) )

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (01-09-08 14:08)

 
01-09-08 21:23  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Tłoczonko górą!! Oglądam i kibicuję:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
02-09-08 09:42  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,jak dynamicznie - to dynamicznie:
Kolejne segmenty kadłuba.
Na tym etapie okazało się, że wszystkie kolejne wręgi były za małe...Niby niewielka wada, ale ile było dodatkowej roboty...;-(
Ale w końcu się udało i kadłub gotowy:

Jak widać błyszczy się bardzo,a to dlatego,że bez umiaru malowany lakierem nitro - okolica silnika i krzywych kolorowych klinów szczególnie - powstał pomysł poprawienia tego "zonk'a" ;-) ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-09-08 10:19  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

50-ki są faajne, a że wręgi nie pasują, cóż trzeba przyjąć to jako standard. Tylko w jednym modelu w tej skali wszystkie wręgi mi pasowały (Me-262 z Kartonówki GPM - model pomniejszony z 1:33 projektu AWOT-a).
Podoba mi sie ta Foczka, siedze i obserwuje zmagania.

--
KMH Sokół Radom

 
02-09-08 12:01  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A ja nie rozumiem takiego podejścia:-)
Nie można twierdzić, że w skali 1:50 niepasujące wręgi to standard, bo usprawiedliwiamy tym samym autorów modeli - oczywiście błąd błędowi nierówny - 0,5 mm a 2 mm to spora różnica:-). Co to za problem skleić chociażby kadłub surówki? To w końcu kilka obiektów walcowatopodobnych:-)

Wytykanie takich niedokładności to nie złośliwość ze strony modelarza, tylko zwyczajne uwagi, które należy przemyśleć i wyciagnąć z nich wnioski. Człowiek bierze sobie takie maleństwo na warsztat, żeby odreagować stres związany z innym projektem, znacznie wiekszym i (być może) sprawiającym kłopoty, a tutaj wpada z deszczu pod rynnę:-)

Powodzenia Mariusz, walcz:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-09-08 12:09  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

StuG!
...z ust mi wyjąłeś ;-) !

Swoje uwagi i refleksje dotyczące za małych wręg opisałem w relacji z budowy MC200 Saetta,też 1:50. ( można sprawdzić klikając w link w "gotowych" - tam,na dole... ;-) )

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (02-09-08 12:10)

 
02-09-08 12:44  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Nikogo nie zamierzam usprawiedliwiać, chyba się po prostu przyzwyczaiłem do tych błędów klejąc modele w tej skali ;-) Za tym, żeby te fajne modeliki były dobrze zaprojektowane podpisuję się obydwoma ręcami i nogami, bo lubie je kleić.
Mariusz - sorki za to, że taki oftop mi wyszedł.
I powodzenia - obserwuje dalej

--
KMH Sokół Radom

 
02-09-08 20:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A w modelach w skali 1:100 które kleję wręgi zawsze pasują idealnie. Nie wiem czemu te pięćdziesiątki maja taka przypadłość.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-09-08 09:28  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pędzimy dalej...;-)
Kadłub gotowy-pora zwieńczyć go ogonkiem z przyległościami ( myślę o kółku ogonowym).


Uwagi:
Statecznik pionowy radzę dobrze spasować przed przyklejeniem.U mnie jakoś tak odchylał się od pionu ku tyłowi,zatem musiałem trochę popodcinać przed przyklejeniem.Stateczniki poziome - bez uwag ;-)
No,może trochę nie udało mi się ładnie wytłoczyć końcówek statecznika lewego-trochę się pozaginało i wygląda,jakby przy lądowaniu coś uderzyło w końcówkę i ją wgniotło... ;-( Prawdopodobnie zbyt szybko i mocno tłoczyłem ;-) )

Kólko ogonowe składa się z kilku małych części, a w wycinance jest jeden mały rysunek jak ten element wykonać ( przy szablonach do drutu). Całość wymaga dużej wyobraźni , a jeszcze lepiej poszukania fotek oryginalnych części.
Ale jak widać w końcu można to zrobić .

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-09-08 12:14  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kiedyś "toto" kleiłem, nawet była relacja, o tu:
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=67592&t=67538#reply_67592
Czeka Cię jeszcze kilka niespodzianek po drodze, na przykład pomylone kolorowy owiewek uzbrojenia na skrzydłach. Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w klejeniu. Czekam na efekt końcowy.

 
04-09-08 08:37  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Messer - dzięki wielkie za wsparcie.
Dzięki Twojej relacji wszyscy mamy przedsmak efektu końcowego.
Ja jednak powalczę z przesunięciami druku klinów na osłonie silnika,no i jak wspomniałem zrobię oszklenie kabinki.
Widzę także,że nie wykonałeś przewidzianych w wycinance podwieszeń - a przewidziane są 3 ( ! ) dodatkowe zbiorniki paliwa. ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-09-08 10:26  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pora na kolejny odcinek serialu ;-)
Przykleiłem elementy obudowy km-ów na grzbiecie kadłuba przed kabiną pilota. ( cz.10 + 2x 10a ).



Jak widać cz.10 ma dość złożony kształt wymagający ostrożnego i dokładnego uformowania i retuszu.
No i okazało się,że jednolite szare zabarwienie zasłania "wcześniejszy" kamuflaż ( powinien być podział kolorów w obrębie cz.10) oraz szczytowy kiin czerwono-biały.
No,cóż klin trzeba będzie odtworzyć zwłaszcza,że zamierzam wprowadzać poprawki w "kilnach" ;-)
Nawet widać już pierwsze prace w tym kierunku ; wymyśliłem sobie pomalować dość solidnie lakierem nitro - do połysku - osłonę silnika.Następnie będzie malowanie białych konturów.Ewentualne nierówności można będzie zdrapać bezpiecznie cienkim ostrzem.

Ale kamulażu ( ciemnozielona plama) nie będę już odtwarzal...;-(
--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (04-09-08 10:42)

 
04-09-08 20:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Widac, że lubisz te 50-tki i trzeba przyznac że wychodzą Ci świetnie :D. Sam również jestem wielbicielem tej skali i jak wiekszośc z nas kleję je jako modele "odpoczynkowe" ale jak się okazało można nimi coś zdobyc na konkursach. Wielkie było moje zdziwienie gdy mój maleńki Siemens-Shuckert zdobył brąz na konkursie w Kruszwicy... no ale grunt to czerpac radosc z budowy :D
Powodzenia w dalszych zmaganiach z foką ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-09-08 10:20  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki za miłe słowa!
Z tą "odpoczynkowością" modeli w skali 1:50 to sprawa złudna...
Można mieć takie wrażenie mając w rękach wycinankę z 30-40 części. Ale biorąc się do pracy nad modelem trzeba się nieżle nagimnastykować. I wcale te modele nie są łatwiejsze od dużych...;-)
Zachęcam do konentowania,chętnie pogadam ze wszystkimi o modelu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-09-08 16:31  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,cóż , nikt nie chce nic powiedzieć ;-)...

A ja tymczasem poprawiłem jak umiałem kliny na osłonie silnika:

A robiłem to tak:
-dość gruba warstwa lakieru nitro na osłonę ( kilka cienkich warstw w odstępach czasowych - do połysku)
-białą farbką namalowałem/wyrównałem kontury klinów ( jeśli coś było nierówno,to po wyschnięciu wydrapałem nierówności wąskim ostrzem ( skalpel nr 11).
-po dobrym wyschnięciu położyłem kolejną warstwę lakieru nitro( jeszce bardziej się błyszczy ;-) ).
-czerwoną farbką namalowałem wnętrze klinów - tutaj także nierówności były wydrapywane).

Nawiasem mówiąc przeglądając fotki w internecie spotkałem się z kilkoma wersjami malowania fw mjra Grafa. Sam już nie wiem,która była właściwa dla tej maszyny z konkretnym Wk.nr...
Z uporem maniaka zachęcam nadal do wyrażania swoich opinii ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-09-08 12:16  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
kari   

...jak zachęcasz, ... to proszę bardzo :-) .
Efekt dotychczasowej pracy (dynamicznej:) bardzo, bardzo, ... :-)
znalazłem takie malowanie osłony w "foczce" mjr. Grafa:
w kolorze;
http://www.grimshaworigin.org/images/NorthAmerica/Focke-Wulf_190.jpg
i czarno-białe;
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 17.imageshack.us/img217/9679/fivevd0.jpg

wniosek: na obu ilustracjach wyraźnie widać jednolity kolor (prawdopodobnie biały?) na przedniej części osłony silnika;
sugestia: możesz w swoim modelu pomalować osłonę (jak na rys. i foto) i będzie OK :-)
Pozdrawiam i kibicuję.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-09-08 12:26  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Brawa za poprawę malowania! Wyszło świetnie! Oglądam dalej...
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
07-09-08 08:43  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Hmmm...
Dzięki za fotki! Poza innym kolorem czołowego pierścienia ( biały ? ),wygląda na to,że także osłona silnika malowana była inaczej ( na żółto ?). Zatem korekt malowania byłoby więcej.Jak jeszcze doda się konieczne poprawki osłon km-ów na grzbiecie skrzydeł ( patrz relacja Messera), to model należałoby w ogóle przemalować...;-(
Jeszcze jedno - na kolorowej fotce zalinkowanej przez Kari'ego kamuflaż złożony jest z 2 odcieni szarego zatem... Echhhhh...

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (07-09-08 09:44)

 
07-09-08 11:02  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i powstały skrzydła:

Raczej z mojej przyczyny powstały drobne i widoczne niedociągnięcia, ale widać także błąd druku - wszystkie osłony mechanizmów km-ów na grzbiecie skrzydeł zostały wydrukowane w jednym-ciemnozielonym kolorze.
Wszystkie powyższe da się skorygować.
Osłony bliższe kadłubowi - oczywiście lekko tłoczone ;-)

Any questions...? ;-)

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (07-09-08 11:02)

 
07-09-08 13:23  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajna robótka, powiem szczerze, że po cichu liczyłem na coś z gatunku: poodcinane stery, wnęki podwozia itd, ale i bez tego wygląda bardzo fajnie, do koleckji pięćdziesiątek w sam raz. No i fajnie, że podjęłeś wyzwanie retuszu przesunięć kolorków. Myślę że w tym przypadku to najważniejsze, co mogłeś poprawić. Trzymam kciuki !!!

--

 
08-09-08 12:36  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Panczo - dzięki za uznanie , ale w tak małych modelach już nie miałbym serca dłubać takch "atrakcji".Więc poprawiam tylko rzeczy niezbędne.

A tymczasem skrzydła zostały doklejone do kadłuba i pięknie oprofilowane ;-) :

Zrobiłem też kabinkę:

Jak ktoś jest zainteresowany jak powstawała kabinka to mogę powiedzieć... ;-)
A jak nie, to już niedługo będzie następny odcinek relacji...;-(

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-09-08 10:38  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mimo braku większego zainteresowania relacją ;-) kontynuuję ją uparcie.
Powstało podwozie.Na poniższym zdjęciu wraz z "aparatem montażowym" w postaci podstawek z klocków lego ( nieocenione ;-) ) .

A tak to wygląda od spodu:

Widoczny także podkadłubowy pylon do podwieszeń.
Co do podwozia , to zanotowałem,że drut goleni głównej podwozia wykonany według szablonu był trochę za długi.Propozycja,by wykonać imitację siłownika wciągania podwozia z oferowanej w wycinance oklejki upadł po przymiarkach ; element tem miałby średnicę goleni podwozia, a ponadto długość jego nie dawałaby odpowiedniego kąta ustawienia goleni wobec płata... Wkleiłem zatem najpierw golenie z kołami do płata pod właściwymi kątami, a następnie z igły lekarskiej wykonałem imitacje siłowników. Punkty mocowania wszystkich elementów podwozia wzmocniłem kropelkami/oparami SG.
Okazało się także,że trochę za długie są osłony podwozia głównego - po przymiarce zostały skrócone.
Także zbędnym wydaje mi się wykonanie klapek/osłon kół podwozia w postaci powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej - wszak przy otwartym podwoziu te właśnie klapki pozostawały w pozycji "zamknięte",przylegając do poszycia skrzydła...Ja za późno się o tym przekonałem,wykonałem klapki z wszystkich elementów - i po przyklejeniu na miejsce dość wyraźnie wystają poza powierzchnię płata... ;-(
Wniosek - wykorzystać należy jedynie poszycie zewnętrzne klapek.
Co do pylonu podkadłubowego - brak uwag-wszystko było ok.

Wykonałem jeszcze drobne antenki pod kadłubem ( drut miedziany śr. 0,2 mm,malowany):


Acha - przy robieniu kół podwozia spostrzegłem,że wymiar przekroju koła na szablonie nijak sie ma do średnicy części w wycinance.Zatem musiałem zadać odpowiednie pytanie http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=5932&t=5932&filtr=0 i po uzyskaniu odpowiedzi zrobiłem chyba dobre kółka...?

Ze słabnącą nadzieją nadal czekam na uwagi...;-)

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (10-09-08 10:48)

 
10-09-08 11:20  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak zrobiłeś kabinkę????

 
10-09-08 17:41  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

>Mimo braku większego zainteresowania relacją...
Nie ma to jak dobry humor ;-)
>Ze słabnącą nadzieją nadal czekam na uwagi...;-)
Z rosnącą nadzieją nadal czekam na... czas kiedy będę tak czysto kleił modele ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-09-08 18:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

MARIUSZU - oznaką dobrze wykonywanego modelu jest brak wpisów osób niezaangażowanych w temat bezposrednio, aczkolwiek ciągle podpatrujących, co tam znowu udłubałeś:-) A dłubiesz fajnie, miło te wszystkie zdjęcia oglądać. Sądzę, że komentarze "och, ach" Cię nie interesują, a ponieważ nie mam nic więcej do dodania, to już czekam na efekt finalny:-) Zapowiada się, że będzie pięknie:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-09-08 19:48  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kabinka, jak powstała kabinka. Ja chcę wiedzieć:-))))
A uwagi... Jakie uwagi ja nie mam uwag, super!!!!!!!!!!!!!


--

MiSza

Post zmieniony (10-09-08 19:52)

 
10-09-08 21:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A ja mam uwagę. Aparat montażowy z klocków lego? Mariuszku, chłopcy w Twoim wieku do takich celów wykorzystują butelki po piwie lub wódce. No... mały samolocik to może kieliszek albo korniszon. Ale klocki lego... eeeee. Zmień to szybko, żebyś się potem nie musiał wstydzić przed kolegami.

p.s.
Jak zrobiłeś kabinkę?

--
serwusik

 
10-09-08 21:53  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
::Grzegorz_S::   

:D:D:D ale żartowniś z Ciebie:D brak zainteresowania relacją - a te ponad 3000 odsłon to kto nabił - sam nie dałbyś rady - palce od klikania by Ci się zmęczyły, a poza tym masz zajęte bo perfekcyjnie kleisz.
pozdrawiam
||Grzegorz_S||

--

 
11-09-08 09:25  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ha!
A jednak ! ;-)

Najwięcej pytań padło pod adresem kabinki.
Odpowiadam:
Już wyjściowo postanowiłem wykonać oszklenie kabiny, bo bladoniebieskie nieprzezroczyste imitacje szyb mnie wkurzają.Przypominają mi wraki stojące wokół Muzeum Wojska Polskiego z trudem naśladujące piękne kiedyś samoloty...
Początkowo nastawiałem się nawet na wykonanie kopytka i tłoczenie z folii, ale ostatecznie z wrodzonego lenistwa ;-) postanowiłem uprościć sprawę; po "analizie" oszklenia zauważyłem,że widoczne będą jedynie dwa krótkie ( po ok. 2-3 mm) nacięcia folii.
Zatem pomalowałem ramy oszklenia po drugiej stronie tuszem kreślarskim na czarno. Po wycięciu miejsc w ramach na szyby podkleiłem całość cienką folią - taką do rzutników ( foliogramy).
Zrobiłem jednak przy tym drobny błąd - odradzam moim naśladowcom podklejanie folią tylnego fragmentu odsuwanej limuzynki kabiny - to ta część nieprzezroczysta.Ja podkleiłem, a krzywizna w którą należy zagiąć w tym miejscu tą część powoduje silne sprężynowanie i tendencję do prostowania się...
No i na fotkach widać,że w tym miejscu rama oszklenia odstaje od kadłuba...;-(

Ale wracając do kabinki - po ostatecznym wycięciu oszklenia z ramą najpierw uformowałem ją przed przyklejeniem do kadłuba.Używałem przy tym kleju CA - a w zasadzie "oparów"-by uniknąć zmatowienia szyb. I tak pojawił się gdzie-niegdzie drobny biały nalot, ale zlikwidowałem go delikatnym drapaniem i malowaniem oszklenia od środka lakierem nitro.
Tak powstałą kabinkę przykleiłem hermolem do kadłuba.
Odradzam przyklejanie na CA , bo "bankowo" zmatowieje oszklenie od środka!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-08 09:48  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mariusz napisał:
"Odradzam przyklejanie na CA , bo "bankowo" zmatowieje oszklenie od środka!"

A gdzie tam, trochę wprawy i wszystko da się zrobić. Ja kleję osłony kabin (i w kartonówkach i plastikach) tylko na CA i jakoś jeszcze nigdy mi nie matowiały.

--

 
11-09-08 10:17  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...ale Ty masz "trochę wprawy" , a ja nie bardzo ;-(

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-08 11:45  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mariusz, nie przesadzajmy;-) Tu naprawdę nie trzeba wielkiej filozofii. Wystarczy tylko nauczyć się ostrożnego i oszczędnego dozowania kleju. W/g mnie, w tym konkretnym przypadku, najlepszy do nakładania kleju jest jakiś ostry nożyk. CA najlepiej nakładać jest na sam jego czubek, a potem punktowo na element.

--

 
11-09-08 12:31  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fakt!
Ja robię to tak:
Wyciskam kroplę CA na monetę. Maczam w tym czubek igły lekarskiej i nakładam.Staram się zauważyć przyrost grubości czubka igły - byleby nie wisiała na końcu kropla kleju ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-08 16:32  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

A ja używam do tego celu Kropelki. Może to i reklama, ale za jakość się płaci. Kropelka nie zostawia nalotu. Do szlifowania kół wystarczy jednak oczywiście jakiś zwykły SG.
Pozdrawiam!
PS. Nie jestem związany w żaden sposób z producentem kleju ;), a moja opinia wynika tylko z własnych doświadczeń z różnymi klejami SG.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
12-09-08 08:51  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rafale Ż!
Ja właśnie mam w szufladzie Kropelkę... Jest to najzwyklejszy klej CA,taki jak i superglu't.
On też daje zmatowienie oszklenia ( no , przynajmniej takiej ofermie jak ja... ;-) ).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-09-08 11:41  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Milowymi krokami zbliżamy się do końca relacji.
Wykonane zostało śmigło z kołpakiem:

Kołpak wykonany z wycinanki - może nie do końca ma idealny kształt ;-)
Po sklejeniu szlifowany-malowany nitro-szlifowany-malowany farbą-szlifowany-malowany farbą na gotowo.
Parę słów odnośnie wycinanki: łopaty śmigła były wydrukowane przedziwnie - przednia (?) powierzchnia czarna z żółtą końcówką, tylna zielona -dość jasna...
Doznałem zawrotu głowy i rozterki, ale ponownie zadałem pytanie,które rozwiało wątpliwości:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=5967&t=5967&filtr=0
Skleiłem też dodatkowy zbiornik paliwa:

On też moim zdaniem nie ma właściwego kształtu ; na zdjęciach i planach wydaje mi się,że powinien być niesymetryczny w rzucie z boku - koniec powinien być lekko uniesiony w kierunku kadłuba...
Ponadto w wycinance oferowane są 3 ( ! ) zbiorniki dodatkowe-także do podwieszenia pod skrzydłami...
Wybrałem wariant z pojedynczym zbiornikiem pod kadłubem - taki najczęściej widziałem na zdjęciach i planach.

Zatem model już na ukończeniu.
Własciwie to pozostało już tylko wstawić galerię gotowego modelu - to już niebawem!

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (12-09-08 11:48)

 
12-09-08 18:16  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Kołpaczek miodzio!!! :)))

W mojej relacji Chevroleta zobaczysz elementy sklejane za pomocą Kropelki bez śladu nalotu. Nie ma pojęcia dla czego u Ciebie coś tam się brudzi - kleisz bardzo ładnie i czysto! Miło się taką relację ogląda!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
12-09-08 20:34  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Łopatami śmigieł nie ma się co przejmować - ja je przemalowywałem w dwóch różnych Fokach, w jednej 109-tce i w Jak-u-3. Na szczęście Hellcat miał prawidłowe malowanie śmigieł. Czekam na galerię końcową.

 
16-09-08 14:47  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż, nadszedł czas na galerię końcową:






Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (16-09-08 15:01)

 
16-09-08 14:55  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Bardzo sympatyczny modelik ulepiłeś, bardzo!
A galeria jak żywa!
Gratulacje!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
16-09-08 15:03  Odp: [relacja i galeria] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uff,trochę się zacinałem ze wstawianiem fotek,ale w końcu się udało ( ? ).
Mam nadzieję,że będzie się podobało...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-09-08 16:56  Odp: [relacja i galeria] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Bardzo mi sie podoba foczka szczegolnie ze takie malenstwo a taki duzy z niego wyszedl samolot.
Piekna. Moje gratulacje.

--
pozdro.


 
16-09-08 17:09  Odp: [relacja i galeria] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Gratuluję zakończenia budowy modelu! Wygląda świetnie! Bardzo mi się podoba! :)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024