FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 16Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-09-08 00:44  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Nie doceniałem trudności tego maluczkiego modelu - no, może prócz podwozia.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
09-09-08 10:50  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nity moim zdaniem są ok.( choć wypatrzyłem jeden ;-) )
Czy mi sie wydaje,czy ta "buła" którą właśnie pięknie wykonałeś , nie zasłania częściowo wizjera? Czy nie powinna być krótsza?
Ale i tak fajnie wygląda!

Co prawda ostre światło faktycznie wyolbrzymia kolor retuszu i wszelkie nierówności ,ale myślę,że w realu wygląda to lepiej.
Ja sobie radzę z tym malując model lakierem nitro , który wygładza wszelkie nierówności,tym bardziej im więcej warstw się położy ;P ;-) ;-)
A na koniec niweluję połysk malując natryskiem ( aerograf ) model lakierem matowym.

A Ty co zrobisz...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-09-08 17:09  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

"Buła" nie zasłania wizjera, aczkolwiek jest "na styk" - to "robota" cienia:-). Mogłem przesunąć ją jeszcze w lewo o 0,5 mm, ale teraz wszystko jest przytwierdzone na amen:-). Nitów nie widać, bo są praktycznie całe przykryte przez ten element. W każdym razie jest ich kilkanaście.

W świetle dziennym rzeczywiście wszystko lepiej wygląda (z wyjątkiem mnie:-))

Nierówności są bardzo niewielkie, prawie niewyczuwalne - dopiero dotykając można się o tym przekonać:-) A lakierowanie mnie (a właściwie modelu) nie ominie - najpierw połysk Model Master, potem mat Pactry. Ale do tego jeszcze trochę czasu zostało...

Model faktycznie jest skomplikowany - co zresztą widać na zdjęciach, a co kłóci się z opinią autora projektu:-). Jak na razie wszystko pasuje jednak idealnie lub, jak to miało miejsce z cz. 12 i cz. 11, wymaga minimalnych korekt. Jednakże początkującym odradzam go zdecydowanie:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-09-08 15:01  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Porcupine   

Bo tak złośliwie napisałem, żebyś myśłał że prosty, a tu masz ........ babo placek! Teraz klej jak ci się zachciało. hi...... hi.
Z pozdrowieniami dla całego wszechświata modelarskiego. Marek!



Post zmieniony (07-01-09 14:08)

 
12-09-08 01:39  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Marek - to się fachowo nazywa "chłyt małtetindody" (z chińskiego:-))

Dzisiaj mała aktualizacja poczynań...

Powstał falochron.

Przed umocowaniem falochronu musiałem przykleić nity znajdujące sie pod nim (potem byłoby to nieco trudniejsze). Jednocześnie zastosowałem inną technikę retuszu. Na kartę telefoniczną (śliski materiał), naniosłem trochę rozwodnionej farby. Następnie lekko zwilżonym patyczkiem do szaszłyków "łapałem" wycięty nit, wkładałem na moment do farby i odsuwałem na bok. Daje to jak na razie najlepsze rezultaty a zarazem jest chyba najszybszą metodą retuszu takich małych nitów (i pewnie nie tylko ich).

Na koniec drobnica - trąbka;-)

Wszystko świetnie pasowało, chociaż nad rysunkiem montażowym musiałem chwilkę posiedzieć (ale raczej ze względu na pomroczność jasną we własnej łepetynie:-))

Męczę się aktualnie nad reflektorami...

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-09-08 08:47  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pamiętaj:
Reflektory mają świecić ;-) ;P !
Moim zdaniem metoda tłoczenia odbłyśnika w folii aluminiowej z foremek do ciasta ( gruba folia ) jest warta zainteresowania...

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (12-09-08 11:57)

 
14-09-08 14:02  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jako stary konserwatysta, ortodoks i doktor mąciwoda preferuje póki co inną metodą wykonywania odbłysników. Robię je z samoprzylepnej folii, a kształt standardowy - ścięty stożek. Im mniejsze reflektory, tym gorzej oczywiście - a właśnie tak jest w T-37.

Mają średnicę 4 mm, ale jakoś udało mi się je sklecić:-)

Żaróweczki (słabo je tutaj widać) zrobiłem jak zwykle z końcówek lampek choinkowych, wcześniej zdzierając z nich farbę:-) Nie wiem czy jeszcze będę coś przy tych reflektorach dłubał, ale jeśli będą jakieś zmiany - to kosmetyczne:-)

W końcu udało mi się również skończyć reflektor tylny.

Ten jest jeszcze mniejszy - 3 mm, ale technika wykonywania pozostała identyczna jak poprzednio. Czerwoną szybkę zrobiłem z dwóch sklejonych ze sobą lakierem kawałków koszulek foliowych, które zakupiłem w Auchan (całe 1 zł za 4 zestawy po 8 kolorów przeroczystyych-kolorowych folii). Żarówka tym razem ze spiłowanej końcówki szpilki:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-09-08 15:05  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Ależ to sa maleństwa :-) Piękna praca :-)
Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
15-09-08 10:29  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Do "epitetów" dodałbym jeszcze:
harcore'owiec ;-)
W takich maciupeństwach imitacje żarówek - kto to zobaczy? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-09-08 17:20  Odp: [Relacja] Lekki czołg pływający T-37A - ORLIK 4/08
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Dwunastokrotny zoom optyczny ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 16Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024