FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
09-03-10 13:37  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Koła nieco przerobione ..."Kołpak" ( młotek wybijak sreberko i kulka łożyskowa ) Trójkąciki łaczące się ze szprychami koła musiałem poprzycinać (ale to chyba troche z mojej winy) nie mam wprawy w robieniu tego tupu kół (może ma ktos jakiś patent jak po kolei to robić by wyglądało dobrze ?) jak równo powyginać te szprychy? poza tym zeszlifowana wykałaczka i na jej koniec kropelka wikolu... tyle o kołach....Reflektor poprawiłem odciąłem szybki przykleiłem na nowo żarówki na wikol.Jak wszystko wyschło znowu upadły i sie odkleiły więc już zostawiłem i nie poprawiałem juz.Zrobiony został klakson (chyba tak na to trzeba powiedzieć) i pojedynczy reflektor który znajduje sie na przodzie kadłuba....Przypomina troche kapliczke :) Tylko cztery częśći są oryginalne , reszte zrobiłem samemu."Kapliczke" trzeba było przyciąć o jakiś centymetr.Cały reflektor jest ruchomy.

--

Post zmieniony (05-06-10 14:22)

 
26-05-10 20:21  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Co do koła to niewiele ma ono wspólnego z rysunkiem.Bardziej wzorowałem się na fotografii i wedle niej docinałem części lub robiłem swoje.Co do następnego elementu był nawet w miarę jednak jest pusty w środku i nie wiem co teraz zrobić.Może macie jakieś pomysły...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
26-05-10 21:46  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Powinieneś mieć jeszcze dwie części do każdego z wózków, które przykryją ów szparę między ścianami.




--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
26-05-10 21:58  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kwiatku masz rację.A ja się zastanawiałem do czego to jest :P dzięki...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
26-05-10 22:26  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Koła napinające - szacun:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-06-10 15:15  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Witam ...Chciałem popaćkać trochę model pigmentami... część po prawej jest już wstępnie przy waloryzowana... nigdy tego nie robiłem i chciałem zasięgnąć jakiś porad jak najlepiej to zrobić...ja zmoczyłem trochę element wodą,potem pędzelkiem nakładałem pigment...ma ktoś może jakiś patent jak to lepiej zrobić ??

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
24-04-12 17:03  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich i na wstępie przepraszam obserwatorów wątku związanego z T-26 za tak długą rozłąke z Wami i modelem.Jednak ostatnio coś mnie tknęło by model reaktywować.Wyjąłem z szafy więc kartonową bryłę oczyściłem z kurzu i zabrałem się za dalszą budowę :)



--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
24-04-12 17:06  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Prawie dwa lata ale najważniejsze, że jest kontynuacja. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-04-12 17:18  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bartek - wielkie mi szczęście uczyniłeś w plugawym serduchu mym:>
"Owózkowane" koła wyglądają jak najbardziej OK.

Widzę, że moje przerwy nie sa znowu az takie długie:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-04-12 20:11  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cieszę się że jeszcze ktoś pamięta moje wypociny :) Aktualnie sklejam resory cz.34 to tych elementów jest tylko polowa.Czyli na tylko jedną strone modelu.Elementy wykonam mniej wiecej wg. fotografii.

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024