FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-11-09 16:52  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam to znowu ja ... Naszła wena na klejenie :) oto fotki z prac ... Reszta klapek i rolki podtrzymujące ... z rolek nie jestem zbytnio zadowolony , troche koślawo powychodziły :)



--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
15-11-09 21:20  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Następnym elementem jest obudowa CKM-u (CKM jest ruchomy)...Standardowo była ona niedokładna 58c za krótka,cz 58 zrobiłem od podstaw.Troche super glue , wikolu w szpary szlifowania i w miare jakoś to wygląda...



--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
26-11-09 16:31  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Dalej walcze z wieżą,część oryginalną musiałem zrobić po swojemu od podstaw,oryginał był naklejony na tekture,nie pamiętam czy tak trzeba było czy to zrobiłem wedle własnego uznania.Część miała po bokach wystające zakładki które ciachłem skalpelem , chyba były zbędne lub zbyt duże.Na czernej fotografi wystające białe elementy to szablon,dolne zdjęcie to gotowa część,która była troche korygowana zanim została przyklejona (cz.jest dodatkowo naklejona na kartke papieru ).Co do gąsek to mam problem bo część 55b trzeba nakleić na 1mm tekture i nie wiem jak wyciąć w nich te otwory...co prawda są też paski...jednak narysowane są one na tylnej okladce modelu przez co są śliskie.

Oklejejąc wieże naddało się trochę materiału (zdjęcie środkowe)... nie mam pojęcia jakim cudem wszystko starałem sie prosto naklejać.Na zdjęciu dolnym delikatna szpara...co ona tam robi ? nie wiem nie pytajcie :) Część w której będzie działo troche trzeba było podocinać poszlifować...

Chcąc odpocząć od wcześniejszego elementu wziąłem się za koła zębate.Cz. 32a porozcinałem bo troche ją przerobie,wedle jednej fotografii.Cz.32d pomine a z 32e postaram sie powycinać białe pola( na fotografi były one wklęsłe a nie wystające) Zobaczymy co z tego wyjdzie ...Zastanawiam się co to jest 37d na oryginalnych fotach jej nie widze i czemu 32a ma taki mały otwór do wycięcia skoro 32e ma dotykać kadłuba.A jęśli powiększe otwór i brakie elementu 32e na koła zębate ??co o tym wszystkim myślicie ??:P

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
26-11-09 17:44  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bartek - podziwiam za walkę, ja już chyba bym dostał zawału połączonego z ziejącą z pyska pianą - wszak takiego gniota trudno sklejać, w dodatku w szeroko rozumianym standardzie:-) Ale całkiem nieźle Ci idzie, walcz dalej, ja poczekam jeszcze na porządne opracowanie tego jednego z moich ulubionych czołgów:-)

Co do gąsek, to daj sobie spokój z tymi, które zamieszczono w opracowaniu, bo to śmiech na sali:-) Kształt z grubsza podobny, wygląd traka z sufitu, otwory także, grubość jak bochny chleba:-) Narobisz się, a efekt może być niesatysfakcjonujący. Proponuję zaopatrzyć się w gąski autorstwa QNia - http://fk.konradus.com/modele/modele.php (fanatyk kartonu nr 5) - prawidłowo wykonane będą ozdobą tego modelu, zapewniam:-) Chociaż wątpię, by zgrały się zęby kół napędowych:-)

Wieża całkiem nieźle wychodzi, chociaż nad szparą z boku a szczególnie spodem wieży bardziej bym popracował, by nie wyskakiwały takie farfocle:-) Jeśli zamontujesz wieżę na kadłubie to może się ona teraz trochę chybotać...

W kołach napędowych żadnej części 37b nie powinno być - między jedna tarczą a drugą nie ma nic takiego, ale domyślam się, skąd autor to wziął - ogólnie rzecz ujmując zasugerował się rysunkami (rzutami) nie konfrontując ich z rzeczywistym obiektem. Nie wiem jak wygląda wewnętrzna część koła napędowego (chodzi o tarczę) w tym modelu, ale powinna być pełna, w odróżnieniu od pięcioramiennej zewnętrznej:-)

Ze zdjęć części i rysunku wynika, że otwór jest po prostu za mały, lub też tuleja 32e za duża (zbyt duża średnica). Sprawdź to - zobacz, jaki ma otwór wewnętrzny talerz koła napędowego - jeśli taki sam, jak cz. 32a, to zmniejsz średnicę tulei, natomiast, gdy otwór będzie większy - zwiększ również otwór w cz. 32a. By uchronić się przed niespodzianką, o która pytasz, najpierw sklej koło napędowe na tulei, a potem przymierz do części 32a. Od razu zorientujesz się, jak ma być umiejscowiona ta część. Można to także stwierdzić prościej - zmierz długość tulejki, sprawdź gdzie skończyłaby się, gdyby była w środku a gdzie gdyby była na zewnątrz i porównaj z szerokością błotnika... koło na pewno poza błotnik nie może wyjść.

W ogóle jak patrzę na ten rysunek złożeniowy koła napędowego to mi cieknie mocz po kolanie... jak wygląda na tym rysunku cz. 32c, a jak w rzeczywistości?:> Gdzie to przykleić??

Pozdrawiam


--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-11-09 15:54  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

StuG...jeśli chodzi o koło zębate to sprawa mniej więcej wygląda jak w przypadku Twojego 7 Tp ...tak samo musze wygiąć ramiona a na nie nakleić trójkąciki...co do gąsek Qn-a rozumiem że mam je wydrukować...jednak nie moge ustawić odpowiedniej wielkości w PDf-ie ( myślałem o paskach ) ...Poza tym nie wiem czy farba na papierze do drukarki nie rozmaże się...Ale zaryzykuje ...bo oryginalne elementy jakoś mnie nie przekonują ...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
28-11-09 19:31  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wie ktoś może jak wygladają wizjery (peryskopy) w środku wieży T-26 ... Jakaś fotografia rysunek ? Nie moge znaleźć

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
29-11-09 20:19  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Znalazłem jak dotychczas tylko takie coś - http://www.thetankmaster.com/english/afv/parola_3.asp. Niestety, jest to wersja T-26 z wieżą cylindryczną, a nie stożkową, więc wiarygodność a tym bardziej przydatność tego materiału może być dyskusyjna. Może Ci się jednak na coś przyda. Poszukam jeszcze jakby co.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-12-09 15:11  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Następnymi elementami są jakieś części odsilnikowe,bynajmniej tak myśle...Ale co do czego,gdzie co i jak to pojęcia nie mam...Siatkę wykonałem z jakiegoś filtra od opla kadeta (którą sprezentował mi kumpel) :P Część na zdjęciu w lewym dolnym rogu , składa się z pasków...jeden pasek to trzy z kartki drukarskiej sklejonej bcg i pomalowanej (pomysł Qn)...Wykonałem też peryskopy (wizjery) oraz zaczepy wieży wykonane z drutu ...Pozdrawiam



Stug dzęki za foto ...może zdołam coś podobnego ulepić...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
18-12-09 09:18  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

miło pooglądać
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
11-02-10 16:21  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Co do wieży... od jej spodu nakleiłem jeszcze jeden dodatkowy pierścień co by sie nie kolebotała na wszystkie strony... zasłoniłem szpare o ktorej wczesniej rozprawiałem.Zawiasy do włazów mam zamiar przerobić na takie jak oryginalne ... Zastanawiam się czy okrągły właz nie był obracany ... Co do wydechu ... musiałem przerobić rure która łączy wanne z wydechem a mianowicie przyciąć ją i to sporo ku wejściu do wanny.Cały model został onitowany... Podczas retuszu wypadł mi z ręki pędzelek :)co widać na fotce... i wylała się woda na podklejone koła jezdne ..z deka sie powyginały ... o zgrozo jakaś klątwa została puszczona na ten model :/

--

Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...



Post zmieniony (09-03-10 14:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024