FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-07-08 16:10  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tzn.klapa by sie tak nie wyginała gdybym nie poretuszował jej wewnetrznej części akrylami.Myślalem o podklejeniu zawiasów,ale jakoś uszło to potem mojej uwadze,następne jednak zostaną podklejone.Pozdrawiam.

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
19-08-08 00:33  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po przerwie spowodowanej wakacyjnym wyjazdem powstała następna klapka.Trzeba było ją troche przerobić.Ponieważ nachodziła na nity znajdujace sie z boku



--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
22-09-08 22:07  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Troche minęło od ostatniego wpisu,ale to za sprawą przeszkód jakie napotkały mnie na drodze sklejania.Lub domyślania się gdzie co i jak w rys.montażowych..No ale jakoś się udało....16k trzeba rozciąć,16j poninąłem,bo nie umiałem tak wyprofilować 17g częściowo zrobiłem z pasków aluminiowych po puszce.Większa część ze zdjęcia środkowego to część zrobiona od podstaw(to chyba zbiornik a łuski)mniejsza część do niczego nie pasuje.Czarna częśc pocisku to papier od drukawki zwinięty z walec plus koniec pocisku to oszlifowana i obcięta wykałaczka...Lufa jeszcze w budowie ale niewiele zostało.







--

Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...



Post zmieniony (22-09-08 22:09)

 
12-10-08 15:10  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wieża cd...do wieży przykleiłem wizjery oraz przyciąłem końcówki pocisków,z tego wzgledu że dolne poszycie sie nie chciało wkąponować :) Poza tym dodatkowy element lufy który wykonałem nie był dokładny i musialem go rtoche przyciąć(co widać na 4 fotce)
Dwie ostatnie fotki na samym dole....częśc po lewo musze wykonać po swojemu...częśc po prawo też dokladna nie jest..jest ona lało stabilna lata na wszystkie strony...nie wiem jak sie to będzie prezentowało po sklejeniu wszystkich części...







--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
25-11-08 22:41  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po dłuższej przerwie,spowodowanej brakiem chęci w klejeniu tego jakże niedokładnego modelu ......powstały karabiny...



Lufy powstały z igieł lekarskich spust i coś obok niego z drutu ...

CDN ...

--

Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...



Post zmieniony (26-11-08 15:34)

 
26-12-08 15:09  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siedzenia zostały troche przerobione,nie było z nimi większego problemu.Z dodanych elementów to tylko wykałaczka w środku papierwowj tulejki zeszlifowana na cieńszą,fotele się luźniej obracają poprostu.



Dalej powstawały reflektory...ale żebym nie miał za łatwo to troche nie były one za dokładne to raz,dwa nie udało mi sie zrobić odpowiedniej podkówki imitujacej klosz odblaskowy,jednak jakoś powstała [nie bardzo mi sie to podoba],,,,i na koniec pracy oderwała mi się jedna żarówka [była klejona na super glue] i teraz nie wiem co zrobić,bo lata po całym reflektorze.



--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
10-01-09 14:55  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,powoli trwa nitowanie modelu,nity pokryje jeszcze warstwą caponu co by utwardzić by nie odpadały przy doktykaniu i ruszaniu modelem.



--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
14-02-09 22:29  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam po przerwie...zakończyłem budowe nastepnego włazu,nie jestem z niego do końca zadowolony.Pocieszające jest tylko to że na żywo wygląda lepiej niż na fotografiach...



Czarna strzałka oznacza przycięcie włazu o jakiś milimetr [Bynajmniej tak to wyglada na oryginalnych fotografiach].Biała natomiast pokazuje rozwiązanie autora wycinanki.

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
14-02-09 23:02  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A może by ten właz zrobić jeszcze na odpowiednią szerokość z raz z rezerwy koloru, a ten pociąć na nity?

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
15-02-09 10:34  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam Kacie,nawet nie ma takiej opcji bym robił od nowa ten właz,chce już ten model mieć jak najszybciej za sobą.Tym bardziej że jeszcze będę miał poroblemy z wieżą i układem jezdnym bo brakuje części... Pozdrawiam

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024