FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-03-08 15:42  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Mariusz gdzieś przemknęła mi przed oczami folia w kolorze o którym mowa więc jeżeli okaże się że faktycznie ta szyba ma mienić się złotawo brązowym kolorkiem postaram się ponownie odświeżyć pamięć i dorwać ją.
Pomysł z pomalowaniem jak dla mnie ciekawy i na pewno sprawdzę go żeby zobaczyć czy dam radę coś takiego zrobić.

Dziś super skromnie i brzydko, czyli wnęki podwozia i uzbrojenia oklejone jakże egzotyczną tekturą 0.5 mm boże jak ładnie to wygląda ... bleee ;-).

Dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają przejście białego łączenia w białą narysowaną linie (lewa strona lina wydrukowana prawa miejsce łączenia), czyli jedno z moich wstępnych założeń.








Pozdro ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
09-03-08 15:53  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"Egzotyczna" tektura 0,5 mm...Ale ten nadruk : nitrogliceryna...
Zapowiada się "wybuchowa" relacja! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-08 16:36  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

http://dlr.thexhunters.com/black_projects/011_9.jpg
http://dlr.thexhunters.com/black_projects/007_5.jpg
Może nie jest to wyrazisty żółtawy kolor, ale moim zdaniem na idealnie przeźroczyste to też nie wygląda. Nie mniej jednak, jakkolwiek to zrobisz kibicuję Ci, bo to bardzo piękny samolot i ciekaw jestem końcowego efektu. Powodzenia-czekam na dalszy ciąg prac i foty.
Pozdrawiam.

--

 
11-03-08 09:27  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To i ja dorzucę od siebie:
http://www.airliners.net/photo/USA---Air/Lockheed-F-117A-Nighthawk/1317879/M/

W ogóle na tej stronce można znaleźć dużo świetnych fotek tego samolotu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-03-08 16:39  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
kari   

Chęć dążenia BERP-a do doskonałości w budowie jest tak silna, że jednym z większych wyzwań rzeczywiście będzie dobór odpowiedniego oszklenia.



Pod fotkami widniał zapis :

<Special coatings on the cockpit canopy glass make the panels appear as metallic surfaces to radar.>

... co w moim nieudolnym ;-) tłumaczeniu oznacza:

<specjalną powłokę naniesioną na płycie szkła owiewki kokpitu o wyglądzie metalicznej powierzchni (anty?) radarowej :-)

Jeżeli coś pokręciłem to przepraszam :-)

Dodatkowo (na drugiej fotce) widać w przedniej części owiewki charakterystyczne "tęczowe" przebarwienia.

Pozdrawiam.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-03-08 17:12  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
Krzysiek D. 

 

A może by oszklenie z miki wyłupać. W końcu kolorek podobny.



Post zmieniony (11-03-08 17:13)

 
11-03-08 19:47  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Widzę ze zdjęć które zamieściłeś w części pierwszej że zabawę z tym modelem zacząłeś od sklejenia górnych i bocznych części kadłuba. Kiedyś zrobiłem ten model i powiem Ci że największe problemy miałem ze spasowanie wszystkich części poszycia kadłuba ze sobą tzn. dolnych, bocznych i górnych do sklejonego szkieletu. Wszystkie te części przyklejałem po kolei zgodnie z instrukcją. Po krótkiej walce spasowałem wszystkie segmenty kadłuba ale musiałem dopasowywać części indywidualnie. Mam nadzieję że uda Ci sie dopasować wszystkie sklejone segmenty do gotowego szkielety. Powodzenia.

--

 
12-03-08 09:52  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Oki utwierdziliście mnie w tym, że oszklenie nie może być po prostu przeźroczyste :) więc dziś rozpocznę żmudny proces myślenia jak to zrobić ;-) żeby było tak jak na powyższych zdjęciach. Spróbuję dostać taka folię jak to nie poskutkuje będę kombinował z patentem Mariusza.

Dokładnie sklejanie zaczęło się od górnych i dolnych elementów, ponieważ będę podklejał je tektura 2mm i tak po prostu będzie mi wygodnie, ale zdaję sobie sprawę, że połączenie góry z dołem na a tak dużej płaszczyźnie nie będzie łatwe. Obawiam się tego momentu, ale myślę, że jak poświęcę odpowiednią ilość czasu na pasowanie góry z dołem, czyli jakiś tydzień to wszystko się uda. Następnym razem obiecuję sobie kleić model bez dziwactw i zgodnie z instrukcją …zaoszczędzę nerwów i obaw ;-).

Pozdro trrrrrr

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
12-03-08 10:30  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Takie oszklenie mozna by zrobic z plyty kompaktowej. Efekt taki wlasnie dawaly plyty cd po zerwaniu nosnika. Z tym ze jest jedna wada tego. Niestety grubosc. Mozna by ewentualnie sprobow zrobic cos takiego z plyty DVD gdyz nosnik jest zawarty w srodku pomiedzy dwona warstwami plexi czy z czego to tam jest zrobione. Natomiast na plytach CD nosnik (folia aluminiowa) byla naklejona na wierzchu.
Ja wlasnie mam zamiar wykorzystac to przy abramsie gdzyz tam wizjery wygladaja dosc podobnie a dokladnie sam efekt odbicia swiatla od pryzmatow znajdujacych sie w wizjerach.


Pozdrawiam

 
12-03-08 16:07  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Panowie co tu kombinować z płytami :)

Pan Piotruś mieszka w Łodzi, miasto troszeczke studenckie, punktów ksero milion, albo nawet i dwa, a tam?? Folia, której używają w ksero do robienia okładek bindowanych kopii książek...i moc kolorów, zółte, czerwone, niebieskie i najważniejszy.....taki podpalany!! :P hahaha ale wymyśliłem kolor, nie umiem go określić, ale mam taką okładkę w książce (kolor zbliżony do kolorów owiewki F-16) i myślę, że to by był strzał w 10tke. Warto się w tym zakręcić, jak nie w jednym to w kilku punktach popytać. A jak by nie było w Łodzi to mogę wysłać z megastudenckiego miasta Lublina :P

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024